«Незважаючи на труднощі, Славута продовжує розвиватись» – Василь Сидор

Про те, чим живе наше місто сьогодні, а також про плани на майбутнє наша розмова з міським головою Славути Василем Сидором.

– Перш за все хотілось би поговорити про виконання міського бюджету, адже у жовтні традиційно підводимо підсумки роботи за дев'ять місяців поточного року. Чи вдається наповнювати бюджет цього року? І чия частка надходжень у ньому найбільша?

– Дійсно, сьогодні ми вже можемо оцінити результати нашої роботи впродовж трьох кварталів поточного року. Незважаючи на складний час,Славута продовжує розвиватись. Нам вдалось виконати на 100% і дохідну, і видаткову частини бюджету. Основним джерелом наповнення бюджету є податок на доходи фізичних осіб. Цьогоріч за рахунок сплати цього податку до бюджету міста вже надійшло близько 21 млн. гривень (104% від запланованої суми). Основні платники – великі підприємства, де заробітна плата становить 4 і більше тисячі гривень. Це «Будфарфор», «Аквародос», «Ювента», РМЗ та інші. Також дохідна частина бюджету наповнюється і за рахунок бюджетних установ, хоча й заробітні плати там набагато нижчі. Меншу частку становлять платежі від підприємницької діяльності. Для порівняння: якщо бюджетник сплачує близько 300-350 гривень податку, то приватний підприємець лише 100-130.
Суттєва стаття наповнення бюджету – плата за землю. При плані у 6 млн. 300 тис. гривень виконання становить 6 млн. 400 тис. гривень. До загального фонду при плані у 36 млн. гривень надійшло 38 млн.300 тис. гривень. Отже, дохідна частина виконана на 104,5%. Всього ж до бюджету при плані у 66 млн. надійшло 69 млн. гривень. За рахунок чого? Перш за все – це відчуження і продаж землі на суму близько трьох мільйонів гривень. Друге – за рахунок проведення індексації виплат підприємствами міста, за що я особливо вдячний. Адже це не лише наповнило бюджет міста, а й допомогло захистити хоч в деякій мірі доходи працівників від інфляції.
Щодо видаткової частини: із загального фонду 3 млн. 485 тис., а зі спецфонду близько 5 млн. гривень виділено нами на освітянську галузь. Більше 1 млн. гривень витратили на заклади медицини та програми, що діють на сьогоднішній день в нашому місті.
Хочу відмітити, що до міського бюджету не було залучено жодних позик чи кредитів. Нам вдалось прожити увесь цей період лише за рахунок діяльності підприємств та інших податкових надходжень, тобто – за власні кошти, навіть враховуючи той факт, що податкове навантаження на сьогоднішній день знижено. Також працює бюджетна сфера та комунальні підприємства. Саме це дає нам можливість виконувати запланований обсяг робіт.

– Василю Богдановичу, в останній день вересня відбулась остання у цьому скликанні депутатського корпусу і Вас, як міського голови, сесія міської ради. Не дивлячись на це, знаємо, що було проголосовано за низку важливих рішень, в тому числі й щодо завершення будівництва ряду об'єктів. У Вас немає побоювання, що новим складом депутатів новообраної міської ради ці рішення можуть бути переглянуті?

– Таких побоювань у мене немає. Аби розпочати той чи інший проект, потрібен час – інколи і до двох років, зробити проектну документацію, пройти експертизи, провести тендери. Це занадто копітка, затратна робота, щоб її просто так відміняти. До того ж на деякі об'єкти передбачена субвенція з державного бюджету, як то школи, дитячі садочки, реконструкція мікрорайону «Сонячний» тощо. Лише 25 вересня ми отримали підтвердження, що ці кошти можна використовувати. Адже поки немає юридичних підстав, ми не маємо права їх витрачати. А ви уявіть, що було б, якби ми заздалегідь не підготували необхідних документів для проведення цих робіт – просто нічого не встигли б, і кошти довелось би повернути. Зараз же маючи скоригований бюджет, враховуючи інші надходження, повинні завершити розпочате. Це фасад і крівля в НВК «ЗОШ I-III ст., гімназія» №5, тротуар по вулиці Князів Сангушків, встановлення світлофору на перехресті вулиць Соборності та Миру, завершення будівництва басейну в ДНЗ №3, будівництво самопливних колекторів по вулицях Богдана Хмельницького та Михайлова, роботи з реконструкції вулиці Ярослава Мудрого, завершення робіт по Поліській та Монастирській, реконструкція «Сонячного». Також у планах – реконструкція приміщення по вулиці Миру, де буде розміщуватись Центр адміністративних послуг. Цього року запланували витратити на ці роботи 670 тис. гривень. Також завершимо ремонт фасаду та крівлі історичного музею та ДЮСШ, ремонт терапевтичного відділення. Розпочато реконструкцію каналізаційних мереж в районі ЗОШ №3, встановлення контейнерів для збору сміття. На сьогодні встановлено 48 таких контейнерів, у планах – ще близько 100. Силами інвесторів буде проведено реконструкцію котелень для переведення їх на альтернативні види палива у ЦРЛ, в НВК «ЗОШ I-III ст., гімназія» №5, ліцеї «Успіх» та НВО.

