МІСТО ГОТОВЕ ДО ОПАЛЮВАЛЬНОГО СЕЗОНУ, А ДЕРЖАВА?

“Місто до опалювального сезону готове, але його початок відтепер цілком і повністю залежить від двох складових, які визначає держава”.

На вересневому засіданні виконавчого комітету міськради Славути керівники комунальних підприємств прозвітували  про виконання запланованих робіт з підготовки об’єктів житлово-комунального господарства до роботи в опалювальний період 2018-2019 років. Як було повідомлено, комунальники виконали цілу низку робіт, аби славутчани могли стабільно отримували послугу теплопостачання.

У ЖКО здійснені необхідні ремонтні, профілактичні роботи на котельнях, відремонтовано трубопроводи (120 м/п) і (1836,68 м/п). Працювали в межах фінансових можливостей і над покращенням стану багатоповерхівок міста, зокрема: здійснено ремонт шиферної (1640 кв.м) та м’якої покрівлі (7644,6 кв.м), труб холодного водопостачання  (835,92 м/п), централізованого (1836,68 м/п) та каналізації (1160,64 м/п), відремонтовано 55 оголовків будинків. Приділено увагу ремонту штукатурки та склінню віконних блоків будинків. Має належно здійснюватися й облік енергоносіїв – встановлено вузли обліку теплової енергії на котельнях (14 од.) та замінено лічильники обліку газу (6 од.).

Підготувався до холодів й міськводоканал. Серед основних робіт – заміна водопровідних мереж на вул. Миру — 570 м., вул. Паркова — 460м; відремонтовано водопровідні мережі  вул. Набережна, Здоров’я, Ізяславська, Монастирська, Б. Хмельницького, Волинська та пл. Шевченка; проведено ремонт водопровідних та каналізаційних колодязів, насосних агрегатів і свердловин.

Отже, місто до опалювального сезону готове, але його початок відтепер цілком і повністю залежить від двох складових, які визначає держава:

1.  За попередніми повідомленнями урядовців з жовтня газ українцям має продаватися за ціною близько 11 грн за куб. В першу чергу, заручниками даних змін є постачальники комунальних послуг, в нашому випадку це КП «Славутське ЖКО». Після офіційного оголошення урядом нової ціни на газ підприємство змушене буде в терміновому порядку переглянути тарифи на тепло. Однак так швидко зробити це не вийде, адже існує визначена законодавством процедура перегляду вказаних тарифів. І дотримання усіх законодавчих тонкощів займе щонайменше 2 місяці. Це все означає, що новий опалювальний сезон скоріше за все почнеться за старими «розцінками», а Славутське ЖКО може понести збитки на мільйони гривень.

2. Без лімітів («номінації») на газ, які встановлює НАК «Нафтогаз України», опалювальний сезон не зможе розпочатися. На сьогодні питання виділення ліміту на газ для населення залишається відкритим не лише у нас, а й по всій Україні. Це тому, що комунальні підприємства не в змозі погасити борги перед “Нафтогазом”, які виникли з незалежних від них причин.

Станом на 26.09.18 року КП «Славутське ЖКО» має заборгованість за надані послуги з постачання природного газу, яка становить 11348,0 тис. грн.

Вищеозначена заборгованість підприємства виникла з незалежних від нього причин, а саме:

– наявність заборгованості населення перед КП «Славутське ЖКО» за надані послуги з централізованого опалення, яка станом на сьогоднішній день складає 3841,6 тис. грн.;

– наявність невідшкодованої державою для КП «Славутське ЖКО» різниці в тарифах на теплову енергію, яка становить 8 млн. 229,8 тис. грн.;

– наявність невідшкодованих державою для КП «Славутське ЖКО» пільг і субсидій за житлово-комунальні послуги, які станом на 26.09.19 року становлять 524,9 тис. грн.

Незважаючи на те, що комунальне підприємство фактично опинилося заручником державної політики, «Нафтогаз» вимагає з ЖКО сплатити 15,3% штрафних санкцій за невчасне виконання розрахунку за природний газ.

Керівництвом КП «Славутське ЖКО» неодноразово направлялися листи на адресу Прем’єр-міністра України та інших інстанцій щодо перегляду заборгованості та вирішення ситуації, що склалася.

Питання виконання зобов’язань державою перед КП «Славутське ЖКО» наразі на порядку денному.

У свою чергу, адміністрація КП «Славутське ЖКО» звертається з проханням до споживачів послуг з централізованого опалення терміново розрахуватись за відповідні послуги.

 

Прес-служба Славутського МВК