4 липня відбулося засідання виконавчого комітету міськради

На розгляд було винесено шість питань:
-про присвоєння адрес;
-про передачу видатків;
-про виділення коштів з Цільового фонду Славутської міської ради;
-про надання дозволу ФОП Соловйовій М.М. на проведення робіт з відбору твердих побутових відходів ПЕТ-пляшок та скляних пляшок на міському полігоні твердих побутових відходів;
-Про затвердження робочого проекту «Реконструкція тротуару по вул.Садова м.Славута Хмельницької області». Розглянувши робочий проект та експертний звіт №23-00279-14 від 18.06.2014 р., по реконструкції тротуару по вул.Садова м.Славута Хмельницької області, відповідно до ч.1 ст.31 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», керуючись ст.40 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», виконавчий комітет міської ради вирішив затвердити робочий проект по реконструкції тротуару по вул.Садова м.Славута Хмельницької області, загальною вартістю об’єкта 521,205 тис.грн. Дані роботи планується розпочати уже в цьому році.
– про стан пасажирських перевезень на автобусних маршрутах загального користування в місті Славута.
Виступив по даному питанню міський голова Василь Сидор:
-Місяць тому було прийнято рішення виконавчого комітету щодо встановлення плати за перевезення, ми мали нагоду уже провести аналіз надання послуг перевізниками. Дійсно, виникла така ситуація, що суттєво зменшилися перевезення платних категорій населення, збільшилися перевезення пільгових категорій, підприємці опинилися в складному фінансовому становищі. Деякі маршрути є збитковими. Ми пробували розглядати різні варіанти, перевізники пропонували свої, але вони викликали негатив у суспільства. Вчора, 3 липня, після обіду жодний автобус на рейс не вийшов. Для мене це є незрозумілим, тому що жодних повідомлень до виконавчого комітету міської ради не надійшло. Це шантаж зі сторони перевізників.
Перевізники досить коректно і стримано надавали послуги, ми йшли їм назустріч, зараз ми повинні разом напрацювати план заходів, щоб подібні ситуації більше не повторювалися.
Із виступу начальника управління економічного розвитку Галини Дарчик:
– 19 червня п.р. до нас надійшло звернення підприємців, їх аналіз та запропонований варіант щодо перевезення і обмеження перевезення пільгових категорій. В даному зверненні перевізники запропонували обмежити перевезення пільгових категорій по 2 чол. за піврейс. Ми вивчали це питання і вивчаємо на даному етапі. Перевезення пільгових категорій у такому форматі не відповідає вимогам чинного законодавства. Раніше пільгові категорії перевозили за окремим графіком. Даний варіант, на думку багатьох жителів, був досить практичним. Самі ж перевізники відмовилися від цього виду перевезень і на сьогоднішній день виникли проблеми, тому що пільгових категорій населення перевозиться багато, а відшкодовується 45% від кількості перевезених пасажирів даної категорії. Сьогодні маємо 180 тис.грн заборгованості. На даний час платежі щодо погашення за перевезення пільгових категорій покращилися. Щомісячно надходять кошти – за квітень, травень кошти профінансовані. Зрозуміло, що їх недостатньо, але є ще один нюанс, коли планувалися кошти для відшкодування, проводилися розрахунки, тариф на той час був 1.75 грн., а зараз – 2.5 грн. Кошти, які держава зобов’язана відшкодовувати перевізникам розраховані від тарифу 1.75 грн. є недостатніми.
Прокоментував ситуацію, яка трапилася у переддень підприємець-перевізник Віктор Ковальчук:
– Ініціатива пішла від водіїв, вони не задоволені роботою, нам не вистачає коштів, щоб виплатити заробітну плату. Ми це підтримали, але бачимо, що в суспільстві це викликало резонанс. Стосовно фінансової сторони, є підрахунок зроблений управлінням праці та соціального захисту населення – кошти, які виділені на рік планових перевезень на один піврейс, якщо не помиляюся, становлять 10,25 грн. А перевозиться у нас в середньому 20 чоловік за пів рейс. Ось така ситуація.
Виступ Валентини Сабінської – депутата обласної ради, члена виконавчого комітету міської ради:
– Я уже не раз говорила про те, що в літню пору пасажиропотік зменшується. І це логічно, адже люди пересідають на інший транспорт і відмовляються від дороговартісного перевезення міським транспортом. В свою чергу збільшується кількість пасажирів пільгової категорії. Але це явище тимчасове. Найгіршим варіантом, який може собі дозволити керівництво було те, що перевізники прийняли рішення не виїжджати на маршрут. Один із працівників міг прийняти подібне рішення, але ви його не повинні були підтримати і у будь-якому випадку повинні були повідомити міську владу, яка завжди толерантно відноситься до вас, іде назустріч, розглядає усі пропозиції. І те, що ми обговорюємо різні варіанти не значить, що ми недооцінюємо ваші проблеми, а навпаки ними переймаємося і хочемо знайти компроміс. Той варіант, в якому пропонується обмежити кількість пільгових місць є необ’єктивним, призведе до маси скарг і напруги. Повернутися до пільгових перевезень можна, переважна більшість людей уже до нього звикла. Також можна говорити про обмеження кількості рейсів.
Своїми пропозиціями стосовно пільгових перевезень поділився директор Славутського історичного музею Станіслав Ковальчук:
– Слід подумати над рентабельністю перевезень, адже сьогодні ми маємо 115 рейсів із залізничного вокзалу за 15 годин на добу, з цього виходить, що за годину відправляється 7 автобусів. Цілком достатньо, щоб з вокзалу автобуси відправлялися через 20-30 хвилин, тоді матимемо десь біля 50 рейсів, а не 115. Звичайно, це призведе до зменшення кількості перевізників, проте буде значна економія пального, рентабельність та прибутки. Одним із варіантів є повернення до наявності на маршрутах пільгових автобусів. Найпростішим вирішенням проблеми було б виділення державою певних коштів пільговикам на перевезення, або видача абонементів на проїзд у відповідності до виділених коштів.
Пропозиція Валентини Ковальчук – голови Славутської міської організації «Захист дітей війни», члена виконавчого комітету міської ради:
– Сьогодні в Україні склалася досить важка ситуація, важко перевізникам, важко пенсіонерам, але ми усе це прекрасно розуміємо.
Ми збиралися у цьому залі не один раз на громадські слухання, щоб вирішити це питання. Сьогодні пенсіонер отримує дуже маленьку пенсію, а потрібно поїхати в лікарню, в аптеку і т.д. І я хочу сказати, що якщо буде виділено 4 місця для пасажирів пільгових категорій – це буде велике приниження. Це не вирішення питання. Ми зустрічалися неодноразово з пенсіонерами, ветеранами. Пропозицій є багато, але оптимальним вирішенням є повернення до перевезення пільгових категорій населення за окремим графіком.
Обговоривши дане питання членами виконавчого комітету було прийнято рішення про стан пасажирських перевезень на автобусних маршрутах загального користування в місті Славута (додається).
Шановні славутчани! Із усіма рішеннями виконавчого комітету ви можете ознайомитися на офіційному веб-сайті міста – www.slavuta-mvk.gov.ua

