Славуті посуха не страшна

Надзвичайно спекотне й посушливе літо, яке пережили українці цього року, вплинуло не лише на загрозливе зростання лісових пожеж та інших катастроф, пов'язаних зі значним підвищенням температури.

Суха осінь 2014-го, маловодна весняна повінь, тривалий період високих температур та практично відсутність опадів у весняно-літній період 2015 року призвели до виснаження руслових запасів річок та суттєвого ускладнення водогосподарської діяльності України в цілому та Хмельниччини зокрема. Так, на річці Південний Буг та її притоках водність була майже критичною і становила 23-36% від норми, а річка Случ досягла критичної позначки, яка не перевищувала цьогоріч 20% від норми. Не краща ситуація й на інших водних об'єктах, в тому числі й крупних, як то Дніпро, Десна чи навіть гірські річки Карпат. На жаль, не радує нас рясними дощами і цьогорічна осінь. Відтак, водні господарства по всій території України вже зараз мають проблеми з належним рівнем водопостачання на промислові підприємства та споживачам питної води.

На щастя, Славуту поки що подібна проблема оминула, оскільки населення нашого міста споживає воду з артезіанських свердловин глибиною понад 150 метрів. Оскільки водозабори надійно захищені від впливу ливневих і талих вод, будь-яких бактеріологічних забруднень, ми маємо не просто воду, а якісну питну воду. Мало яке місто в Україні може цим похвалитись, адже артезіанська вода вільна від радіонуклідів, нітратів, аміаку та інших шкідливих домішок. А це робить її особливо цінною для людини та її здоров'я. До того ж через високий вміст в артезіанських свердловинах заліза на Центральному водозаборі Славутського УВКГ побудована станція знезалізнення, яка на сьогоднішній день працює досить ефективно. До того ж кілька років тому проведено заміну хлораторної установки на більш сучасну електролізну. Навіть через зношеність водопровідних мереж, а їх по місту нараховується близько 40%, якість води стосовно вмісту заліза хоча й знижується, проте не перевищує встановлених МОЗ України норм.

На сьогоднішній день Славутське УВКГ безперебійно забезпечує питною водою 13 833 абоненти-населення та 424 абоненти-юридичні особи. Зважаючи на регулярне підвищення цін на енергоносії, підприємство зі свого боку вживає необхідні заходи по енергозбереженню та зменшенню кількості втрат води. Так, Славутським УВКГ в серпні поточного року було закуплено та встановлено 15 загальнобудинкових засобів обліку води на загальну суму 199,655 тис. грн. Всього протягом 2015 року було проведено робіт на суму 565,540 тис. гривень, серед яких: ремонт запірної арматури по вулицях Церковній, Я.Мудрого, Миру; заміна люків по Кн.Сангушко, Я.Мудрого, Б.Хмельницького, Миру, Козацькій, Здоров'я; заміна водопроводу по Церковній,41 та 43; реконструкція каналізаційної мережі по Михайлова, водопровідної – по Котляревського, самопливного каналізаційного колектора по Б.Хмельницького та багато іншого.
Сьогодні Славутське УВКГ, як і всі інші підприємства переживає не найкращі часи. Труднощі пов'язані, перш за все, з підвищенням цін на електроенергію. Отже, при всіх намаганнях економити енергоресурси підприємство сплачує за нього все більше коштів. Про це свідчить порівняння споживання електроенергії та сплачених за її використання коштів.

Використано електроенергії в 2010 році: 3 млн. 563 тис. 556 кВт. Сплачено: 2 млн. 872 тис. 220,32 грн. Використано електроенергії в 2014 році: 2 млн. 765 тис. 241 кВт. Сплачено: 3 млн. 770 тис. 049,09 грн.

У 2015 різниця буде ще суттєвішою, адже тепер ціна на електроенергію підвищується практично щомісяця, що створює додаткові труднощі в роботі підприємства. Проте, свої зобов'язання держава перед УВКГ не поспішає виконувати, заборгувавши на сьогоднішній день близько 560 тисяч гривень.
Однак, не зважаючи на труднощі, підприємство й надалі забезпечуватиме славутчан якісною питною водою.

Прес-служба Славутського МВК

Розміщенно в Без категорії