КОМУНАЛЬНІ ПІДПРИЄМСТВА СЛАВУТИ ПРАЦЮЮТЬ ПОПРИ СКЛАДНІ УМОВИ

Славутчани, стабільно отримуючи комунальні послуги, навіть не замислюються над тим, що за цим стоїть копітка робота людей, які працюють практично цілодобово і інколи в надзвичайно складних умовах. Роботу наших комунальників помічають лише тоді, коли трапляються непередбачувані поломки. Або коли комунальні підприємства, стаючи заручниками державницької цінової політики, змушені піднімати тарифи.

У той же час, міська влада намагається всіма можливими шляхами зберегти підприємства у комунальній власності громади, не допустити їхньої приватизації: аналізує діяльність підприємства, працює над покращенням якості послуг, зменшенням витрат, проводить заходи з енергозбереження.

Сьогодні у Славутській міській об’єднаній територіальній громаді діє три підприємства, які надають  комунальні послуги жителям громади.

КП «СЛАВУТСЬКЕ  ЖКО»

У складі підприємства працюють чотири структурні підрозділи:

– ЖЕК №1, ЖЕК №2, які забезпечують утримання та обслуговування будинків, споруд  та прибудинкових  територій;

– підприємство теплових мереж (ПТМ), яке надає послуги з теплопостачання (виробництво, транспортування та постачання теплової енергії, централізоване опалення);

– центр фізичного здоров’я «Спорт для всіх».

Ще минулого року славутчани довірили КП «Славутське ЖКО» свої багатоповерхівки, обравши його управителем. А відтак працівники підприємства й надалі працюють над належним утриманням будинків і прибудинкових територій.

Станом на 01.07.2019 р. у під’їздах багатоповерхівок замінено 1797 енергозберігаючих лампочок, що дало змогу суттєво скоротити споживання електроенергії, яка витрачається на освітлення місць загального користування.

Спільно із мешканцями будинків продовжують проводити заміну старих внутрішньобудинкових мереж водопостачання на нові поліпропіленові. В обслуговуванні житлового фонду важливими залишаються питання заміни шиферної/м’якої покрівлі, ремонт підмосток.

Безперебійно надаються послуги теплопостачання. Загалом у місті працює 14 котелень системи централізованого теплопостачання. Проводиться поступова заміна старих трубопроводів на попередньо ізольовані та здійснюється модернізація обладнання котелень. На разі виготовлено проект на капітальний ремонт котельні на вул.Козацька, 41 (заміна теплогенеруючого обладнання котельні на два котли КОЛВІ 4 МВт). Цьогоріч на цій котельні були проведені роботи підвищеної складності – реконструкція аварійної димової труби.

● У місті діють програми, в яких передбачене поетапне впровадження заходів з енергозбереження, зокрема це:

– Програма впровадження заходів з енергозбереження і термомодернізації у приватних житлових будинках садибного типу у місті Славута  на 2018 – 2020 роки.

– Програма енергоефективності і розвитку сфери виробництва енергоносіїв з відновлювальних джерел енергії м. Славути на 2016-2020 роки.

● Славута є підписантом Угоди мерів та має затверджений План дій сталого енергетичного розвитку до 2020 р.

КП «СЛАВУТА-СЕРВІС»

Нове підприємство, створене у квітні цього року, вже встигло себе зарекомендувати. Славутчани захоплюються креативними квітковими клумбами, які створюють його трудолюбиві працівниці. Окрім цього, «СЛАВУТА-СЕРВІС» виконує і ряд інших завдань: розроблює і здійснює ефективні і комплексні заходи з утримання території міста у належному стані, її санітарного очищення, виконує комплекс робіт з улаштування (відновлення) покриття доріг і тротуарів, обладнує їх пристроями для безпеки руху, забезпечує зовнішнє освітлення, надає послуги по збору, сортуванню, транспортуванню, захороненню та переробці сміття, твердих побутових відходів, утримує сміттєзвалища та полігон ТПВ тощо. Як бачимо, працювати є над чим.

