Їх імена переживуть віки…

Патріотизм – яким актуальним стало це слово, особливо в такий важкий для України час. У рік Шевченкового двохсотліття, у рік Революції Гідності, у рік 70-ти річчя звільнення України від фашистських загарбників, та воєнних подій на Україні поєдналось ірраціональне з прагматичним – любов до Батьківщини та боротьба за неї.
Здавалося б, вже 70 років відділяє нас від страшних подій Великої Вітчизняної війни, і ніколи не ступить на нашу землю нога окупанта… Та сьогодні наша країна знову потерпає від злодіянь агресора. Йдуть у вічність юні мужі, нащадки козаків та сивочолих ветеранів.
З травня по жовтень у міських навчальних закладах пройшла Всеукраїнська історико – краєзнавча акція учнівської молоді «А ми тую славу збережемо…», присвячена 70-річчю визволення України від фашистських загарбників. Мета її – патріотичне виховання молоді на прикладах подвигів старших поколінь, та вшанування пам’яті героїв, які захищали та звільняли Україну в роки Великої Вітчизняної війни.
В рамках даної акції проводилась Всеукраїнська Туристська естафета пам’яті, в ході якої учнівській молоді були організовані краєзнавчі екскурсії по місцям, пов’язаним із подіями Вітчизняної війни в м. Славуті, проводились зустрічі з ветеранами та дітьми війни, записувались їх спогади. Матеріали, зібрані під час даних заходів, оформлені фотоальбомом та збіркою спогадів славутчан, учасників війни, та направлені для участі в обласному етапі.
Найактивнішими учасниками Всеукраїнської акції стали учні НВК «СЗОШ, ліцей «Успіх», НВК «ЗОШ, гімназія» № 5 і ЗОШ І-ІІІ ст. № 3, 6. Вони провели пошукову роботу і дослідили внесок славутчан у 1941-1945 рр., та стали учасниками обласної конференції «Дорогами слави і безсмертя».
12 жовтня в «СЗОШ І-ІІІ ст., ліцей «Успіх» відбулася краєзнавча панорама «І вони Вітчизну врятували, на смерть ішли за неї, в бій…», що стала заключним етапом даної акції.
Про Славутчину напередодні війни розповів Стасюк О.А., вчитель історії ЗОШ І-ІІІ ступенів №1. Про визволення Правобережної України від німецько – фашистських загарбників зробив повідомлення молодший науковий співробітник історичного музею Андрощук С.О. Фронтовий шлях 97-ї Гвардійської Полтавської дивізії і її вклад в перемогу над фашистськими загарбниками дослідила Ковба Дарія, учениця НВК “СЗОШ І-ІІІ ст., ліцей “Успіх”. Діяльність партизанських загонів, підпільних організацій, загонів руху опору узагальнила в своїй роботі «Звитяга мужів Славутської землі» Поліщук Катерина, учениця ЗОШ І-ІІІ ст. № 6. Участь юних героїв у партизанських загонах та підпільних організаціях, їх особливої ролі в діяльності бойових формувань висвітлила у своїй роботі «Я родом не з дитинства – із війни» Романюк Анна, учениця НВК “ЗОШ І-ІІІ ст., гімназія” № 5. Вклад славутчан, у т.ч. окремих підприємств, в перемогу над фашизмом через самовіддану працю в тилу дослідила Дель ріо Альберчет Крістіна, учениця ЗОШ І-ІІІ ст. № 3. «В житті завжди є місце подвигу» – такими словами розпочала свій виступ Катериненко Олександра, учениця НВК “СЗОШ І-ІІІ ст., ліцей “Успіх”, – та згадала теперішнє молоде покоління, що продовжує героїчні подвиги ветеранів війни, не шкодуючи свого життя у боротьбі за незалежність нашої Батьківщини.
Приємною несподіванкою для всіх учасників панорами стали виступи ветеранів Вітчизняної війни: фронтовика Якимчука Михайла і підпільника Ящури Петра. Вони поділились своїми спогадами про важкі юнацькі роки та дали мудрі настанови молодому поколінню.
Найбільш зворушливими для присутніх на краєзнавчій панорамі стали документальні кадри подій Революції Гідності та боротьби українських захисників у зоні АТО. Також вшанували хвилиною мовчання загиблих у Великій Вітчизняній війні, Героїв Небесної сотні, загиблих славутчан – учасників АТО. Усі змогли відчути паралель між подвигами солдатів Великої Вітчизняної війни, що продовжують втілюватись нашими сучасниками. Подвиг сивочолих ветеранів не забутий, у них є гідні нащадки – послідовники, які сьогодні захищають нашу державу.
Ініціаторами краєзнавчої панорами для учнів навчальних закладів «І вони Вітчизну врятували, на смерть ішли за неї, в бій…» стали Центр туризму і краєзнавства, методоб’єднання вчителів суспільних дисциплін та історичний музей.
Маємо надію, що дані заходи ще раз нагадають молодому поколінню про важкий історичний шлях нашої держави, та на прикладі героїчних подвигів наших земляків діти зростатимуть справжніми патріотами України!

Марусич Л.В., заступник директора ЦТК

Розміщенно в Без категорії