Делегація славутчан взяла участь в суспільно-політичному ток-шоу "Сцена"

Темою для обговорення стало питання добудови третього та четвертого енергоблоків Хмельницької АЕС.

В ток-шоу взяли участь Олег Рахлінський – заступник генерального директора ХАЕС з капітального будівництва, Іван Гладуняк – депутат Хмельницької обласної ради, Василь Сидор – голова Асоціації територіальних громад 30-кілометрової зони Хмельницької АЕС, міський голова Славути, міський голова Нетішина Олександр Супрунюк, Андрій Мартинюк – керівник Рівненської природоохоронної громадської організації «Екоклуб», а також представники громадських організацій з екологічних питань та представники місцевого самоврядування населених пунктів, що входять до 30-кілометрової зони спостереження.

Під час жвавої дискусії були заслухані усі сторони. Основний же акцент у виступах спікерів було зроблено на необхідності дотримання заходів безпеки, а також на тому, що матиме населення 30-ти кілометрової зони спостереження Хмельницької АЕС від сусідства з атомним об’єктом.

Голова делегації славутчан Василь Сидор зазначив наступне: «Дуже важливо зрозуміти економічний, екологічний та технічний аспекти даного питання. Адже громади цікавить те, що вони матимуть в обмін на ризик сусідства з ХАЕС. З іншого боку, дуже соромно, що в Україні за ці роки не було побудовано жодного блоку. Чому наші спеціалісти будують енергоблоки в Білорусії, Китаї, але тільки не в Україні? Адже такого потенціалу, як в Україні, немає ніде. На сьогоднішній день, знищити атомне будівництво – означає знищити Україну. Сьогодні слід думати над тим, яким чином зробити так, аби атомні блоки були безпечні. Хотів би також зазначити, що коли був прийнятий закон «Про використання ядерної енергії і радіаційну безпеку», держава передбачила гарантії соціального захисту громад. В законі було чітко прописано, що територіальні громади визначають об’єкти, які є соціально важливими, а держава виділяє кошти на їх будівництво. На практиці, все виглядає дещо інакше. В минулому році, в якості компенсації за ризик, наше місто мало отримати від держави 3 млн. 300 тис. грн. Ми підготували відповідні пропозиції, які Кабінет міністрів України розглядав 6 місяців. Згодом, КМУ відмінив власне рішення щодо виділення цих коштів. Таким чином, ми були змушені подавати до суду. Абсурд у тому, що громада змушена подавати до суду на власний уряд, який не виконує закон. Судимось ми вже пів року. Як нам пояснили, наші кошти було використано на війну та відновлення Донбасу. У 2015 році ситуація схожа – держава вносить зміни в процедуру виділення коштів. Тобто, ми ніби маємо кошти, проте освоїти їх не можемо».

Завершився захід дружніми рукостисканнями.

Прес-служба Славутського МВК

Розміщенно в Без категорії