– Розпочинається опалювальний сезон. Чи вдалось підготуватись до нього належним чином?

– Комунальні підприємства міста на 100% готові до опалювального сезону. Завершено роботи по гідравлічних випробуваннях. Бюджетна сфера також повністю готова до зими.
Проблема лише одна – високі тарифи. Ми не раз акцентували увагу на безпідставності підняття тарифів. Але то вже питання політиків, проте ми все одно маємо відстоювати свої права. Наразі ж робимо все від нас залежне, аби впоратись з ситуацією. Зокрема, надали дозвіл на встановлення індивідуального опалення мешканцям будинку по вулицях Я. Мудрого,56, Лісна, 15. У 28-ми будинках вже встановили лічильники обліку тепла, у 95-ти – плануємо встановити. Але для цього нам потрібно 3,5 млн. гривень.
Близько 5-ти тисяч мешканців Славути вже звернулись за отриманням субсидій, і відмов практично немає. Це в деякій мірі вирішує питання, але заходи по енергозбереженню все одно потрібно вживати.
Замінили аварійні водогони по Першотравневій, водовідведення – по Михайлова та Князів Сангушків.
Загалом, аварійних ситуацій, які могли б вплинути на перебіг опалювального сезону в місті, немає.
Держава зі свого боку нам заборгувала: 560 тисяч гривень – на компенсацію різниці в тарифах міськводоканалу, 600 тисяч – компенсацію за пільги та субсидії ЖКО. Водночас енергопостачальна компанія висуває претензії саме нам. Поки що ситуацію вдається вирішувати своїми силами.

– Не можемо оминути тему виборів. І тут питання до Вас, як до керівника органу місцевого самоврядування, який має забезпечити умови для проведення виборів. Отож, як йде приготування до виборів в плані підготовки дільниць? На Ваш погляд, чи забезпечить новий виборчий закон об'єктивну картину волевиявлення громадян?

– Ми створили належні умови для роботи окружних та територіальних виборчих комісій, забезпечили їх всім необхідним. Хочу зазначити, що територіальна виборча комісія, незважаючи на те, що її склад суттєво оновився, досить активно приступила до роботи. Хочу звернути увагу виборців на те, що подекуди змінились територіальні округи, тому слід ретельно перевіряти свої дані у запрошеннях. Так що в технічному плані в нас все готово. Гадаю, і морально славутчани готові зробити свій вибір. Адже життя вже не раз вчило не довіряти порожнім обіцянкам, а тим більше тим, хто намагається вас купити. Тому обирати треба розумом і по совісті. Не раз переконувались у тому, що ефективно може працювати лише та людина, яка прийшла до влади законним шляхом – без шантажу і підкупу, без використання незаконних методів. Лише тоді людина розуміє свою відповідальність перед виборцем, коли вона є чесною у своїх прагненнях, знає для кого працює і перед ким звітує. Саме тому я не боюсь судитись з урядом. Адже нікому нічого не винний, окрім своїх виборців, інтереси яких зобов'язаний захищати. Саме тому нам багато вдалось зробити, захищаючи підприємства, природні багатства від бажаючих їх привласнити. А якщо людина приходить до влади за гроші, то в неї зовсім інші цінності, інша мораль.
Нині, подивіться, Україну поділили поміж депутатами по областях, ніби князькам новоспеченим пороздавали. Кожен має свою партію, йдуть на вибори до обласних рад. Вони ж у Верховній нічого путнього не зробили, жодного дієвого закону не написали, хоча повинні працювати професійно і писати закони в інтересах українського народу. І в областях, на моє переконання, будуть такими ж неефективними.
Що ж стосується нового законодавства, то у ньому занадто багато можливостей для мутних справ. Немає у вищого керівництва держави бажання провести чесні вибори. Тому довіряю лише людям, які прийдуть на вибори і оберуть того, за кого потім їм самим соромно не буде.

Прес-служба Славутського МВК

Розміщенно в Без категорії