Чому частина вулиць міста залишилася без нічного освітлення

30 вересня Славутським РЕМ зупинена подача електроенергії на об’єкти вуличного освітлення на вулицях: Плотиче, Василя Стуса, Олега Кошового, Зарічній, Перемоги, Лесі Українки, Григорія Сковороди, Соснова, Олександра Довженка, Чумацькій, Михайла Лермонтова, Джерельній; воїнів Інтернаціоналістів, Сокола (район приватного сектора), частині вулиці Кн. Сангушків та провулках: Григорія Сковороди, Олега Кошового, Заводському, Зарічному, Джерельному, Богдана Хмельницького.

Також відключена електроенергія виробничим приміщенням КП «Управління водопровідно-каналізаційного господарства» крім технологічного процесу щодо подачі питної води та очистки стічних води.

Причини, що обумовили відключення, полягають у тому, що комунальні підприємства міста не розрахувалися за спожиту електроенергію перед Славутський РЕМ.

Але чому комунальні підприємства мають борг перед енергетиками пояснюємо з допомогою цифр.

Станом на 01.10.16 року заборгованість за спожиту електричну енергію КП «Славутське ЖКО» перед ПАТ «Хмельницькобленерго» Славутський РЕМ становила 138 055,18 грн.,
поточне нарахування пільг та субсидій за вересень 2016 року становить 226 256,81 грн.

Із цих 226 256,81 грн. на суму 138 055,18 грн. оформлено взаємозалік погашення заборгованості за використану електроенергію КП «Славутське ЖКО» перед Славутського РЕМ, проте його не проведено, так як кошти державою на покриття пільг та субсидій населенню ще не виділені.

В той же час держава заборгувала житлово- комунальному об’єднанню 2 114 500 грн. з різниці в тарифах по наданню послуг з теплопостачання.

Нагадаємо, що у березні 2016 року електроенергія на нічне освітлення зросла у ціні із 48 коп. до 1,14 грн., з 1 жовтня її вартість становить 1,42 грн.

У свою чергу, станом на 01.10.2016 року, славутське підприємство «Управління водопровідно-каналізаційного господарства» заборгувало за спожиту електроенергію Славутському РЕМ кошти в сумі 1 048 943 грн. 03 коп. Дана заборгованість виникла внаслідок невпинного зростання тарифу на електроенергію. В діючий тариф на послуги водопостачання та водовідведення закладено ціну на електроенергію в сумі 1,6813 грн. На сьогоднішній день тариф на електроенергію становить 2,36 грн. Щомісяця комунальне підприємство несе величезні збитки та змушено оплачувати за електроенергію за рахунок обігових коштів.

Але зростання цін на електроенергію є не єдиною вагомою проблемою того, що підприємство опинилося у важкому фінансовому становищі. На сьогоднішній день обсяг невідшкодованої державою різниці в тарифах на послуги з водопостачання та водовідведення становить 6 730 000,10 грн.

Несвоєчасне та не в повній мірі відшкодування пільг та субсидій призводить до відсутності обігових коштів на підприємстві та погіршення фінансового становища. Станом на 01.10.2016р. обсяг заборгованості по субсидіях складає 104 763,40 грн. Очікувані пільги і субсидії за вересень місяць 2016 року складають 497,0 тис. грн.

Отже, держава не розрахувалась перед комунальними підприємствами за борги, що виникли в 2013-2016 роки через економічно необґрунтовані тарифи, встановлені національним регулятором, несвоєчасно відшкодовує пільги та субсидії і в той же час вирішила в особі районної електричної мережі покарати за свої ж борги важливі для життєдіяльності міста підприємства.

Крайніми у цьому замкнутому колі стали мешканці місіта, які залишилися без вуличного освітлення.

На міську владу повністю покладена відповідальність за ситуація в містах, в той же час правила гри встановлюються на державному рівні. Штучно створюючи ситуації повальних боргів, держава доводить комунальні підприємства до банкрутства. Така ситуація по всій Україні.

На численні звернення міської влади, комунальних підприємств до державних інстанцій вирішити проблему заборгованості з різниці в тарифах та вчасного нарахування пільг і субсидій відповіді та прийнятих рішень немає.

Прес-служба Славутського МВК.

Розміщенно в Без категорії