Перший в Україні Револьверний фонд для приватних домогосподарств створено у Славуті!

З початку грудня мешканці міста зможуть отримувати пільгові позики на підвищення енергоефективності помешкань. Пріоритетними заходами є утеплення та використання відновних джерел енергії.

У час, коли Україна перебуває в енергетичній кризі, потенціал її енергозбереження складає понад 40%. До надмірного та нераціонального споживання викопних ресурсів призводить низька поінформованість населення про формування тарифів, нерозуміння можливостей інвестування в утеплення будівель та використання відновних джерел енергії – переконані природоохоронці. Саме з метою заохочення до підвищення енергоефективності власних помешкань у Славуті було створено Револьверний фонд – фінансовий інструмент для надавання поворотних позик на заходи з енергозбереження.

Вкладання коштів в термомодернізацію помешкань надзвичайно вигідне. Такі інвестиції окупляться за період від кількох місяців від одного до трьох опалювальних сезонів. Окрім того, це внесок у безпечне довкілля та вирішення екологічних проблем, зокрема, утеплення призводить до зменшення викидів парникових газів, що утворюються при спалюванні викопного палива.

«Про багатоквартирні будинки говорять, а приватні споживачі лишаються поза увагою. А в той же час власники приватних будинків фактично не мають жодних обмежень при реалізації заходів з енергозбереження, адже є одноосібними власниками житла, – коментує координатор проекту Дмитро Сакалюк. – Унікальність Фонду якраз і полягає у зверненні уваги на цей сектор житла. Процедура отримання коштів з Фонду легша, аніж у банків, а механізми роботи значно зручніший», – підкреслює експерт Екоклубу з енергоефективності. «Мені приємно, що вперше така ініціатива запрацювала у моєму рідному місті», – додає активіст.

«Розвиток міста має багато складових. Стан житла його мешканців – один із головних складників добробуту, – розповідає Василь Сидор, міський голова Славути. – Ми впевнені, що цей перший крок дозволить залучити в майбутньому більше інвестицій у проекти з утеплення як приватних садиб, так і багатоквартирних будинків, що призведе не лише до зменшення плати за енергоносії, а й до стимулювання всієї економіки міста».

Створення Револьверного фондуу Славуті є хорошим прикладом співпраці громадськості та місцевої влади задля підвищення енергоефективності. Сподіваємося, цей фінансовий інструмент буде активно розвиватися та слугуватиме зразком для інших зацікавлених в енергозбереженні міст.

Револьверний фонд розроблено Екоклубом спільно із Славутською міською радою за фінансування Представництва Гайнріха Бьолля в Україні. Початкове наповнення фонду становить 100 000 гривень. Він функціонуватиме на базі міського виконавчого комітету Славути.

Контактна особа для консультацій у Славуті – Дербугов Юрій Павлович, начальник Управління житлово-комунального господарства, енергозбереження та благоустрою виконавчого комітету Славутської міської ради (м. Славута, вул. Церковна, 46а,
Тел. 2-35-02, 2-13-59, Моб. 0971613646
e-mail: sl_mvk@ukr.net).

Розміщенно в Без категорії