Економія як стиль життя

Нинішня цінова політика на енергоносії в Україні, газовий конфлікт змушують підприємства та установи працювати в рамках жорсткої економії та спонукає до пошуку альтернативних методів споживання енергоносіїв. Про це і йшла мова на нараді міського голови Василя Сидора із представниками КП «Славутське ЖКО» та міського управління освіти.
Як було зауважено міським головою, одним з головних питань у роботі комунальних підприємств, освітніх закладів міста має стати пошук шляхів впровадження альтернативних методів енергоспоживання. Така політика відповідає й позиції державного Антикризового енергетичного штабу, яким доведені вимоги зменшити витрати природного газу промисловістю та підприємствами комунальної теплоенергетики на 30%, бюджетними організаціями на 10%.
Впровадження альтернативних методів енергоспоживання є не новим для Славути. Успішними в цьому плані є проекти, впровадженні на підприємствах міста (для прикладу – ТОВ «Аква-Родос» та «Ювента»), в загальноосвітній школі №1 та Екологічному центрі школярів.
Цілу низку заходів з енергоспоживання використовують у роботі комунальні підприємства міста. На даний час проходить експертизу проект на впровадження технології електричного теплоакумуляційного обігріву НВО№2 та в процесі реалізації заходи, із залученням інвесторів, з переведення газової котельні ЗОШ№3 на твердопаливні котли, а також ЦРЛ, та котельні Садова,4.
За результатами аналізу, проведеного на зустрічі з питань енергозаощадження, було відмічено три котельні, на яких впровадження альтернативних видів палива є найбільш можливим. Це – котельня м-ну «Сонячний», котельні Козацькі,41, Перемоги,25 та Садова,4. Кілька пілотних проектів має бути обрано і в освітній галузі. Далі почнеться пошук інвесторів та розробка відповідних проектів. Вкладені у цю справу кошти, за рахунок економії окупляться вже за рік, як було відмічено на нараді.
Ще одним пілотним проектом в плані заощадження має стати утеплення однієї з багатоповерхівок міста. Утеплення стін – величезна економія на опаленні будинку. Правильно підібрана технологія утеплення дозволяє надійно утримувати тепло будинку взимку і економити до 30% вартості опалення. Практика утеплень будівель в нашому місті вже існує, але кожен власник оселі використовує матеріали на свій розсуд, а це не завжди безпечно та ефективно. При впровадженні цього проекту на прикладі одного з будинків Славути буде показано як саме підходити до питання утеплення, які матеріали використовувати.
Із-за переходу у попередні роки практично 50% квартир багатоповерхівок міста на індивідуальне опалення (коли законодавством ще дозволялося відключення окремих квартир будинку), значно збільшилися витрати газу на котельнях міста. А тому, з метою зменшення витрат котельнями міста, на зустрічі було піднято питання про необхідність залучення спеціалізованої організації, яка зробила б гідравлічний розарухнок тепломережі міста та дала б оцінку окремим будинкам з розбалансованою системою теплопостачання.
Як бачимо, за ситуації, що нині склалася в державі, економія споживання енергоресурсів має стати «стилем життя» для кожного підприємства, установи чи організації, які хочуть вижити в сьогоднішніх непростих умовах.
Управління ЖКГ, енергозбереження
та благоустрою

Розміщенно в Без категорії