Індивідуальне опалення: проблеми та можливості

Нещодавно місцева влада, представники комунальних служб та громадськість збиралися аби обговорити Порядок підключення до та відключення від мереж централізованого опалення (ЦО) та гарячого водопостачання (ГВП) окремих квартир.
Нагадаємо, що Комісія, створена органом місцевого самоврядування, може діяти лише на підставі та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, тому відмова однієї квартири від централізованого опалення заборонена чинним законодавством. А дозволено відключення – лише повністю усім будинком. Міські ради не можуть змінювати, відміняти нормативні акти прийняті вищими державними органами!
Після ґрунтовного аналізу чинного законодавства виконавчим комітетом Славутської міської ради був розроблений Порядок відключення від мереж централізованого опалення та гарячого водопостачання (далі – ЦО і ГВП) окремих квартир при відмові споживачів від даного виду послуг в багатоповерхових житлових будинках. Даний Порядок, який на думку фахівців відповідає діючому законодавству, пропонує ще один варіант відключення від централізованого опалення. Згідно нормативно-правових актів вищого рівня заборонено відключення окремих квартир багатоповерхового будинку від централізованого опалення, але в той же час вказується, що відключення квартир можливе «з ініціативи усіх споживачів багатоквартирного будинку». Використовуючи дану норму та інші нормативно-правові акти, виконкомом Славутської міської ради було розроблено Порядок, згідно якого споживачі окремих квартир (не обов’язково всього багатоповерхового будинку!) зможуть отримати дозвіл на відключення від централізованого опалення, однак лише за письмової згоди усіх мешканців цього ж будинку.
Влада всіляко намагається допомогти у вирішенні проблем славутчан і йде назустріч, проте, не може вирішувати такі питання самостійно. Майно жителів багатоквартирних будинків є спільною сумісною власністю, тому люди повинні впливати на цей процес і дозвіл повинен йти саме від них, адже це є взаємна відповідальність.
Небайдужі сусіди «індивідуальників» повинні знати і враховувати, що в разі відключення окремих квартир у багатоповерхових житлових будинках від централізованого теплопостачання загальне теплове навантаження будівлі зменшується непропорційно відокремленій площі. Тому обсяг теплової енергії, необхідний для опалення будинку, залишається практично незмінним, що в свою чергу збільшує вартість послуги з централізованого опалення для мешканців, які користуються нею та проживають в будинках у яких встановлено лічильники обліку тепла.
Окрім того, потрібно зважати на наступні факти:
– вибухонебезпечність системи;
-потреби вирішення питання опалення місць загального користування в багатоквартирному будинку, особливо підвальних приміщень, де проходять водопровід і каналізація, щоб унеможливити їх замерзання;
-при влаштуванні індивідуальної системи опалення в окремій квартирі багатоквартирного будинку та при її вимкненні у разі тимчасової відсутності мешканців температура внутрішнього повітря в суміжних приміщеннях може не відповідати нормативній. Це пов’язано із збільшенням теплових втрат через огороджувальні конструкції;
-через різний режим регулювання в кожного власника індівідуальної системи опалення виникає різкий перепад температур у різних частинах будинку, що призводить до конденсації вологи з наступним утворенням цвілі і грибка.
Славутська міська рада неодноразово зверталася до відповідних органів державної влади з проханням внести зміни до діючого законодавства та надати дозвіл споживачам вільно обирати спосіб опалення свого помешкання. Проте, ситуація залишається незмінною і Славутська міська рада, як і будь який інший орган місцевого самоврядування, зобов’язана дотримуватися нормативно-правових актів, що діють на території України.

Управління ЖКГ, енергозбереження та благоустрою

Розміщенно в Без категорії