Рослина без коріння всихає, людина без минулого не живе

16 грудня у нашому місті відбулося відкриття оновленого історичного музею. Ведуча заходу Ірина Сакалюк ознайомила присутніх з історією його створення:

– Перша документальна згадка про музей (краєзнавчий районний) фіксується у 1925 році. В різні роки музей розміщувався в пристосованих приміщеннях. В травні 1985 року експозицію музею перенесли у новозбудоване приміщенні в центрі нашого міста, яке спроектував хмельницький архітектор Н.В.Чекерда. Його оформленням керували архітектор, Член-кореспондент Української Академії Архітектури А.Ф.Ігнащенко та член спілки художників України О.С.Кириченко.

В 1996 році музей змінив свою назву на Славутський історичний музей. Протягом 2015-2016 років Славутський історичний музей зазнав кардинальних змін та отримав нове дихання. Завдяки ініціативі міського голови Василя Сидора було проведено капітальний ремонт приміщення музею, здійснено повну реекспозицію, виготовлено нові стенди та вітрини.

Над оформленням експозиції працювали – художник-проектант, член Національної спілки художників України Яків Павлович, заслужений працівник культури України, провідний науковий співробітник Хмельницького обласного краєзнавчого музею Сергій Єсюнін.

Експозиція музею побудована у хронологічній послідовності розвитку нашого краю в різні історичні часи. Найповніше в експозиції відображені періоди історії княжого роду Заславських, Сангушків, період Другої світової війни, де висвітлена участь місцевих жителів в партизанському русі та у битвах на фронтах, трагічна участь в’язнів Славутського табору «Грос-лазарет», явище холокосту на Славутчині.

Створено нові виставкові стенди, присвячені подіям Революції Гідності, участі славутчан в АТО. Вперше показано експонати, присвячені природоохоронній справі. Також створено умови для проведення пересувних виставок. Тож, віднині двері Славутського музею завжди відкриті усім, хто цікавиться історією нашого краю.

Почесне право перерізати червону стрічку було надано міському голові Василю Сидору, який привітав усіх присутніх, із такою важливою подією:

-Шановні славутчани. Музей – це та частинка нашої історії, яку ми повинні знати і пам’ятати. Освічена людина завжди розуміє, що без минулого немає сучасного, а без колишнього немає теперішнього. Для народу його історія – це не просто минуле, це його душа. Той, хто не знає національної історії, ніколи не зможе зрозуміти свого народу й діяти на його благо.

Ще у 1633 році наше місто отримало Магдебурзьке право, яке передбачало надання міській громаді право здійснювати місцеве управління. Великою честю для міста було отримати даний привілей. Ми з шаною ставимося до тих людей, які розбудовували наше місто, сприяли його історичному становленню. І з гордістю хочу повідомити, що уже у наступному році, на підставі листа Науково-дослідного інституту українознавства Міністерства освіти і науки України, ми відзначатимемо 400-річчя першої писемної згадки про місто Славута.

Я хочу подякувати усім, хто вклав свою душу, досвід у створення музею та подарував експонати».

За вагому допомогу у повній реекспозиції музею грамотами міського голови та цінними подарунками були нагороджені Яків Павлюк та Сергій Єсюнін.

І вже цього дня депутат Славутської міської ради Микола Караван подарував експонат, тим самим поповнивши природоохоронний куточок.

Директор музею Сергій Андрощук провів цікаву екскурсію історичними стежками життя Славутчини славутчанам та гостям міста, а також представив нові тематичні стенди і експонати.

Прес-служба Славутського МВК