ІЗ БЕРЕЗНЯ РОЗПОЧНЕТЬСЯ ВИПЛАТА СУБСИДІЙ У ГОТІВКОВІЙ ФОРМІ

Із березня місяця стартує друга модель монетизації субсидій, яка стосується лише тих мешканців, які були отримувачами субсидій у грудні 2018 року.

Виплати субсидій пенсіонерам розпочнуться з 4 березня одночасно з пенсійними виплатами, а з 12 березня люди , які не є пенсіонерами, отримають кошти на оплату житлово-комунальних послуг у відділеннях Ощадбанку після пред’явлення паспорту та ідентифікаційного коду». Усього міським управлінням соціального захисту населення подано до Мінсоцполітики 4172 мешканці міста для отримання субсидії в готівковій формі. 

Ті пенсіонери, яким виплачують пенсію через «Укрпошту» отримають  житлову субсидію за додатковою відомістю. Усі решта, які одержують пенсію через інші установи банків, отримають двома платежами суми зарахування у березні місяці на свої карткові рахунки. 

Мінсоцполітики звертає увагу, що поняття «обов’язковий платіж» скасовується. Громадяни, отримавши субсидію готівкою, повинні самостійно розрахуватися за спожитий газ, тепло, воду, електроенергію, а кошти, які залишаться після оплати комуналки, можуть використати на свій розсуд.

Оплата комунальних платежів після 20 березня не впливатиме на субсидію наступного місяця, наголошують у Мінсоцполітики. Однак зазначається, якщо станом на травень 2019 року в домогосподарства буде прострочена понад місяць заборгованість за послуги понад 340 гривень, субсидію на новий період 2019-2020 рр. не призначатимуть.

Паралельно діятиме друга модель монетизації субсидій, запущена вже з 1 січня 2019 року: участь у монетизації субсидій братимуть ті сім’ї, які звернулися за допомогою вперше у 2019 році. Субсидія від держави надходитиме на їхній персональний обліковий запис в «Ощадбанку». Банк розраховуватиметься за субсидіанта з надавачами комунальних послуг та одразу інформуватиме SMS-повідомленням громадян про те, скільки їм залишилося доплатити за комуналку.  Тим сім’ям, які беруть участь в цій моделі монетизації, також не потрібно буде щомісяця сплачувати свій обов’язковий платіж окремо за кожен вид послуги. Держава через «Ощадбанк» сплачуватиме частину комуналки, в межах виділеної субсидії та соціальних норм, а субсидіанти доплачуватимуть другу частину рахунку. Цим субсидіантам не потрібно звертатися з 1 травня з новою  заявою на призначення субсидії, їм субсидію перепризначать автоматично. А всім громадянанам, які отримували субсидію до 2019 року, з 1 травня потрібно обов’язково подати нову заяву і декларацію про доходи до міського ЦНАП, за адресою: вул. Миру, 102. Звертаємо увагу на обов’язкову умову – наявність номеру мобільного телефону.

Таким чином, урядом буде здійснено пілотування паралельно двох моделей монетизації.  

Управління соціального захисту населення виконавчого комітету Славутської міської ради