МІСТА ЗНОВУ ВТРАЧАЮТЬ СВОЇ КОШТИ: ЧИ БУДЕ ПОЧУТО ЗВЕРНЕННЯ АМУ?

Асоціація міст України вкотре виступила на підтримку органів місцевого самоврядування. На даний час Кабмін затримує містам виплату 7,6 мільярда гривень із фонду регіонального розвитку та 2,5 мільярда гривень субвенції на соціально-економічний розвиток.

За повідомленням виконавчого директора АМУ Олександра Слобожана,  10 липня уряд затвердив розподіл частини коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку. Розмір розподілу – 2,5 млрд грн. З цієї суми 1,4 млрд припадає на малі міста. Вони мають «підтягнути» на ці кошти свою освітню та комунальну інфраструктуру для того, щоб підготуватися до наступного етапу адміністративно-територіальної реформи. Вже місяць як кошти не надходять своїм законним реципієнтам. За його словами, ситуацію ускладнює і близький старт нового навчального року, адже багато з цих проектів передбачають ремонт та реконструкцію навчальних закладів.

Голова Хмельницького регіонального відділення АМУ, міський голова Славути Василь Сидор підтверджує слабку фінансову дисципліну влади в частині фінансування видатків розвитку:

“Уряд зобов’язаний виконувати свої обов’язки з урахуванням положень Бюджетного кодексу України, а не перекидати відповідальність на офіс Президента. У нас ще з попередніх років існує також заборгованість держави по фінансуванню 30-кілометрової зони спостереження. По останньому розподілу ми мали спрямувати 513 тис. грн субвенції на капітальний ремонт даху інклюзивного-ресурсного центру, а також 250 тис. грн – на реконструкцію об’єктів шляхом впровадження систем відеоспостереження міста Славута. Також досі не надійшли кошти з Фонду регіонального розвитку на реконструкції корпусу №1 НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, гімназія» у сумі 2 млн. грн.

Сподіваємось, що дані кошти надійдуть найближчим часом, а не взимку”.

Прес-служба Славутського МВК