Вуличне освітлення з березня подорожчає більш як удвічі

Для міст вуличне освітлення щоразу стає дорожчим задоволенням. Славута, де проживає понад 36 тисяч населення має більше 204 км вуличної мережі, а це – 3733 світоточки. При такому господарстві без економії електроенергії не обійтись.

Тому, спершу у нашому місті взялись до встановлення зональних лічильників. І це дало результати. В 2015 році, в порівнянні з попереднім, рівень споживання електроенергії знизився на 100 тис. кВт. Проте, на жаль, через постійне подорожчання електрики житлово-комунальне об’єднання, на балансі якого знаходиться вуличне освітлення, у цьому ж таки році, заплатило на 59 тис. грн. більше.

В пошуках інших шляхів економії споживання Славута одна із перших в регіоні вдалася до встановлення енергоощадних ліхтарів вуличного освітлення (вул.Ломоносова, вул.Б.Хмельницького, вул.Михайлова). Світлодіодні лампи дають майже семикратну економію. При реконструкції мікрорайону «Сонячний» було встановлено 38 світоточок із енергозберігаючими світильниками. Тридцять вісім світильників за 1 годину споживають близько 3 кВт. Якби це було 38 світильників з лампами розжарювання старого зразка, то вони споживали б близько 20 квт/год. Щоб перевести на світлодіодне освітлення усе місто, потрібно біля 7 млн. грн.

Невтішним у цьому всьому залишається подорожчання електроенергії. Вуличне освітлення щомісяця споживає 50 тис. кВт електроенергії, що коштує місту близько 25 тисяч гривень. З 1 березня, коли електроенергія зросте у ціні із 48 коп. до 1,14 грн. – платити доведеться вже 58 тис. грн. А це – 700 тис.грн /рік.

Держава не відшкодувала комунальному підприємству близько 4 млн гривень за пільги та субсидії, і, таким чином, останнє заборгувало енергетикам півмільйона гривень за використану електроенергію. Крайніми у цьому замкнутому колі залишилися 29 вулиць міста. Їм Славутський РЕМ через борг КП « Славутське ЖКО» відключив вуличне освітлення.

Ось і виходить – скільки б не економив, а всеодно залишишся винним. Сподівання у Славуті покладають на реформи та український уряд, а тим часом продовжують і далі працювати у напрямку енергозбереження.

Прес-служба Славутського МВК

Розміщенно в Без категорії