Міський голова провів зустріч з громадськими організаціями

Враховуючи ситуацію, яка склалася з підняттям тарифів і комунальних платежів, перевезеннями, для того аби обговорити проблемні питання, які сьогодні турбують громадськість, довести інформацію до громадян міський голова Василь Сидор ініціював проведення зустрічі на яку запросив керівників громадських організацій, соціальних служб, начальників відділів та управлінь виконавчого комітету, представників громадської ради.
Заступник начальника управління праці та соціального захисту населення Ніна Мазур поінформувала присутніх про те, як отримати субсидії на послуги ЖКГ та кому компенсують зростання тарифів на газ і тепло:
-Державну компенсацію від підвищення тарифів на газ і тепло отримають сім’ї, сукупний дохід яких нижчий за сукупний прожитковий мінімум. Розмір компенсації відповідатиме різниці вартості підвищених житлово-комунальних послуг та вартості цих послуг до підвищення.
Водночас, при розрахунку розміру компенсації будуть враховуватися надані пільги та субсидія. На отримання субсидії можуть претендувати сім’ї з неповнолітніми дітьми та інвалідами, а також з непрацездатними членами, чиї комунальні платежі перевищують 10% середньомісячного доходу, та сім’ї, які складаються з працездатних громадян і сплачують за комунальні послуги понад 15%.
Для отримання компенсації або субсидії потрібно надати до управління праці та соціального захисту населення такі документи: заяву, довідку про склад сім’ї, довідку про доходи. Сума компенсації не виплачуватиметься готівкою, а буде зарахована на особисті рахунки платника. Щосереди ми проводимо виїзні прийоми. Також спеціалістами надаються консультації та здійснюється попередній запис на прийом за телефоном 7-02-50.
Інформацію по організації роботи з переселенцями з Донецької та Луганської області надала заступник міського голови Галина Фурманчук:
На сьогоднішній день у нашому місті проживає шість сімей зі Сходу України і одна з АР Крим, разом це 27 чоловік. З того часу, як до нас почали прибувати перші сім’ї в нашому місті була організована акція «Допоможи ближньому». Під час проведення акції була зібрана велика кількість продуктів, побутової хімії, надана гуманітарна допомога, Центр соціальних служб для сім’ї та молоді надав продуктові набори. Зараз дітям надані місця в дошкільних закладах, вирішено питання безоплатного харчування, багатодітній сім’ї з Криму виділено житло. Сподіваємося, що ситуація до осені вирішиться позитивно і люди зможуть повернутися додому, але ми повинні бути готові прийняти і більше сімей зі східних регіонів України та забезпечити їх тимчасовим проживанням у нашому місті. Жодна сім’я у нас не залишається поза увагою.
Керівникам громадських організацій були роздані оголошення з реквізитами та телефонами і дано завдання довести інформацію до громадськості, аби люди знали, хто і як може допомогти родинам, які змушені були покинути власні домівки.
Міський голова Василь Сидор розповів присутнім про ситуацію, яка наразі склалася у нашому місті та про роботи, які нині проводяться:
– Вчора, 3 липня, у нас був збій з перевезеннями. Перевізники без жодного повідомлення громади, міської ради призупинили перевезення. Сьогодні на засіданні виконавчого комітету перевізників офіційно попередили про порушення договору перевезення. Якщо такі дії продовжуватимуться в подальшому, ми будемо змушені розірвати угоду і проводити процедуру залучення інших перевізників. Ми біля двох місяців працювали з перевізниками і здавалося вже знайшли компроміс –було введено плату 2,5 грн. та відмінено експеримент. Проаналізувавши стан перевезень через місяць було виявлено наступне, що якщо до цього перевозилося 2400 пасажирів пільгових категорій за день, то після експерименту – 3500 чол.. Ми відпрацьовували різні варіанти – це і зменшення рейсів, зменшення ціни на проїзд, варіант встановлення 4 пільгових місць, обмеження перевезення в часі. Питання потрібно вирішувати і в жодному разі не робити людей заручниками. На цьому ми і акцентуємо увагу. Маємо кілька варіантів вирішення даного питання. До 17 липня ми повинні знайти порозуміння шляхом зменшення кількості рейсів або ж повернення до обмеження пільгових рейсів. Ця проблема існує на рівні держави, в обласних містах ситуація трішки краща, бо там є комунальний транспорт. 25 червня я був присутній на зустрічі з Президентом України Петром Порошенком та членами Уряду. Від мерів міст та громад особисто було передано Президенту пропозиції щодо виділення додаткових коштів, а це 1 млрд. грн. або введення адресної допомоги. Звичайно, це був би один із кращих варіантів вирішення даної проблеми.
Щодо цінової політики. Ціни на газ, електроенергію піднімаються. Важко зрозуміти одне, для населення електроенергія становить 21 коп, а для комунальних підприємств 1,42 грн. Що таке 1 копійка підняття тарифів? Це для управління водопровідно-каналізаційного господарства 30 тис грн. Наслідки зрозумілі.
Стосовно встановлення індивідуального опалення. 10 липня пройдуть громадські слухання. Це є ініціатива моя, як міського голови, керівників комунальних підприємств і депутатів. Ми хочемо допомогти людям там, де вкрай потрібна допомога. Але ви повинні розуміти й те, що є власники квартир і будинків і вони повинні думати, як діяти далі. Я уже говорив, що майно жителів багатоквартирних будинків є спільною сумісною власністю, тому люди повинні впливати на цей процес і дозвіл повинен йти саме від них, адже це є взаємна відповідальність.
Довожу до вашого відома, що ми виділили кошти і центральна районна лікарня провела тендер на закупівлю цифрового флюорографа. Вже придбано стоматологічний кабінет, наразі монтується обладнання під комп’ютерний томограф і заплановано відкриття біолабараторії. Відтепер, славутчани зможуть отримувати послуги у нас в місті.
Ми уже приступили до будівництва доріг, знайшли фірми, які за свої кошти готові розпочати роботи по вул. Коцюбинського і в мікрорайоні «Сонячний». Робитимемо усе, аби у цьому році завершити ці роботи. По 74 об’єктам по яким ми запланували роботи у нас є усі можливості їх зробити, є кошти, але маємо загальнодержавну проблему – непроведення платежів Держказначейством.
Людей цікавить будівництво на перехресті вулиць Соборності та Я.Мудрого. На цьому місці буде розміщена капличка «Сім Таїнств». Це подарунок громаді міста від славутчанина Руслана Мельничука, який створює у місті робочі місця, був нагороджений відзнакою Славутської міської ради “За заслуги перед славутчанами”, активно долучається до усіх заходів. Планується її відкриття у свято Різдва Пресвятої Богородиці. Кожен житель міста, незалежно від віросповідання, зможе прийти туди у будь-який час і помолитися, поставити свічку за здоров’я, попрохати Всевишнього допомоги, а відтак духовно зміцнитись.
Зустріч відбулась у конструктивному руслі, присутні задавали питання, які їх турбують, висловлювали свої зауваження та пропозиції.

Прес-служба
Славутського МВК

Розміщенно в Без категорії