МІСЬКИЙ ГОЛОВА ЗУСТРІВСЯ З КОЛЕКТИВАМИ ЗАГАЛЬНООСВІТНІХ ЗАКЛАДІВ

Днями міський голова Василь Сидор разом із начальником управління освіти виконавчого комітету Славутської міської ради Ельмірою Перепелицею провів зустрічі із педагогічними колективами загальноосвітніх закладів міста з метою підведення підсумків, вивчення проблемних питань, які сьогодні існують в освітній галузі та вироблення стратегії її подальшого розвитку.

Нагадаємо, що освітня мережа Славутської міської ОТГ включає в себе 10 закладів загальної середньої освіти. У загальноосвітніх навчальних закладах навчається 4497 учнів, що на 179 дітей більше, ніж у 2018 році.

Під час об’їзду міський очільник звернув увагу на матеріальну базу закладів.

●Всі заклади освіти міста підключені до глобальної мережі Інтернет, комп’ютери у закладах освіти  об’єднані у локальні мережі.

●У 2019 році придбано комп’ютери:

– у ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1  (12 +1); ЗОШ І-ІІІ ступенів № 6 (5+1); НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів, гімназія» № 5 (12+1);  НВК – 7 ПК.

●Для реалізації проекту «Нова українська школа» придбано сучасні меблі для початкових класів, дидактичний матеріал, комп’ютерне обладнання, відповідний мультимедійний контент.

●Оснащено ресурсні кімнати в ЗОШ І-ІІІ ступенів № 6, 4.

●З 01 вересня 2019 року розпочато  впровадження  науково-педагогічного проекту «Інтелект України»  на базі ЗОШ І-ІІІ ступенів № 3 у 1-ому класі та продовжено його реалізацію в ЗОШ І-ІІІ ст. № у 3, 4-ому класі.

●Проведено  поточний ремонт в харчоблоці НВК «ДНЗ, ЗОШ І ступеня».

Впроваджено енергозберігаючі заходи: НВК «ДНЗ, ЗОШ, гімназія», ЗОШ № 4, ЗОШ № 1, НВК «ДНЗ-ЗНЗ І ст».

●Триває  капітальний ремонт будівлі  (заміна віконних та дверних блоків) ЗОШ І-ІІІ № 3; ЗОШ І-ІІІ № 7; № 4.

●Встановлено зовнішнє освітлення ЗОШ І-ІІІ ступенів №7, 4.

●Виконано капітальний ремонт з утепленням горищного покриття в будівлі Славутського НВК «Спеціалізована школа I-III ступенів, ліцей «Успіх».

●Облаштовано  подвір’я закладів освіти НВК № 5, ЗОШ І-ІІІ ст. № 1.

●Придбано комп’ютерні класи в ЗОШ І-ІІІ ст. № 4,7 НВК «ЗОШ І–ІІІ ст.,  гімназія» № 5.

●Облаштовано огорожу ЗОШ І-ІІІ ст. № 4.

Якщо у нашій країні сучасні реформи здебільшого викликають сумніви щодо їх успішності, то зміни в освітній галузі характеризуються позитивними результатами.

Справжнє захоплення викликали впроваджені програми «Інтелект України» та «Нова українська школа», завдяки яким кардинально змінився підхід педагогів до навчання, а учням надано більше свободи та розвитку.

Програма «Інтелект України» – це поєднання інтегрованих уроків, соціальна адаптація дитини у світі, веселі руханки, навчання з дисків, техніки швидкочитання та логіки з першого класу.

Методика розроблена таким чином, щоб у дитини розвивалася та зберігалася цікавість до навчання, урок проходив у формі гри.

Вчителями були продемонстровані яскраві посібники, кожен урок у яких розписаний вправами та малюнками, новітні мапи, плакати та відео-вправи.

Чим «Інтелект України» відрізняється від «Нової української школи»?

Проект навчання «Інтелект України» – це, в першу чергу, інтегровані уроки, тобто, зібрані з кількох предметів. Та обов’язково – відео-заняття, де дітей у формі інтерактиву навчають казкові герої та улюблені персонажі.

 «Нова українська школа» на відміну від «Інтелект України»  є безкоштовною – оплата за посібники не передбачена.

Школярі навчаються за новими партами, їх забезпечують підручниками, мапами, конструкторами Lego. Та основна відміна від традиційного навчання – це підхід у подачі матеріалу. Не можна сказати, що на дитину лягає менше навантаження, ніж в «Інтелекті України». Але, на відміну від класичних уроків, навчання проводиться у більш ігровій формі.

Програми розроблені таким чином, щоб урахувати вікові особливості учнів і не лише зберегти, а й збільшити інтерес дітей до навчання. Завдяки міжпредметним зв’язкам, засобам наочності й відеоматеріалам об’єкт вивчення стає більш зрозумілим та цікавим.

Щодо проекту «Профільне навчання».

Реалізація допрофільного, профільного навчання здійснюється через відповідні навчальні предмети, освітній простір збагачений профільними спецкурсами, факультативами.

495 учнів 10-11 класів   навчаються за обраними  профільними предметами. Найбільша кількість старшокласників обрали профільні предмети: українська мова, українська література та іноземна – 222 учні; математика, біологія, хімія, економіка, інформатика – 227 учнів; історія, право – 46 учнів.

Суть профільного навчання полягає в його індивідуалізації, коли старшокласник повинен обрати ті предмети, які йому цікаві та необхідні для подальшої самореалізації та задоволення особистих освітніх потреб. 

У 2019/2020 навчальному році розширено мережу інклюзивних класів. Інклюзивним навчанням охоплено 32 дитини у 16 класах на базі ЗОШ І-ІІІ ступенів № 3, 4, 6 (у минулому році 26 дітей у 14 класах). Індивідуально навчається 20 учнів.

         Підсумовуючу кожну зустріч міський голова заслухав пропозиції освітян, проблеми та зазначив наступне:

  – Створюючи умови для навчання дуже важливо проаналізувати ризики, позитив, аби максимально впроваджувати кращий досвід. У 2019 році ми бачимо позитивний ефект в економії коштів на енергоносії в сумі 2 млн 60 тис.грн,  які були використані на покращення матеріальної бази.

Мене позитивно вразили новації, впроваджені в ЗОШ №1, 3 – програми «Нова українська школа» та «Інтелект України». Я побачив сприйняття викладачами профільної освіти та їх бажання вдосконалюватися.  Колективи шкіл з профільним навчанням плідно працювали аби діти якнайшвидше адаптувалися до навчального процесу.

Важливо розуміти реалії в яких сьогодні працюють органи місцевого самоврядування. Бюджет галузі на 2019 рік складав 130 452,5 тис.грн., з них освітня субвенція з державного бюджету на заробітну плату педагогічним працівникам – 52 792,4  тис. грн.

 59,6 %, а саме 77 660,1 тис.грн. склали видатки місцевого бюджету на утримання закладів загальної середньої, дошкільної, позашкільної освіти. А це кошти, які ми могли бути використані на розвиток міста.

Діти та надання якісних освітніх послуги для них завжди були і будуть в центрі нашої уваги. Освітня спільнота Славутської міської ОТГ на правильному шляху, тому ми разом з вами і надалі шукатимемо шляхи максимально впроваджуючи найкращі напрацювання, незважаючи на усі труднощі, які нам підносить держава. Пресслужба Славутського МВК