У СЛАВУТСЬКІЙ ГРОМАДІ ВІДЗНАЧИЛИ ДЕНЬ СОБОРНОСТІ УКРАЇНИ

22 січня славутчани відзначили День Соборності України та чергову річницю проголошення незалежності Української народної республіки.

З цієї нагоди у міському Палаці культури відбулися урочистості, участь у яких взяли представники міської влади, освітяни, військовослужбовці та громадськість. 

Ведуча заходу Ірина Марчук, розпочинаючи урочистий концерт, наголосила, що День Соборності України – це не просто свято рідного краю, це свято нашої держави, адже соборність – це символ: символ боротьби за волю, за порозуміння між людьми, це надія і віра у квітуче майбутнє.

Від імені міського голови Василя Сидора та депутатського корпусу громаду привітав перший заступник міського голови Сергій Микульський:

  • Рівно 101 рік тому, 22 січня 1919 року, перед Софією Київською відбулася подія, про яку мріяли покоління українських патріотів: на велелюдному зібранні було урочисто проголошено злуку Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки. Ті вікопомні історичні події сформували підґрунтя для відродження незалежної соборної демократичної України та утвердження національної ідеї. Сьогодні, коли Україна переживає непрості часи, коли її існування знаходиться під загрозою, поняття «соборність» та «неділимість» набули нового значення, загострилось їх розуміння. І День Соборності – це нагадування для всіх українців про те, що сила нашої держави – в єдності українських земель, а сила народу – в єдності людей.  Відзначення Дня Соборності, вшанування творців Акту Злуки – це не лише суспільна потреба, а й наш моральний обов’язок – берегти світлу памʼять незліченних жертв, принесених українським народом на вівтар незалежності, соборності, державності. Низький та доземний уклін нашим захисникам, які сьогодні захищають Україну від російського окупанта. Сердечно бажаю вам, шановні земляки, міцного здоров’я, щастя, добра, миру, злагоди і глибокої віри у гідне майбутнє рідного міста та України! Слава Соборній Україні!

Приєднався до вітань та провів екскурс в історію радник міського голови, нащадок Левка Бачинського, який підписував Акт злуки у 1919 році, депутат міської ради Роман Бачинський.

На честь Дня Соборності України на присутніх чекала насичена святкова програма, яку підготували творчі колективи Славутської міської ОТГ: міського Палацу культури, Дитячої школи мистецтв, Будинку дитячої творчості, Голицького сільського клубу, а також закладів середньої освіти.

Розпочали святковий захід учасники хореографічних гуртків МПК хореографічною композицією «Вітальна». Продовжили концерт своїми пісенними та хореографічними номерами фольклорний гурт «Веретенце» ЗОШ №1, соліст вокальної студії «Феєрверк» МПК Нікіта Ішмуратов, народний художній колектив, ансамбль танцю «Альянс» БДТ, вихованець Голицького сільського клубу Едуард Мішак, інструментальне тріо «Пріма-Вера» ДШМ, учнівський хор ЗОШ № 6 (керівник – Олена Волошина), хореографічний колектив «Оксамит», фольклорний квінтет «Панночки» ДШМ, ансамбль бандуристів ДШМ, народний художній колектив, театр естрадної пісні «Водограй» БДТ, хореографічний колектив «Славутські викрутаси» ДШМ, народний аматорський колектив, театр пісні «Сусіди» МПК.

Завершальним акордом святкового заходу був виступ муніципального духового оркестру під керівництвом Георгія Білоуса.

Пресслужба Славутського МВК