Лічильники тепла – тема нині актуальна

Варто зазначити в першу чергу, що встановлення лічильників на тепло у будинках, це не примха міської влади, а виконання вимог діючого законодавства. Якщо встановлення лічильника відбувається на виконання державних програм з енергозбереження та обліку тепла і фінансується з відповідного бюджету, – встановлення лічильника обов’язкове. Така практика існує у всіх містах держави та багато громадян задоволені таким нововведенням. У Славуті ж не всі мешканці будинків, де встановлено тепловий лічильник, схвально відносяться до такої практики. Адже у січні-лютому в період сильних морозів сума коштів, сплачених за використане тепло значно відрізнялася від попередніх місяців.
З цього приводу уже проходили наради між комунальними службами міста, а минулого четверга така зустріч відбулася дещо у ширшому форматі, з уже отриманим аналізом використання тепла за опалювальний період 2013-2014р.р. Ось які коментарі були надані офіційними особами.
Начальник структурного підрозділу КП «Славутське ЖКО» «Тепломережа» Сергій Струков:
– Уже є детальний аналіз усіх місяців опалювального сезону і можна робити певні висновки, що ми сьогодні і робимо. У жовтні, листопаді та грудні ми всі бачили, що зима була більш-менш сприятливою по температурному режиму, а найбільше пониження температури спостерігалося на кінець січня – початок лютого. Відповідно в цей період і збільшилось споживання газу котельнями міста. Якщо в жовтні-листопаді середньодобове споживання складало 30-35 тис. куб.м., то в січні-лютому – більше 70 тис. куб.м. Це і відобразилося у ціні за використане тепло у будинках.
Начальник ЖЕК№1 Олександр Пекарський:
– Одним із факторів, який впливає в загальному на ціну за тепло – це протяжність та діаметр самих мереж та кількість квартир у будинку з індивідуальним опаленням – чим більше індивідуального опалення, тим більшою буде ціна за кв.м. для населення, яке користується послугами централізованого опалення. До таких будинків, які найбільше споживають тепла належать – Козацька,21,23,46, Церковна,48, Кузовкова,20. Яким чином зменшити споживання тепла у даних будинках? – Скажімо, якщо до будинку підходить труба діаметром 100мм, то вона розрахована на 60-тиквартирний будинок та якщо в цьому ж будинку половина квартир перейшли на індивідуальне опалення, то відповідно і діаметр труби підводу до самого будинку вже необхідно зменшити. І ще один варіант – якщо в будинках є стояки лише із однією квартирою з централізованим опаленням, то тут варто такі квартири відключати, тоді буде меншою протяжність самих мереж і плата за кв. м. буде меншою для інших мешканців будинку (звісно, якщо законодавство дозволятиме це робити).
Начальник управління ЖКГ, енергозбереження та благоустрою Юрій Дербугов:
– Є ще два значні фактори, які впливають на оплату за тепло. По-перше, це з якого саме матеріалу побудований будинок, яка його теплопровідність, а тому необхідно значну увагу звернути на утеплення зовнішніх фасадів будинків. Звісно, проведення таких робіт є дуже дороговартісним. По-друге – чи під’єднана мережа теплопостачання до обігрівачів, які використовуються для сушки рушників. Варіант відключення таких обігрівачів можна розглядати, але лише з врахування загальних технічних характеристик опалювальної системи будинку, щоб не спричинити її розбалансування.
Заступник міського голови з питань ЖКГ Василь Остапчук:
В Славуті 25 будинків, обладнані тепловими лічильниками і якщо проаналізувати останніх п’ять місяців можна дати характеристику кожному будинку. По одних будинках із встановленням лічильника плата за тепло значно зменшилася, по інших – є трохи більшою, проте не перевищує встановлену середню ціну за 1 м.кв. – 7 грн.58 коп – для тих будинків, де взагалі лічильник відсутній. Якщо говорити про ті будинки, в яких є лічильники, то жоден з цих будинків не переплатив більше, ніж в минулому році. Так, звісно у січні-лютому температура була значно нижчою, тому більше споживалося газу і виділялось теплової енергії та й виникла така різниця у платі за тепло, у порівняні з попередніми місяцями. Така різниця у використанні тепла по будинках однозначно спричинена розбалансуванням системи опалення. В свій час люди встановлювали індивідуальне опалення, що і призвело нині до такої проблемної ситуації. Проведений ґрунтовний аналіз по кожному будинку дасть нам можливість спланувати той об’єм робіт, який будемо виконувати у подальшому. Щодо утеплення будинків, згідно з чинним законодавством ні ЖКО, ні міська рада не може фінансувати такі роботи без залучення коштів людей, тобто лише на умовах співфінансування. Нагадую, що у літні місяці за опалення люди не платять. Запитують також люди, чи можна відмовитись від уже встановлених лічильників. Тут скажу, що не можна, адже на кожен будинок, де встановлено лічильник, Славутським ЖКО розроблено проект, який і був включений у державну програму та виділено з Держбюджету кошти на закупівлю та встановлення лічильників згідно проекту. Кожен встановлений лічильник перевіряється відповідною сертифікаційною установою і говорити, що лічильник невірно рахує не має підстав. Вони всі опломбовані і дають можливість навіть перевірити в який день скільки пройшло води. Згідно державної програми практика встановлення теплових лічильників у Славуті буде продовжена і, якщо говорити в загальному, то вона показала все-таки свою ефективність.

Cередня ціна за теплопостачання за
період з жовтня 2013р. по лютий 2014р.
№ Адреса Ціна за 1 м2
1 Чкалова, 8 2,76
2 Чкалова,10 4,30
3 Чкалова,12 3,05
4 Чкалова,14 3,04
5 Чкалова,20 5,93
6 Чкалова,20/а 3,83
7 Чкалова,22 2,96
8 Козацька,21 7,25
9 Козацька, 23 6,98
10 Козацька,25 5,31
11 Козацька,46 7,46
12 Козацька, 48 6,21
13 Козацька, 50 5,55
14 Козацька,96 5,23
15 Соборності,17 2,72
16 Церковна,34 6,44
17 Церковна,48 7,43
18 Кузовкова,16 6,96
19 Кузовкова,18 6,49
20 Кузовкова,20 7,47
21 Лісна,1 3,01
22 Лісна, 3 5,05
23 Лісна, 3а 6,87
24 Сокола,1а 3,10
25 Здоров’я,5 5,54

Прес-служба Славутського МВК

Розміщенно в Без категорії