КУПУЄШ ЖИТЛО – ПЕРЕВІР ЗАБУДОВНИКА

Виконавчий комітет закликає громадян бути обережними при купівлі житла у новобудовах. Маємо випадки, коли люди, оселившись у новій оселі, починають пожинати плоди власної неуважності: виникають проблеми з комунікаціями, територією спільного користування, опаленням помешкання тощо. Забудовник, у свою чергу, продавши вигідно нерухомість практично «вмиває руки» від проблем, що виникають у збудованому ним же будинком. Врешті-решт, громадяни йдуть з претензіями до міської влади, яка по суті не може вплинути на приватну власність славутчан.

Важливо, щоб люди добре орієнтувалися в нюансах купівлі-продажу квартир в новобудовах і були захищені від ризику потрапити на недобросовісного продавця, а тому просимо громадян перевіряти:

  • правовстановлюючі документи на земельну ділянку;
  •  дозволи на будівництво або декларацію на початок будівельних робіт;
  • експертизу проекту і сам проект, техумови на комунікації, ліцензію на будівельні роботи, власну технічну та виробничу базу забудовника;
  • стан ділянок спільного користування, умови їх використання.

Особливо важливо зважити на систему опалення, адже, згідно прийнятих уроядом ДБН В.2.5.-20:2018 «Газопостачання житлових будинків», дозволено розміщувати газові котли у приватних будинках і багатоквартирних будинках лише до трьох поверхів.

Окреме і не менш важливе питання – це форма управління будинком. Чи буде створено ОСББ і хто буде займатися утриманням будинку, територій спільного користування.

Зваживши усі «за» і «проти» ви уникнете неприємних сюрпризів і не будете втягнуті в аферу забудовника. Яскраві приклади того бачимо на вул. Я. Мудрого, 69, де існують зараз проблеми з під’їздом до будинку та відсутністю тротуарних доріжок, на вул. Я. Мудрого, 62а – досі не вирішено питання з передачею документів щодо трансформаторної підстанції та вул. Одухи, 2, де будівництво здійснюється без дозвільних документів.

За додатковою інформацією можна звертатись у відділ з питань державного архітектурно-будівельного контролю Славутського МВК, який знаходиться у Центрі надання адміністративних послуг за адресою: м. Славута, вул. Миру, 102.

Цікавим буде також інтернет ресурс – Єдиний реєстр документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт і засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, відомостей про повернення на доопрацювання, відмову у видачі, скасування та анулювання зазначених документів за наступним посиланням:  https://dabi.gov.ua/declarate/list.php.

Прес-служба Славутського МВК