ОБʼЄКТИВНО ПРО ТАРИФИ НА ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЮ

З 01 січня 2019 року вступив в дію Закон України «Про ринок електричної енергії», який фактично дав старт новій державній реформі – електроенергетичній.

Серед головних змін – це відокремлення функції з розподілу електричної енергії від функцій виробництва, передачі та постачання. В ідеалі споживачі мають обирати найбільш вигідних постачальників електричної енергії за ринковими цінами, а на практиці ми і далі маємо справу з монополістами.

Більше того, під виглядом нових новацій держави зростають тарифи на електроенергію для комунальних підприємств, промисловості, що завжди прямо впливає на населення через подорожчання ціни послуг і товарів.

Славутський водоканал вже вкотре отримує підвищені тарифи на електроенергію. Якщо з 1 липня 2018 року загальний тариф на електроенергію для Славутського УВКГ становив 2,8398 грн, то з першого січня 2019 року один кВт. постачання електричної енергії складав 2,1763 грн + за розподіл електричної енергії 0,9336 грн = 3,1099 грн. за один кВт. Якщо говорити мовою грошей, то для водоканалу це 620 тис. грн в місяць (при умові 100% передоплати).

Ще один новорічний «подарунок» від уряду та Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕП) отримало й КП «Славутське ЖКО». Згідно з прийнятою Постановою НКРЕП з 1 січня 2019 року знято «нічний тариф» з електроенергії, яка йде на освітлення вулиць, а отже, змінився й тариф на електроенергію.  Ще у 2018 році середньозважена ціна електроенергії на освітлення вулиць складала 2,22 грн за кВт, то вже з 01 січня 2019 року – 3,05 грн за кВт (при умові 50% передоплати).

Стрімке підвищення цін на енергоносії загалом, а на електроенергію зокрема, є великою помилкою, яку робить уряд (якщо це несвідомо). Адже підприємства змушені або піднімати ціни на товари та послуги, що при нинішньому падінні купівельної спроможності та зубожінні населення є неприпустимим, або працювати собі у збиток, не маючи ресурсу ні на розвиток, ні на підвищення заробітних плат.

Прес-служба Славутського МВК