ДО УВАГИ ЖИТЕЛІВ СЛАВУТСЬКОЇ МІСЬКОЇ ОТГ, А ТАКОЖ БАТЬКІВ ДІТЕЙ, ЯКІ ВІДВІДУЮТЬ ЗАКЛАДИ ОСВІТИ!

У Славутському центрі первинної медико-санітарної допомоги є в наявності вакцини для профілактики кору, краснухи, дифтерії, правцю, кашлюку, гепатиту В, поліомієліту, гемофільної інфекції, туберкульозу.

Профілактичні щеплення проводяться в амбулаторіях Центру безкоштовно згідно із календарем щеплень, затвердженого Наказом МОЗ України.

Діти, які не щеплені згідно із Календарем щеплень, щеплюються за індивідуальним графіком.

Невакциновані діти не можуть відвідувати школи та дитячі садки.

Так, згідно зі статтею 15 Закону України «Про захист населення від інфекційних захворювань», статті 46 Кодексу законів про працю України, частини 4 статті 43 Конституції України забороняється відвідування організованих колективів нещепленим особам.

У статті 15 Закону України «Про захист населення від інфекційних захворювань» сказано: «Прийом дітей до виховних, навчальних, оздоровчих та інших дитячих закладів проводиться за наявності відповідної довідки закладу охорони здоров’я, в якому дитина перебуває під медичним наглядом. Довідка видається на підставі даних медичного огляду дитини, якщо відсутні медичні протипоказання для перебування його в цій установі, а також якщо їй проведено профілактичні щеплення згідно з календарем щеплень і вона не перебувала в контакті з хворими на інфекційні хвороби або бактеріоносіями. Дітям, які не отримали профілактичних щеплень згідно з календарем щеплень, відвідування дитячих закладів не дозволяється».

Згідно зі статтею 3 Конституції України: «Людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю». Інтереси однієї особи не можуть домінувати над інтересами держави в питанні забезпечення безпеки життя і здоров’я його громадян.

Варто памʼятати, що дитина, яка не отримала щеплень, передбачених графіком, стає потенційно небезпечною для оточуючих. Крім того, вона і сама піддається підвищеному ризику захворіти, відвідуючи місця масового скупчення людей.

Ще раз нагадаємо, що для профілактики епідемій необхідно, щоб було щеплено не менше 95 % населення.

Робіть щеплення собі і своїм дітям, бо тільки так ви можете запобігти інфекційним захворюванням. Тільки спільними зусиллями та взаєморозумінням ми збережемо здоров’я наших з вами дітей!

Прес-служба Славутського МВК