Чиї пенсії не збільшились після вересневого перерахунку

До управління Пенсійного фонду України в Славутському районі та м.Славута збільшилась кількість звернень громадян з приводу вересневого перерахунку пенсії, адже не всі пенсіонери отримали надбавку до своєї пенсії. Нагадаємо, що з 1 вересня проведено перерахунок пенсійних виплат у зв’язку із збільшенням прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність з 949 грн. до 1074 грн.  

Підвищенню не підлягали розміри пенсій осіб, які не мають страхового стажу для повної пенсії. Тривалість певного страхового стажу залежить від часу призначення пенсії. Тобто, жінкам, що вийшли на пенсію до 1 жовтня 2011 року, для повної пенсії потрібно мати 20 років страхового стажу, а чоловікам – 25. Для жінок, які вийшли на пенсію після цієї дати, мінімальний стаж має бути 30 років, а для чоловіків – 35.
Якщо пенсію призначили за відсутністю повного страхового стажу, то після вересневого підвищення вона може залишитись на рівні мінімальної – 949 грн. 
Не відбулось підвищення мінімальної пенсійної виплати для інвалідів ІІІ групи, її розмір зафіксовано на рівні 949 грн. Це стала величина, і зміна прожиткового мінімуму не є підставою для зміни її розміру. 
Водночас, у деяких пенсіонерів відбувся перерахунок, проте розмір пенсії не змінився. Це може бути пов’язано із індексацією, адже пенсії (як і заробітні плати) щомісяця індексувались з урахуванням рівня інфляції і розмір пенсії поволі зростав. 
На 1 вересня сума виплаченої індексації могла досягати 179 грн., а прожитковий мінімум збільшився на 125 грн., відповідно сума доплати менша, ніж сума індексації пенсії. Зокрема, відбувся перерозподіл складових пенсійної виплати, а розмір виплати зберігся. 
Також не перераховуються у зв‘язку із збільшенням мінімального розміру прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб доплата дітям війни, додаткові пенсії, компенсація за втрату годувальника вдовам чорнобильців, доплата до підвищення членам сімей загиблих військовослужбовців та померлих інвалідів війни. 
На рівні 949 грн. залишається розмір пенсії для осіб, які отримували державну адресну допомогу до рівня прожиткового мінімуму: інваліди з дитинства; діти-інваліди; інваліди загального захворювання, які не мають необхідного страхового стажу; одержувачі соціальних пенсій.
Розміщенно в Без категорії