У СЛАВУТІ ВШАНУВАЛИ ПАМ’ЯТЬ ЖЕРТВ ВЕЛИКОГО ТЕРОРУ

19 травня, в рамках відзначення Дня пам’яті жертв політичних репресій, біля пам’ятника жертвам Голодомору і політичних репресій на Славутчині відбулася поминальна акція.

Жахливі історичні факти минулого століття навів присутнім радник міського голови Роман Бачинський:

«Політичні репресії на Поділлі попри загальні риси цього страхітливого процесу мали свою регіональну специфіку. Зокрема, аграрний характер регіону обумовив спрямування вістря політичних репресій насамперед проти селянства. Не останню роль у формуванні репресивної політики на Хмельниччині відіграла й та обставина, що тут у певний час працювали органи влади УНР, наукові та культурні установи.

Із 3426 репресованих славутчан було розстріляно 726 чоловік, 1003 – позбавлено волі: від 3 до 5 років – 400 чоловік, від 5 до 10 років – 584 чоловіка, від 10 до 25 років – 19 чоловік, у 423 випадках справи були призупиненні.

 Серед найпоширеніших видів обвинувачення  були: контрреволюційна діяльність – 736, шпигунство – 743, зрада Батьківщині – 189, соціально небезпечні елементи – 639, антирадянська діяльність – 696, шкідництво, терористична діяльність, диверсійна діяльність – 82, ухилення від праці в колгоспах – 78.

Трагічні події 30-х років ХХ століття на Славутчині мали свої особливості. Понад 600 сімей прикордонних сіл району у 1935-1936 роках були примусово виселені у Луганську область України та в Казахстан «як такі, що не проявили себе під час зміцнення колгоспного ладу та державного кордону».

Учасники заходу вшанували пам’ять жертв комуно-більшовицького режиму хвилиною мовчання та поклали до підніжжя пам’ятника квіти.

Прес-служба Славутського МВК