Із сесійної зали

В зв’язку з різким загостренням ситуації на території дії АТО та повним порушенням Росією Мінських домовленостей, що загрожує Україні втратою незалежності, соборності і самої державності 19 лютого відбулося перше позапланове пленарне засідання п’ятдесятої сесії Славутської міської ради.
На початку зібрання депутати хвилиною мовчання вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні. Згодом, після нетривалого обговорення, 35 депутатів, що були присутні на сесії, одноголосно прийняли Заяву щодо підтримки Звернення Верховної Ради України про визнання Росії державою – агресором.

ЗАЯВА
Славутської міської ради
щодо підтримки Звернення Верховної Ради України до Організації Об’єднаних Націй, Європейського Парламенту, Парламентської Асамблеї Ради Європи, Парламентської Асамблеї НАТО, Парламентської Асамблеї ОБСЄ, Парламентської Асамблеї ГУАМ, національних парламентів держав світу, про визнання Російської Федерації державою-агресором
На початку третього тисячоліття людство знову стоїть на порозі світової війни. Схоже, що світове співтовариство не готове негайно та адекватно реагувати на загрози, які наближають його до точки неповернення.
Спроби найти дипломатичні шляхи врегулювання російсько-українського збройного протистояння не дають бажаних результатів. Так, за підсумками важких переговорів лідерів «нормандської четвірки», відповідно до комплексу заходів, спрямованих на імплементацію вересневих Мінських домовленостей, з опівночі 15 лютого на Донбасі оголошено режим припинення вогню. Та бажане не стало дійсним. Україна й далі стікає кров’ю. А Росія цинічно заявляє, що не є стороною конфлікту.
Ми розуміємо, що від держави, яка є агресором, причетна до десятків тисяч смертей, яка порушувала усі попередні домовленості та погрожує світові ядерною зброєю, виконання вищезазначених документів очікувати не доводиться. Відтак, приводів для ілюзій щодо миру на Сході у нас немає.
Щодня, щогодини, щохвилини кожен із нас і всі разом – Президент, Уряд, Верховна Рада України, її громадяни, в межах своїх можливостей і навіть поза ними маємо реальними справами зміцнювати обороноздатність України, її економіку, боротися з корупцією, безвідповідальністю, зрадництвом, маємо поширити реформи, розвивати інформаційний простір і далі переконувати світ, що загарбницькі амбіції Росії не закінчуються Україною. Під загрозою мир в Європі та світі.
Саме Росія має нести відповідальність за фактичний зрив других Мінських домовленостей, навіть, якщо формально їх порушують так звані «ополченці», котрі в своїй більшості є частинами регулярної російської армії, які оснащені найновішою зброєю.
Ми, депутати Славутської міської ради, звертаємось до найвищого керівництва держави та пропонуємо: негайно зупинити будь – які економічні стосунки з країною – агресором, як на рівні державних так і приватних підприємств, здійснити диверсифікацію поставок відповідної продукції (в першу чергу – енергоносіїв); звернутися до світової спільноти з вимогою не лише безумовного виконання діючих щодо Росії санкцій, а й введення нових, аж до повного відновлення суверенітету України; здійснити заходи щодо надання Україні країнами НАТО та «Будапештського меморандуму» потужної високоточної летальної зброї; здійснити юридичні та інші заходи, які б зафіксували відповідальність Росії за нанесені Україні та її громадянам економічні збитки, а в майбутньому забезпечили б їх відшкодування та притягнення агресора до відповідальності за вчинені злочини проти людства в міжнародному Гаагському суді.
Ми підтримуємо президента України у його готовності ввести на території країни воєнний стан, що дасть можливість звести до мінімуму загрози державній незалежності та територіальній цілісності України.
Лише поєднання дипломатичних заходів, економічної блокади Росії, персональних санкцій до російських політиків та чиновників, потужного військового опору агресору та створеним ним терористичним організаціям, може відновити цілісність України та мир на нашій землі, забезпечити нерозповсюдження війни на інші країни.
Звертаємось до славутчан та усіх громадян України з проханням – консолідуватися! Лише спільними зусиллями, забезпечивши єдність всередині країни, ми зможемо перемогти зовнішнього ворога.
Звертаємося до всієї міжнародної спільноти – підтримати дії української влади у прагненні повернути мир, протистояти тероризму та визнати так звані «ЛНР» і «ДНР» терористичними організаціями!
Висловлюємо солідарність із Парламентською Асамблеєю Ради Європи, яка застосувала дипломатичні санкції до Російської Федерації, позбавивши її права голосу до квітня цього року, а також наклала інші обмеження.
Висловлюємо моральний осуд депутатам Верховної Ради України, які не підтримали Звернення ВР України щодо визнання Російської Федерації державою – агресором.
Переконані, що світова спільнота, парламенти держав світу визнають факт агресії Російської Федерації проти України, її участь у підтримці тероризму та вимагатимуть притягнути державу – агресора до відповідальності за вчинені на території української держави злочини проти людства.

Проголошена на 50-ій сесії
Славутської міської ради19 лютого 2015р.
Прес-служба Славутського МВК.

Розміщенно в Без категорії