Важливо не лише слухати, а й почути

Хотів бути почутим міський голова Василь Сидор, який запросив до діалогу славутчан, які здійснюють підприємницьку діяльність на ринку. Мета такої зустрічі – дати відповіді на питання, що цікавлять підприємців та знайти їм конструктивне рішення. У зустрічі також взяли участь фахівці міськвиконкому, які координують земельні питання та сферу підприємництва.
Цікавились підприємці кому належить міський ринок, на яких умовах передавалися земельні ділянки на яких здійснюється підприємницька діяльність та чи законними є дії орендодавців ринку щодо збору коштів за торгові місця.
Інформацію щодо земельних ділянок, які перебувають в користуванні на умовах оренди (постійному користуванні) на території ринку надала заступник міського голови Людмила Калюжнюк. Зокрема, стало відомо, що земельна ділянка в місті Славуті, на якій розміщується ринок та здійснюється підприємницька діяльність перебуває у користуванні, у власності юридичних та фізичних осіб, які мають відповідні правоустановчі документи на земельні ділянки. Так, у Славутському РайСТ, відповідно до державного акта, земельна ділянка перебуває на праві постійного користування, у Пилипенка В.Г. земельна ділянка перебуває на праві власності. Між ТОВ «Торгово-сервісний центр» та ТОВ «Універсалцентр» укладено відповідні договори оренди землі. Крім того, під об’єктами нерухомого майна (приміщеннями магазинів, будівлями та спорудами) земельні ділянки належать на праві власності чи користування ФОП та юридичних осіб.
Що стосується земельних ділянок ринку, право оренди яких було виборено на конкурентних засадах, виступаюча відмітила наступне:
– Відповідно до вимог діючого чинного законодавства вільні земельні ділянки комунальної власності виборюються лише на конкурентних засадах. Про проведення аукціонів завчасно (за місяць) було повідомлено через місцеві ЗМІ, отож всі могли ознайомитися із запропонованими умовами та взяти участь в аукціоні.
Про те, яким має бути обов’язок самих власників ринку та якими мають бути договірні відносини між ними та людьми, які працюють на ринку, розповіла начальник управління економічного розвитку Галина Дарчик:
– Варто відмітити, що міська рада згідно чинного законодавства не може впливати на господарську діяльність підприємців. Та разом з тим протягом місяця ми звертаємося до адміністрації ринку з проханням надати два дуже важливі документи, які ми хотіли б проаналізувати та обговорити з вами – це порядок нарахування плати за торгові місця та зразок договору, який укладався між адміністрацією ринку та підприємцями. Ці документи нам поки не надано, отож сподіватимемося тут на вашу підтримку. Якщо у вас є договір заключений з адміністрацією ринку та калькуляція, на основі якої вам встановлено плату, то прошу їх надати на вивчення до виконавчого комітету. Окрім того, ви маєте знати свої офіційні права у стосунках з орендодавцями – законодавчі акти, які стануть вам у пригоді. Це – Положення про основні вимоги до організації діяльності продовольчих, непродовольчих та змішаних ринків, Типовий договір оренди торговельного місця, Порядку розрахунку цін на послуги та оренду торгових приміщень (площ) та їх обслуговування на ринках з продажу продовольчих та непродовольчих товарів.
Також були озвучені питання щодо передачі коштів підприємцями керівництву ринку для будівництва павільйону, щодо некоректного відношення адміністрації ринку до підприємців та про можливість передачі земельної ділянки Славутського РайСТ для підприємців.
Міський голова Василь Сидор, підводячи підсумки діалогу, зауважив:
– Ви знаєте, мені дуже прикро, що ви звернулися до мене саме зараз, адже скільки я проводив зустрічей із славутчанами, в тому числі по кожному округу і я ні разу не почув від вас зауважень чи пропозицій. Та й наша сьогоднішня зустріч показує те, що я готовий до діалогу з вами. Стосовно ваших слів щодо незаконного збору грошей за торгове місце, незрозумілі штрафні санкції, то тут вам потрібно звертатися до правоохоронних органів, які зможуть реально перевірити чи є дії власників ринку правомірним. Зверніть увагу, що перед тим як давати будь-які гроші необхідно вивчити законодавчу базу та оформити стосунки з орендодавцем відповідним договором. Я готовий разом з вами відстоювати ваші інтереси, а тому до наступної нашої зустрічі я пропоную зробити юридичну оцінку зразку договору, який був наданий сьогодні підприємцем, а також разом з вами маємо вимагати від адміністрації ринку калькуляцію на плату за торгове місце. До того ж я запрошую вас в робочому порядку до юридичного відділу для отримання відповідної консультації. І вже на наступній зустрічі ми обговоримо наші подальші дії.
Хочеться вірити, що все-таки міська влада і підприємці, які заробляють торгівлею на ринку, знайдуть порозуміння та надалі такі діалоги будуть проходити в більш конструктивному руслі.
Власкор

Розміщенно в Без категорії