Цього року підприємство вже встигло виконати поточний ремонт доріг комунальної власності на вулиць Острозька, К.Сангушків, Миру, Здоров’я, Я.Мудрого, Кузовкова, Козацька, Плотиче, Привокзальна та профілювання вулиць з грунтовим покриттям.

У місті успішно впроваджено практику з роздільного збору твердих побутових відходів. Маємо 78 контейнерних майданчиків, на яких установлено 328 євро-контейнерів для збору твердих побутових відходів. З них: 237 євро-контейнерів сірого кольору для збору змішаних твердих побутових відходів; 55 сітчастих контейнерів жовтого кольору для роздільного збору ПЕТ пляшок; 20 – зеленого кольору для роздільного збору скла; 16 – синього кольору для роздільного збору паперу. Впроваджений роздільний збір сміття – папір, поліетилен, скло, дав змогу зменшити навантаження на міське сміттєзвалище. Роботи в цьому напрямку тривають у мікрорайонах «Південний», «Макроволя» та у селах Варварівка і Голики. Загалом додатково встановлять 33 майданчики, а це близько ста контейнерів.

За період діяльності підприємства, у місті встановлено енергозберігаючі світильники у кількості 21 шт. В світильниках вуличного освітлення замінено 347 ламп на енергозберігаючі.

КП «СЛАВУТСЬКЕ УВКГ»

КП «Славутське УВКГ» надає послуги для 29847 споживачів з водопостачання та для 19609 – з  водовідведення.

Водопостачання нашого міста – це величезний і затратний процес трьох етапів підйомів води з артезіанських свердловин водозаборів підземних вод: «Південний» та «Центральний», які налічують 14 свердловин продуктивністю 12 тис. м куб./добу, глибиною 100-150м, надійно захищених від поверхневого забруднення.

На жаль, через старі заржавілі труби є проблеми з вторинним забрудненням. Ця проблема не залишається поза увагою комунального підприємства водопровідно-каналізаційного господарства та міської влади: поетапно проводиться реконструкція, заміна та поточне обслуговування мереж, загальна довжина яких складає 134,5 км, з них внутрішньобудинкових мереж – 40-50 км, магістральних водогонів – 11 км.

З метою ліквідації поривів, які спричиняють витоки води на мережах водопроводу, збереження якості води КП «Славутське УВКГ» поетапно замінює найбільш зношені та аварійні мережі, а також проводить будівництво нових водогонів.

У цьому році працівниками УВКГ було подано воду до найвіддаленішого мікрорайону міста на вул. Привокзальна із підключенням нових абонентів. Відтак, славутчани уже 100% забезпечені централізованим водопостачанням.

Стратегічним завданням міської влади та депутатів є стовідсоткове забезпечення жителів централізованим водовідведенням. Адже це – вимога сьогодення. Не так давно проведено роботи на вул. Б.Хмельницького, Паперника, вулиці та провулку Мічуріна, П. Орлика, пров. Кн. Сангушків, у м-ні «Мокроволя». А незабаром планується виконання вищезазначених робіт у мікрорайоні «Південний».

Славутське УВКГ здійснює всі можливі заходи для заощадження електроенергії, матеріально-технічних ресурсів. З метою запровадження енергоефективності УВКГ встановило водомірні обліки на 5-ти багатоповерхових будинках, що дає змогу контролювати кількість використаної води мешканцями будинків. Також було застосовано на подачі води в мережі міста частотні регулятори, які встановлені на ВНС-ІІ підйому, що зменшило витрати електроенергії на 50%, та частотний регулятор на повітродувках очисних споруд міста, що також зменшує витрати електроенергії на 50%.

Проведено реконструкцію ГКНС: замінено застаріле насосне обладнання потужністю 55 кВт на сучасне та ефективне потужністю 18,5 кВт., що дає економію електроенергії на 50%.

Сподіваємось, підприємства й надалі працюватимуть у стабільному ритмі, а славутчани отримуватимуть якісні послуги, якщо на заваді не стане геноцидна тарифна політика держави.

Прес-служба Славутського МВК