Громадськість міста спілкувалася з представниками міської влади та правоохоронних органів

Розпочинаючи зустріч, яка відбулася у залі засідань Будинку рад 27 лютого, міський голова Василь Сидор повідомив, що на прохання начальника міліції і громадської організації «Славутське міськрайонне об’єднання «Майдан»» було прийнято рішення провести зустріч громадськості з представниками правоохоронних органів аби обговорити суспільно-політичну ситуацію, яка склалася на сьогодні в державі і в місті та запобігти подальшому напруженню ситуації:
– Ми, члени славутської громади, усі разом відповідаємо за наше місто і тому вкрай важливим є відпрацювання спільних дій, спрямованих на захист прав і свобод кожного громадянина Славути.
Останні три місяці видалися дуже складними для держави. Багато людей їздило до Києва, щоб відстояти інтереси своєї Батьківщини. Не були осторонь й славутчани, які ставали учасниками національного руху на київському Майдані, а також допомагали однодумцям як матеріально, так і просто добрим словом. Те, що ми маємо перемогу демократії в Україні – це заслуга усіх без виключення славутчан і українців, які не були осторонь проблем, що існували.
Сьогодні уже створений уряд, затверджені усі міністри. Вчора був переобраний голова Хмельницької обласної ради, після чого було прийнято рішення виділити сім’ям загиблих по 100 тисяч гривень. Кожен із поранених може розраховувати на 20 тисяч гривень для діагностики, лікування та реабілітації. Загалом буде виділено 860 тисяч гривень.
Голова громадської організації «Славутське міськрайонне об’єднання «Майдан»» Володимир Скомороха розповів про проведену тримісячну роботу, а також про роботу, спрямовану на очищення владних структур міста та району:
– Зараз ми працюємо над тим, щоб процес очищення влади відбувався і у нас на Славутчині. Ми направили наших представників в деякі органи державної влади з метою вивчення процесу роботи зі зверненнями громадян. Звичайно, втручатися в роботу працівників міліції, суду, чи прокуратури ніхто не збирається. Всі повинні діяти в межах закону. На сьогоднішню зустріч ми підготували питання, на які б хотіли отримати відповіді. Я думаю, що питання будуть і від присутніх.
В залі були присутні голова Славутського міськрайонного суду Юрій Мацюк, Славутський міжрайонний прокурор Андрій Калужинський, начальник Славутського РВ УМВС Степан Кшевжінський та заступник начальника Славутської ОДПІ Лариса Бондарчук.
Далі зустріч проходила у вигляді діалогу між представниками державних органів влади та громадськістю.
Першим відповідав на запитання громадян начальник Славутського РВ УМВС Степан Миколайович Кшевжінський.
Гр.:- Чи були відрядження працівників міліції до області, до Києва за останні три місяці? В якій кількості та з якою метою?
С.М.: – Особовий склад працівників Славутського райвідділу відряджався у Хмельницький починаючи з 2 лютого по 5 чоловік, практично через день, для забезпечення охорони громадського порядку. В грудні 2013 року працівники відправлялися на Київ, також для охорони громадського порядку.
Гр.:- Від кого йшов наказ відправляти туди людей?
С.М.: – Враховуючи те, що працівники міліції це структурний підрозділ УМВС, ми виконуємо накази, які надходять від керівництва міністерства чи керівництва управління внутрішніх справ. Вказівка щодо виїзду на Київ поступила з МВС. Що стосується виїзду в м. Хмельницький – це було доручення начальника управління.
Гр.:-Це були письмові вказівки, чи усні?
С.М.: -Письмові
Гр.:- Чи здатний начальник міліції, враховуючи останні події, викорінити в райвідділку нашої міліції хабарництво та зловживання службовим положенням? Люди говорять, що у Славуті наявні факти самогоноваріння, наркоманії, продажу валюти на ринку, і далі працюють гральні автомати, нічні заклади, які повинні працювати до 23.00 працюють до 2-3 години ночі.
С.М.: – У 1994р. я вступив до Івано-Франківської школи міліції, зробивши свідомий вибір своєї майбутньої професії. Вже тоді у мене були тверді моральні переконання і принципи, які полягали в тому, що потрібно працювати для громади. І на сьогоднішній день вони не змінилися.
