ІНДИВІДУАЛЬНЕ ОПАЛЕННЯ – ЧОМУ “НІ”?

Не вщухає стурбованість славутчан навколо питання встановлення індивідуального опалення. На жаль, введення в дію положення нового Закону України «Про житлово-комунальні послуги» (№ 2189-VIII від 09.11.2017 року), а саме – Пункту 7 Розділу VI «Прикінцеві та перехідні положення» (*див. нижче), яким дозволялося б відключення від централізованого опалення (ЦО), відтермінували до 1 травня 2019 року.

Пункт 7 Розділу VI «Прикінцеві та перехідні положення» ЗУ «Про житлово-комунальні послуги»:

«У багатоквартирних будинках, у яких на день набрання чинності цим Законом не менш як половина квартир та нежитлових приміщень відокремлена (відключена) від мереж централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води, власники квартир та нежитлових приміщень, приєднаних до таких мереж, не зобов’язані, але мають право виключно за власним рішенням у встановленому порядку відокремити (відключити) від них свою квартиру чи нежитлове приміщення та влаштувати систему індивідуального теплопостачання (опалення та/або гарячого водопостачання) у такій квартирі чи нежитловому приміщенні. Не допускається примусове відокремлення (відключення) від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води власників квартир та нежитлових приміщень, приєднаних до таких мереж, у багатоквартирних будинках у разі відокремлення (відключення) від цих мереж інших власників квартир та нежитлових приміщень».

А відтак орган місцевого самоврядування може погодити від’єднання від мережі теплопостачання лише у випадку, якщо мешканці усього будинку стовідсотково офіційно звернуться з відповідною заявою. На даний час відключення окремих квартир будинку від ЦО є незаконним.

За повідомленням Уряду, наразі має бути відпрацьований порядок відключень від ЦО та мають визначитися, що робити з опаленням місць загального користування. Окрім того, є «підводний камінь» у таких відключеннях, адже законодавством встановлено обов’язкову норму – у кожному будинку, які залишаться на ЦО мають бути встановленні лічильники обліку тепла. І витрати з їх встановлення буде покладено на власників приміщень, які користуються послугою ЦО опалення.

Таким чином, державна влада практично підштовхує громадян переходити на індивідуальне опалення всім будинком.

Прес-служба Славутського МВК