Примітка: в місті Славута на 01.07.2014 року на безоплатний пільговий проїзд мають право:

-ветерани війни та прирівняні до них особи – 1224 особи;
-ветерани праці – 1604 особи;
-постраждалі внаслідок Чорнобильської катастрофи -150 осіб;
-ветерани військової служби – 532 особи;
-жертви політичних репресій – 3 особи;
-жертви нацистських переслідувань – 6 осіб;
-інваліди загального захворювання – 1480 осіб;
– «діти війни» – 2740 осіб
-пенсіонери за віком-2800 осіб
-діти з багатодітної сім’ї – 288 дітей
Всього: 10827 громадян
Лист-попередження

«Відповідно до п.п. 2.2.1. Договору на перевезення пасажирів автомобільним транспортом Перевізник повинен виконувати затверджений Замовником розклад руху автобусів.
Однак, в супереч умовам вищезазначеного Договору 03.07.2014 року жодний автобус на рейс не вийшов, чим порушилися договірні умови.
Виконавчий комітет Славутської міської ради попереджає Вас про недопустимість в подальшому порушень умов Договору.
У випадку невиконання даної вимоги та порушення умов Договору,
виконавчий комітет Славутської міської ради на підставі п.п.3.2.1 п.3.2
вказаного Договору, буде змушений відмовитися від договору на перевезення пасажирів автомобільним транспортом укладеного між виконавчим комітетом Славутської міської ради та Вами, шляхом їх розірвання».

Міський голова В.Б. Сидор

Прес-служба
Славутського МВК

Розміщенно в Без категорії