Що стосується питання хабарництва, то я буду вдячний, якщо громада надаватиме допомогу у виявлені такого явища та надаватиме інформацію по кожній конкретній людині. Буду також вдячний, якщо щодня до нас будуть приходити представники від громади і допомагатимуть вирішувати проблемні питання.
Що стосується самогоноваріння, то у 2012 році була декриміналізована ст. 203 КК України (заняття забороненим видом господарської діяльності), тому кримінальна відповідальність за даний вид правопорушення відсутня. Проблемними питаннями по лінії боротьби з самогоноварінням є недосконалість чинного законодавства щодо документування фактів збуту спиртних напоїв (отримання дозволу на проведення огляду житла). Єдине, що може працівник зробити – скласти протокол. Це питання повинно вирішуватися на рівні ВР.
Щодо гральних автоматів, а точніше комп’ютерів підключених до мережі Інтернет. Знаю, що такі випадки ще є, але коли я в 2010 році прийшов працювати, їх було набагато більше. Зараз проводиться відповідна робота.
Щодо здійсненню валютних операцій. По даній господарській діяльності також було декриміналізовано і цю статтю. Цей вид діяльності виключено з числа злочинів, тобто оголошено його таким, що не визнається більше злочином і не породжує повноваження на кримінальне переслідування особи, яка його вчинила. Дії цих осіб підпадають під адміністративну діяльність. Складається протокол, і через тиждень –два вони знову виходять.
Гр.:- Громада вважає недостатнім висвітлення криміногенної обстановки в Славуті. Про ті події, які трапляються в місті, люди дізнаються із запізненням. На сайті вони не публікуються, а в газеті висвітлюються дуже рідко.
С.М.: – Інформація щотижнево надавалася в газету «Трудівник Полісся». Щоденно, згідно інструкції інформується прокурор, міський голова та керівники районної державної адміністрації та районної ради. Що стосується загального інформування, то воно проходить і на сесіях. Якщо ви вважаєте, що потрібно більше інформувати, за бажанням громади будемо інформувати більше.
Гр.: -Пісок з славутських кар’єрів возився у м.Хмельницький. Міліція про це знала, проте, автотранспорт із ним не зупиняла.
С.М.:-Ви прекрасно знаєте, кому належать ці кар’єри. Вони мали усю відповідну документацію. Решта – компетенція дорожньої інспекції.
Гр.: -Як ваша жінка влаштувалася на роботу в міськрайонний суд?
С.М.: – Моя дружина почала працювати в судових органах щез 2001 року, відтоді, як ми працювали і проживали у Києві. В 2003 році, коли ми переїхали в Нетішин, вона пішла працювати в Нетішинський міський суд. З 2007-2010 рік знаходилася в декретній відпустці. В 2010 році по закінченню декретної відпустки, по переводу дружина пішла працювати інспектором по кадрах в Славутський міськрайонний суд. Має відповідну освіту та 18 років трудового стажу.
Гр.: -В славутському райвідділі є слідчий відділ. Моя особиста оцінка слідчого відділу нульова. Що зроблено і що Ви повинні зробити, щоб слідчий відділ працював ефективно і щоб там працювали дійсно фахівці.
С.М.: – Це болюче питання. Я три роки працюю керівником даного підрозділу. Раніше у мене була інша специфіка роботи. Потрібно, щоб на рівні держави підійшли по-іншому до відбору кандидатів на навчання. Cправа в тому, що, кваліфікаційний рівень працівників досить низький. Моя об’єктивна оцінка – з 8 слідчих, на жаль, 3.5 – люди які орієнтуються в процесуальних діях. Негативним фактором, який впливає на роботу слідчих є і велике навантаження. За добу надходить біля 30 викликів, а заступає на зміну лише по 2 чоловіки.
Гр.: – Скажіть будь ласка, чи працює на сьогоднішній інспектор Дем’янчук?
С.М.: – На даний час він працює. Він поніс покарання за нетактовність та непрофесіоналізм.
Наступним на питання громадян відповідав міжрайонний прокурор Андрій Володимирович Калужинський.
