До відома

Міським головою Василем Сидором був направлений лист народному депутату України Роману Мацолі, першому заступнику голови обласної державної адміністрації Олександру Симчишину та до Департаменту охорони здоров’я обласної державної адміністрації. Текст листа подаємо нижче:

«Звертаємось до Вас в інтересах територіальної громади, щодо надання допомоги у відкритті «Регіонального відділення гемодіалізу» на базі Славутської центральної районної лікарні. В м.Славута на сьогоднішній день проживає 8 інвалідів І групи, які отримують програмний гемодіаліз на базі відділення гемодіалізу Шепетівської центральної лікарні. Це люди, які змушені за станом здоров’я тричі на тиждень проходити процедуру гемодіалізу, тобто підключення до апарату штучної нирки. На державному рівні пільги на безоплатний проїзд даній категорії громадян не передбачені.
Необхідність проведення гемодіалізу встановлюється лікарями в залежності від діагнозу та стану пацієнта. Більшість хворих мають потребу в 10—15 год. діалізу в тиждень, розділених на відносно рівні за часом сеанси. Конкретна для кожного хворого тривалість сеансів залежить від розмірів тіла, залишкової функції нирок, дієти, захворювань, що ускладнюють процедуру проведення. На теперішній час в місті знаходиться на обліку більше однієї тисячі хворих на цукровий діабет – із них двадцять дев’ять мають хронічну ниркову недостатність, тобто, ці хворі мають прямі показники для програмного гемодіалізу.
З метою підвищення рівня життя вразливих та соціально незахищених верств населення хворих з хронічною нирковою недостатністю, що отримують програмний гемодіаліз та проживають в м.Славута було б відкриття «Регіонального відділення гемодіалізу» на базі Славутської центральної районної лікарні. Реалізація даної мети дасть змогу своєчасно проходити курси програмного гемодіалізу, попередити розвиток важких ускладнень у хворих, продовжити тривалість життя та покращити матеріальні умови осіб, які отримують гемодіаліз.
Враховуючи вищевикладене, просимо Вас посприяти у вирішенні нашого питання позитивно.
З повагою, Міський голова В.Б.Сидор»

13 лютого 2015 року до виконавчого комітету Славутської міської ради надійшла відповідь від Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації:
«Департамент охорони здоров’я облдержадміністрації опрацював Ваш лист стосовно можливого відкриття у Славутський ЦРЛ діалізного відділення та повідомляє.
Діалізна апаратура (апарат «штучна нирка») потребує для своєї роботи певної інфраструктури: станцію водоочищення, обслуговуючий технічний персонал, медичний персонал, відповідні приміщення. Доцільно і економічно обґрунтовано відкриття діалізного відділення при організації роботи за 2-х змінним графіком роботи на 4-5 діалізних апаратах. В іншому випадку фінансові витрати на організацію діалізного відділення значно перевищують економію на транспортуванні хворих в діалізний центр.
Труднощі при транспортуванні пацієнтів, з урахуванням важкості
основного захворювання та іншої супутньої патології, є одним із показів та
альтернативою до лікування хронічної ниркової недостатності шляхом проведення амбулаторного перитонеального діалізу, який призначається лікарсько-консультативною комісією лікувального закладу.
Директор Департаменту Я. М. Цуглевич»

Прес-служба Славутського МВК.

Розміщенно в Без категорії