У Славуті відбувся бізнес – форум

«Підприємництво, конкуренція, ефективний власник – запорука сталого економічного зростання території». Саме під таким лозунгом 16 грудня відбувся бізнес-форум в приміщенні виконавчого комітету Славутської міської ради.
У заході взяли участь депутати міської ради, представники робочої групи з підготовки проекту Стратегічного плану розвитку міста Славута, керівники промислових підприємств міста, а саме: директор ПрАТ «Славутський хлібозавод» Іван Панчук, голова наглядової ради ПАТ «Горинь» Валерій Зайонц, генеральний директор ПАТ «Славутський солодовий завод» Микола Дубіна, заступник директора ТОВ «Аква-Родос» Світлана Петровська, генеральний директор ПАТ «Славутський комбінат «Будфарор» Владіслав Пьотровські, керівник ПП «Славута-Юнікс» Юрій Федотов, керівник ПП «Валентина» Василь Недашківській.

Привітав учасників форуму його ініціатор міський голова Василь Сидор. Після вітального слова Василем Богдановичем було презентовано систему стратегічних напрямів розвитку Славути, її пріоритетні інвестиційні проекти. Як вдалося дізнатися, стратегія розвитку міста – це базовий інструмент стратегічного управління.

Зі звітом про виконання Стратегічного плану економічного розвитку міста Славути 2008-2015 рр. ознайомила начальник управління економічного розвитку виконавчого комітету Славутської міської ради Галина Дарчик.

У формуванні нового бачення майбутнього Славути важлива думка його жителів. Так, на виконання розпорядження щодо розробки Стратегічного плану розвитку міста Славути проведено опитування його жителів.

Базуючись на результатах дослідження, громада міста визначила його нове бачення: «Славута економічно розвинуте місто з потужною промисловістю та інфраструктурою, комфортне для життя, відпочинку та активного дозвілля».

Також славутчанами були обрані два основних напрями розвитку:
1.Місто Славута – центр багатопрофільної економіки з конкурентоспроможним промисловим сектором;
2.Місто високих стандартів якості життя.

Згідно з дослідженням, озвучено стратегічні цілі розвитку міста:
• активізація діяльності індустріального (промислового) парку «Славута»
• нарощування потужностей промислового виробництва;
• залучення інвестицій в пріоритетні інвестиційні проекти.
• покращення якості соціальних послуг населенню;
• активізації громадського простору;
• розвиток активного дозвілля та відпочинку;
• підвищення енергетичної та екологічної безпеки міста;
• удосконалення системи маркетингу міста.

Основна частина бізнес-форуму була присвячена виступам запрошених керівників щодо шляхів утворення промислових підприємств, їх адаптації до нинішніх економічних реалій, позитивних тенденції їх розвитку.

Приємно, що попри несприятливі умови сьогодення славутські підприємства працюють, без збоїв виплачують заробітну плату працівникам, своєчасно проводять платежі до бюджетів всіх рівнів, розширюють своє виробництво, прагнуть до подальшого розвитку та стратегічно дивляться у майбутнє.

Презентувавши свої виступи, керівники підприємств поділилися своїм баченням щодо стратегії розвитку Славути, а це – створення екопарку – екологічно безпечного для життя та водночас промислово розвинутого, що дозволить залучати нових інвесторів; важливим для промислового розвитку є стан дорожніх сполучень у місті та околиці, розширення ресторанно-готельної сфери та інших послуг, покращення умов кредитування тощо.

Керівники, що були присутні на бізнес-форумі, відмітили позитивну співпрацю між своїми підприємствами з різними структурами міста, в тому числі з виконавчим комітетом міської ради.

Конструктивна, жива розмова, яка відбулася в ході зустрічі з підприємницькою громадою засвідчила, що Славута є лідером в економіці та громадській активності нашого регіону. Тут працюють підприємства, які формують бюджет регіону, є надійними платниками до соціальних фондів, постійно розвиваються та забезпечують робочими місцями людей. Це активні учасники громадського життя Славутчини, відомі своєю спонсорською та благодійною діяльністю, а отже, роблять наше місто привабливим для життя та бізнесу.

Прес-служба Славутського МВК.