ПАМ’ЯТКА ПО ПРОФІЛАКТИЦІ КОРУ

Кір – небезпечне вірусне захворювання, що характеризується загальною інтоксикацією, запальними процесами зі сторони носоглотки, верхніх дихальних шляхів, слизових  очей та характерною висипкою.

Кір – одне з найбільш заразних захворювань у світі: 9 із 10 не імунних людей, що контактують з хворим, будуть заражені.

Кір – це повітряно-крапельна інфекція.

Збудник кору – вірус, який попадає в організм через слизові оболонки верхніх дихальних шляхів від хворої кором людини при диханні, розмові, чханні та кашлі. З потоком повітря вірус кору може попадати в сусідні приміщення й навіть на інші поверхи будинку через вікна, вентиляцію, замкові щілини, тому заразитися можна перебуваючи в одному будинку із хворим.

Джерело інфекції – хвора на кір людина, яка заразна з останніх 2-х днів інкубаційного періоду до 5-го дня після появи висипки.

Клінічні прояви: інкубаційний період (період з моменту попадання вірусу в організм людини до перших клінічних проявів) – від 7до 21 дня.

Починається хвороба гостро з симптомів загальної інтоксикації: температура підвищується до 38 і вище, загальна слабкість, головна біль, сухий кашель, кон’юктивіт. Період висипання починається з 4-5 дня хвороби. Характерна етапність висипань. Перші елементи висипки виникають за вухами, на спинці носа, потім протягом першої доби вона швидко поширюється на обличчя, шию, частково на верхню частину грудей і спини. На 2-гу добу висип покриває весь тулуб, а на 3-тю верхні і нижні кінцівки.

Перебіг хвороби може ускладнюватись: пневмонією, енцефалітом.

Хвороба може призвести до інвалідизації та смерті.

Якщо людина захворіла необхідно:

  • терміново звернутися за мед. допомогою, не займатись самолікуванням;
  • обмежити контакт з оточуючими до мінімуму;
  • при кашлі, чханні прикривати рот і ніс носовою хустинкою або серветкою (бажано одноразовою); часто мити руки з милом;
  • проводити провітрювання приміщення та вологе прибирання.

Найкращий захист від кору – вакцинація.

При виникненні вогнища кору в організованому колективі

керівникам закладів рекомендується організувати

наступні протиепідемічні заходи:

  1. Термінова ізоляція хворих.
  • За контактними особами встановити медичне спостереження протягом 21-го дня.
  • Щоденно в приміщеннях закладу проводити вологе прибирання із застосуванням деззасобів та протяжне провітрювання (в першу чергу – санітарні вузли, коридор, харчоблок та столова).
  • Забезпечити учасників колективу миючими засобами для частого миття рук, масками та іншими засобами індивідуального захисту.
  • Санітарно-освітня робота.

          Довідка: за бажанням можна визначити імунний статус до кору ( наявність в організмі антитіл IgG ) в крові на базі вірусологічної лабораторії  ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України».