Сімейна медицина стає ближчою до людей

Минулого тижня на робочій нараді у міського голови представники медичної галузі та виконавчих органів міської ради обговорили практичні заходи щодо створення у Славуті додаткових амбулаторій сімейної медицини. Ми знаємо, що такі вже давно успішно працюють в мікрорайонах «Південний» та «Привокзальний».
– Сьогодні в державі існує політика розвитку первинної медичної допомоги, яка передбачає наближення центрів сімейної медицини до населення. Ми також проводимо таку політику, щоб наблизити структурні підрозділи до житлових масивів. Для нас важливо забезпечити першою медичною допомогою усіх мешканців, особливо у віддалених від центру районах, щоб мешканці прилеглих вулиць могли прийти і комфортно отримати первинну медичну допомогу, – прокоментував заплановане міський голова Василь Сидор.
Ініціаторами створення таких міні-центрів здоров’я спільно виступили керівники комунального закладу «Славутський центр первинної медико-санітарної допомоги» (Олег Гаврилюк) та Славутської ЦРЛ (Віктор Іващук). До обговорення долучилися заступник міського голови з гуманітарних питань Галина Фурманчук, начальники управління освіти Наталія Пшетоцька та відділу приватизації житла і комунального майна Людмила Лозінська, а також директор Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Олексій Заєць.
Усі учасники наради дійшли згоди щодо наступних місць розміщення трьох нових амбулаторій.
• Перша амбулаторія має охопити мікрорайон «Сонячний» і буде розташована в приміщенні теперішньої молочної кухні, яку буде перенесено до харчоблоку ЦРЛ. Обране місце, після проведення відповідного перепланування, має стати максимально доступним для громадян. Зручний тут і під’їзд для автомобілів, що також важливо.
• Оперативні медичні послуги зможуть отримувати й жителі мікрорайону «Мокроволя», житлових будинків в районі ЗОШ№6. Дану амбулаторію планується відкрити вже найближчим часом, а розміщено її буде в приміщенні Центру СССДМ за адресою вул. Кн. Сангушків, 1. Дане приміщення вже відповідає практично усім вимогам, які ставлять перед пунктами сімейної медицини. Залишилось вирішити лише певні організаційні питання.
• І ще одну амбулаторію планується відкрити за адресою вул. Кн. Сангушіків, 8а, опісля реконструкції господарського приміщення Станції юних техніків. В цьому випадку можливе відкриття не лише амбулаторії, а й денного стаціонару, адже розміри приміщення дозволяють це зробити.
Як було повідомлено за підсумками наради, уже на наступному засіданні виконавчого комітету міськради буде прийнято відповідне рішення щодо створення нових амбулаторій сімейної медицини з подальшим розглядом його на сесії міської ради. Про відкриття таких медичних пунктів, а також про їх точні адреси, буде окремо повідомлено громадян.

Розміщенно в Без категорії