Розробка нової схеми теплопостачання міста

Відповідно до Закону України “Про теплопостачання” усі роботи, пов’язані з ремонтами, переобладнаннями, модернізацією і реконструкцією існуючих джерел теплової енергії і теплових мереж, повинні проводитися тільки згідно з затвердженими схемами теплопостачання.

Тому, у зв’язку з цим та з метою економії паливно-енергетичних ресурсів, впровадження енергозберігаючих технологій, оптимального поєднання автономної, децентралізованої та помірно централізованої систем теплопостачання міста Славути на період до 2021 року Славутською міською радою від 21.01.2016 року прийнято рішення по організації робіт по розробленню актуалізованої схеми розвитку системи теплопостачання міста.

На виконання цього рішення 21 січня КП « Славутське ЖКО» укладений договір з ТОВ «АТОН Інжинирінг» про виконання робіт з розробки оптимізованої схеми перспективного розвитку теплопостачання м. Славути, ціна яких складає 144 тис. грн.

19 лютого представники житлово комунального господарства, депутати міської ради, представники громадськості мали змогу поспілкуватись з генеральним директором ТОВ «АТОН Інжинирінг» Ігором Сліпцем, який ознайомив присутніх з нюансами розробки схеми теплопостачання міста та про систему Славути взагалі.

За словами директора проектуючої фірми, Славута має: «котельні в непоганому стані, відносні мережі і взагалі «ніякі будинки»; так, у місті є будинки, затрати на обігрів яких значно вищий, ніж споживання, тому, їх доцільно перевести на індивідуальне опалення, а є будинки, які економічно і вигідно для населення залишити на центральному опаленні; є котельні, які можна відносно дешево модернізувати та отримати від цього значний економічний ефект».

Але ці висновки зроблені лише за попередніми результатами. Надалі фахівці фірми проведуть детальне енергетичне обстеження (аудит) системи теплопостачання і складуть її паспорт. Такий аудит включатиме: обстеження котелень для визначення по кожній шляхів їх подальшої ефективної експлуатації або доцільності закриття; обстеження і аналіз функціонування теплових мереж для визначення фактичних величин тепловтрат, виявлення аварійних ділянок і підготовки пропозицій щодо подальшої експлуатації; складання теплового балансу щодо відповідності встановлених теплових потужностей тепловим навантаженням споживачів з підготовкою відповідних пропозицій тощо.

У присутніх виникло чимало запитань до проектанта. Справа в тому, що у законодавстві, яке регулює питання теплопостачання, є багато колізій та неузгодженостей, тому тільки за допомогою фахівця місцевим обранцям вдалось розібратися, що конкретно означає визначена законодавством термінологія щодо видів систем теплопостачання, можливості переходу окремих квартир з централізованого на індивідуальне.

Так як серед депутатів і міського населення вже давно ведуться суперечки щодо індивідуального опалення, однією із умов, поставлених перед проектантами, було внесення у схему пункту його впровадження та розвитку.

Таким чином, до першого квітня цього року проектувальна фірма представить уже детальну схему теплопостачання міста з конкретними висновками по кожній котельні, мережах та будинках з економічно обгрунтованими розрахунками доцільності проведення тих чи інших робіт. У всякому разі, тільки економічна та енергоефективна сторона буде визначати вид обігріву будинку. Субсидії, на які сьогодні помилково орієнтуються мешканці, є суто політичною складовою, вони можуть зіграти тільки негативну роль у прогнозуванні та розвитку системи теплопостачання.

А встановлення лічильників тепла, які є не просто засобами економії, а й необхідними стимулюючими чинниками, дозволить власникам квартир, будинків платити не за відвантажене за нормативами тепло (яке на шляху до будинку обігріло ще й теплотрасу), а за реально спожите.

Прес-служба Славутського МВК.

Розміщенно в Без категорії