В Славуті вшанували пам`ять Героїв Небесної Сотні

«Герої не вмирають!» – саме це народне гасло стало головним мотивом вечора-пам’яті Героїв Небесної Сотні, який відбувся 20 лютого у міському Палаці культури.

Вшанувати героїв, які поклали свої голови на київському майдані Незалежності, зібралися небайдужі славутчани, учасники Революції Гідності та представники міської влади. 

Розпочався вечір переглядом кінохроніки трагічних подій дворічної давнини. Цитування великого Кобзаря загиблим Сергієм Нігояном, молодим юнаком, який був єдиним сином у батьків, викликали у присутніх відповідні почуття. Коли за українську землю помирають люди різних національностей, ми не маємо морального права бути байдужими. 
Про це особливо наголосив у своєму виступі міський голова Василь Сидор. “Чому так сталося, що протягом не одного століття найкращі з українців віддають свої життя? Тому, що у нас було два майдани і був антимайдан, тому, що продавали свої голоси за гроші, закривали очі на беззаконня в надії отримати вигідні посади чи якісь матеріальні блага, або просто мовчки спостерігали за зусиллями та боротьбою інших. Ота роздільність нашого суспільства, у тому числі й громади міста, дозволила прийти до влади людям, які не виправдали сподівання Героїв Небесної Сотні”. 
Повторюючи високі гасла, ми не повинні забувати, що за ними стоять людські життя. З екрану на славутчан дивилися очі тих, хто ціною власного життя виборов для нас право голосу, право вибору, право мати шанс змінити країну на краще… 
Під час велелюдного заходу, щирими та правдивими видались виступи учасників Революції Гідності: Андрія Щурика, Юрія Брославця, Олега Костирка, Романа Бачинського, Володимира Скоморохи, Ігоря Крутенчука та Степана Шульги. Вони поділилися з присутніми революційною поезією, спогадами про загиблих побратимів, розповіли про драматичні і болючі події на Сході, адже Небесна Сотня, на жаль, стала лише першою в сонмі патріотів, які загинули за волю України. Натомість, залишилися сироти, вдови, матері, які вже ніколи не побачать живими своїх рідних…
Хвилювання, туга та велика біль відчувалися в їх словах, а ще – намагання донести до присутніх у залі той високий дух патріотизму, відповідальності та дисциплінованості, що панували на Майдані. 
Художні номери вокального дитячого ансамблю «Сувенір», дуету «Мальви», вокаліста Ірини Марчук, народного аматорського ансамблю «Мікстур», хореографічного ансамблю «Фрістайл», присвячені пам’яті Героїв, органічно вплелися в сценарій вечора.

Закінчився захід дитячим закликом-піснею «Нам потрібне мирне небо!» та спільним виконанням державного Гімну України.

Прес-служба Славутського МВК.
Розміщенно в Без категорії