Обережно – шахраї!!

Останнім часом все більшого поширення набуло таке негативне явище, як шахрайство. Так, з початку року на території обслуговування Славутського РВ УМВС України в Хмельницькій області зареєстровано 4 випадки шахрайства. Варто наголосити, що найбільш популярним видом шахрайств є протиправні заволодіння коштами громадян з використанням Інтернет – мережі, зокрема, під приводом купівлі-продажу різноманітних товарів та послуг шляхом отримання переоплати. Щоб завоювати довіру покупців, шахраї надають номери своїх мобільних телефонів, ведуть активну переписку з людьми, виставляють гарні фотографії запропонованого товару. Також поширеним та небезпечним є шахрайство за допомогою мобільного телефону, схема якого є простою і розрахована виключно на емоційний стан жертви. В основному розрахована на осіб похилого віку. Для прикладу:
1)Вам телефонує чоловік, який може назватись близьким родичем або другом сина(дочки), онука тощо і повідомляє, що той потрапив у серйозне ДТП, і для того аби не попасти за грати, знаходиться в райвідділку міліції тощо і йому потрібна певна сума грошей. Від отриманої інформації жертва ( тобто ви), впадає у відчай і не перевіривши достовірність даної інформації погоджується надати кошти.
Існує ще одна здавна усім відома, здавалося б, банальна розповсюджена схема шахрайств «зняття порчі», коли зловмисник(-ця) заводить розмову з перехожими, вибираючи собі за жертву більш вразливих громадян, особливо серед дівчат та починає розповідати про біди, нещастя, хвороби, які можуть звалитися на жертву. Як свідчить практика, такі шахраї добре володіють методами навіювання та гіпнозом, однак жертви під дією такого гіпнозу віддають усе, що є – гроші, прикраси, аби відвести біду, а коли приходять до тями, поряд нікого як і не було.
Тому, звертаємося до жителів м. Славута та Славутського району, будьте пильними, не довіряйте отриманій інформації, з чиїх вуст вона б не лунала. Коли є такі випадки, краще перевірити простим способом зателефонувавши за номером 102 або 7-32-02 щоб дізнатися чи дійсно трапилася така подія і чи взагалі ваш родич причетний до тієї чи іншої події. Не важливо де і на якій це території трапилось.
Ст. інспектор по роботі з населенням та ГФ Славутського РВ Анна Нікітенко

Розміщенно в Без категорії