До уваги славутчан!

Порядок нарахування витрат на послуги з водопостачання, водовідведення та теплопостачання на підприємствах житлово-комунального господарства міста Славути.

Відповідно до пункту 1.4 Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з централізованого водопостачання та водовідведення затверджених Постановою Національної комісії що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг від 10.08.2012 року №279, Національна комісія здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг та здійснює ліцензування господарської діяльності суб'єктів господарювання, які надають послуги з централізованого водопостачання (виробництво, транспортування та постачання питної води споживачам) та централізованого водовідведення (відведення та очищення стічних вод), чисельність населення яких становить більше ніж тридцять тисяч осіб та обсяги реалізації послуг яких становлять відповідно: з централізованого водопостачання – більше ніж триста тисяч метрів кубічних на рік; з централізованого водовідведення – більше ніж двісті тисяч метрів кубічних на рік.

Отже, відповідно до вимог Ліцензійних умов Славутське управління водопровідно-каналізаційного господарства є ліцензіатом Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг на послуги з водопостачання та водовідведення.

Разом з тим, відповідно до підпункту 5 пункту 2 статті 6 Закону України «Про державне регулювання у сфері комунальних послуг» Національна комісія здійснює встановлення тарифів на комунальні послуги суб'єктам природних монополій та суб'єктам господарювання на суміжних ринках, ліцензування діяльності яких здійснюється Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг.

Відповідно до пункту 2 статті 31 Закону України «Про житлово- комунальні послуги», виконавці/виробники послуг здійснюють розрахунки економічно обґрунтованих витрат на виробництво (надання) житлово-комунальних послуг і подають їх органам, уповноваженим здійснювати встановлення тарифів.

Таким чином, відповідно до Постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 16.04.2015 року №1266 Славутському управлінню водопровідно–каналізаційного господарства встановлено тарифи на централізоване водопостачання -7,45 грн. за 1 куб. м. (без ПДВ), на централізоване водовідведення – 5,12 грн. за 1 куб. м. (без ПДВ).

Щодо послуг з теплопостачання , то відповідно до Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва теплової енергії затверджених Постановою Національної комісії що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг від 10.08.2012 року №276, Національна комісія здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг та здійснює ліцензування господарської діяльності з виробництва теплової енергії суб’єктів господарювання у разі, якщо протягом останнього року дії попередньої ліцензії на провадження господарської діяльності з виробництва теплової енергії суб’єкт господарювання здійснював таку господарську діяльність і для потреб споживачів відпускалась теплова енергія в обсязі, що перевищує 20 тисяч Гкал на рік.

Комунальне підприємство «Славутське житлово-комунальне об’єднання» є ліцензіатом Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг на послуги з теплопостачання, а отже і здійснює встановлення тарифів на послуги з теплопостачання.
Відповідно до Постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 31.03.2015 року №1171 комунальному підприємству «Славутське житлово-комунальне об’єднання» на послуги з централізованого опалення для населення встановлено тарифи для абонентів будинки яких обладнані приладами обліку теплової енергії 696,86 грн./Гкал. з ПДВ, для абонентів будинки яких не обладнані приладами обліку теплової енергії у розмірі 19,14 грн./м.кв. з ПДВ в місяць.

Фізичні особи підприємці надають послуги теплопостачання на альтернативному виді палива (дрова, пелети). Тариф становить – 1350 грн/Гкал. Один Гкал, що надається КП «Славутське ЖКО» коштує 2155 грн.

Складова тарифу на послуги теплопостачання:
Бюджет (2155,01/Гкал): газ – 90,7%
електроенергія – 2,7%;
заробітна плата – 2,6%
Населення (19.14 грн /м2): газ – 75,5 %
електроенергія – 8,5 %;
заробітна плата – 8,1%

Слід зазначити що відповідно до пункту 7 статті 31 Закону України «Про житлово- комунальні послуги», центральні органи виконавчої влади, Національні комісії, що здійснюють державне регулювання у відповідній сфері, несуть відповідальність за наслідки встановлення або регулювання цін/тарифів, що змінюються ними відповідно до їхніх повноважень.

Щодо повноважень зі встановлення тарифів на житлово- комунальні послуги.

У зв’язку з численними звернення громадян щодо повноважень у сфері житлово-комунального господарства, зокрема повноважень зі встановлення тарифів на житлово-комунальні послуги, виконавчий комітет Славутської міської ради роз’яснює.

Встановлення тарифів на житлово-комунальні послуги в Україні здійснюється на підставі вимог чинного законодавства. Відповідно до статті 31 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» виконавці/виробники здійснюють розрахунки економічно обґрунтованих витрат на виробництво (надання) житлово-комунальних послуг і подають їх органам, уповноваженим здійснювати встановлення тарифів.

На сьогоднішній день повноваження щодо встановлення тарифів на комунальні послуги розподілені між Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг (далі – Комісія) та органами місцевого самоврядування.

Згідно з вимогами Закону України «Про державне регулювання у сфері комунальних послуг» Комісія встановлює тарифи на комунальні послуги:
– тарифи на теплову енергію, транспортування теплової енергії магістральними та місцевими (розподільчими) тепловими мережами, постачання теплової енергії;
– тарифи на послуги централізованого водопостачання та водовідведення.

Тарифи на вищезазначені послуги Комісія встановлює тим суб'єктам природних монополій та суб'єктам господарювання, ліцензування діяльності яких вона здійснює. У місті Славута КП «Славутське ЖКО» та Управління водопровідно-каналізаційного господарства є ліцензіатами Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг.

Статтею 28 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» передбачено, що до власних (самоврядних) повноважень виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належить встановлення в порядку і межах, визначених законодавством, тарифів на побутові, комунальні (крім тарифів на теплову енергію, централізоване водопостачання та водовідведення, які встановлюються національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг), транспортні та інші послуги.

Що стосується повноважень зі встановлення тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій та вивезення побутових відходів, то згідно вимог Законів України «Про житлово- комунальні послуги», «Про місцеве самоврядування в Україні» такі повноваження надані виключно органам місцевого самоврядування тобто виконавчому комітету Славутської міської ради.

Прес-служба Славутського МВК

Розміщенно в Без категорії