ШАНОВНІ БАЛАНСОУТРИМУВАЧІ ТА ВЛАСНИКИ ОБ’ЄКТІВ ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ТА ГРОМАДСЬКОГО ПРИЗНАЧЕННЯ!

Звертаємо Вашу увагу на те, що зобов’язання щодо створення умов для безперешкодного доступу осіб з інвалідністю до соціальної інфраструктури встановлені Законом України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні».

Зокрема стаття  26 вказаного Закону передбачає, що підприємства, установи та організації зобов’язані створювати  умови  для безперешкодного доступу осіб з інвалідністю.

Крім того, згідно Правил благоустрою, санітарного утримання територій, забезпечення чистоти й порядку в м. Славута, затверджених рішенням Славутської ради № 15-38/2014 від 31.01.2014 року, зокрема п. 4.2.2., балансоутримувач об’єкта благоустрою, в обов’язковому порядку  здійснює заходи по облаштуванню об’єкта пандусом, зручним для його використання, спеціальними сходами, звуковими пристроями відповідно ДБН для громадян з обмеженими фізичними можливостями.

Власник об’єкта благоустрою за поданням його балансоутримувача щорічно затверджує заходи з утримання та ремонту цього об’єкта на наступний рік та передбачає кошти на виконання цих заходів. Балансоутримувач об’єкта благоустрою несе повну відповідальність за виконання затверджених заходів у повному обсязі.

Наполегливо просимо Вас (керівники підприємств, установ, організацій, балансоутримувачі та власники обєктів житлово-комунального та громадського призначення) привести у відповідність до вимог чинного законодавства ввірені Вам об’єкти, закінчені будівництвом та прийняті в експлуатацію, та вжити заходів по облаштуванню цих об’єктів засобами безперешкодного доступу для маломобільних груп населення.

Повідомляємо також, що стаття 152 Кодексу про адміністративні правопорушення України передбачає:

порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів –

тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, громадян – суб’єктів підприємницької діяльності – від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Посадові особи відділу муніципальної інспекції управління житлово-комунального господарства, енергозбереження, благоустрою та громадського порядку виконавчого комітету Славутської ради мають право  складати протоколи про адміністративні правопорушення на громадян та посадових осіб суб’єктів господарювання, установ, організацій незалежно від форм власності, в межах компетенції та в порядку передбачених чинним законодавством, в тому числі за порушення Правил благоустрою, санітарного утримання територій, забезпечення чистоти й порядку в м. Славута.

Наразі муніципальною інспекцією заплановані заходи по перевірці забезпечення установ соціальної інфраструктури засобами безперешкодного доступу для маломобільних груп населення, за результатами якої щодо винних осіб будуть складені протоколи  про адміністративні правопорушення відповідно до ст. 152 КУпАП.