Гр.: -Біля прокуратури на сьогоднішній день встановлено паркан. На вході в приміщення встановлено домофон. Зайти в прокуратуру можна лише після того, як представишся і секретар вирішить впускати цю людину чи ні. Що це за вказівки? І з яких інтересів все це зроблено?
А.В.:- Пропускний режим і паркан там не з’явився, а був там, ще до того, як я прийшов працювати на посаду 15 жовтня 2013 року. З приводу його призначення пояснюю, прокуратура – це державна установа, є певний режим роботи і певна специфіка діяльності, пов’язана з обліком секретної інформації. Скажіть будь ласка, хтось з присутніх був хоч раз позбавлений можливості потрапити в прокуратуру?
Гр.: -Сьогодні заходили вільно, прокурор приймав. Андрій Володимирович сказав, що буде працювати з громадою і для громади.
А.В.:- Я це говорив і повторюю.
Гр.: – Чи є європейський досвід з парканами і з домофонами?
А.В.:- Я не готовий сказати, бо не був в іноземних прокуратурах. Я гарантую особисто, що кожен громадянин, який звернеться до прокуратури на прийом із заявою чи питанням буде прийнятий, а заява розглянута та вирішена належним чином.
Гр.: – Автомобіль на якому Ви їздите, задекларований Вами?
А.В.:- Саме так.
Гр.: -Чому до цих пір не проводиться розслідування по зловживанню службовим становищем щодо вивозу людей на підтримку антимайдану в м.Київ за гроші. Проте, проводилося повноцінне розслідування по представникам місцевої влади та громадян за те, що вони їздили на майдан? Для того, щоб провести розслідування проти учасників майдану не потрібно було письмового звернення. Для того, щоб розпочати розслідування проти учасників антимайдану, на який районна державна адміністрація вивозила за гроші людей, Вам потрібно письмове звернення. Люди цікавляться чому така несправедливість?
А.В.:- Розслідування з приводу антимайдану не проводилося. І жодного кримінального провадження чи інших матеріалів розслідування не перебувало. З приводу того, що ми направили запит щодо відсутності одного чи декількох днів деяких працівників міськвиконкому на робочому місці – це було доручення керівництва прокуратури області, яке було надане на підставі отриманої інформації, наскільки я знаю від СБУ, про те, що ніби-то міська рада не працює і без поважних причин службові особи міської ради відсутні на робочих місцях. Для того, щоб це перевірити і встановити, що це не відповідає дійсності, ми направили запит, на який нам надали інформацію про те, що декілька осіб перебуває у відпустках без збереження заробітної плати. На цьому питання було знято. Будь-яких відомостей по антимайдану не було. Буде письмове звернення, буде відповідь.
Відповідь голови Славутського міськрайонного суду Юрія Іларіоновича Мацюка на запитання присутніх:
Гр.: Скільки у Славуті було заведено і вирішено справ, пов’язаних зі зловживанням владою або службовим становищем за останні два роки?
Ю.І.:-По лінії СБУ по одній справі щороку, по лінії міліції по 1-2 справи на рік, не більше.
Гр.: -Скільки осіб притягнуто до відповідальності?
Ю.І.:- Усі притягнуті до відповідальності. Відповідно до ЗУ «Про засади запобігання і протидії корупції», передбачена адміністративна відповідальність, а не кримінальна.
Гр.: – Чи правда, що Ви, перебуваючи в нетверезому стані, розбили автомобіль біля руберойдового заводу?
Ю.І.:- Такої події не було. Ця історія була предметом неодноразових перевірок як по лінії СБУ, так і по лінії міліції.
Гр.: – Чи готові Ви скласти добровільно свої повноваження з завтрашнього дня?
Ю.І.:- Так, готовий, якщо ви будете наполягати і вкажете конкретні причини.
Гр.: -Чи вважаєте Ви себе законослухняним громадянином України?
Ю.І.:- Так.
Гр.: -Як тоді поясните те, що на перехресті біля ОТС, є навіть фотографія, Ви зупинили весь рух транспорту своїм автомобілем, доки не купили букет квітів у магазині поруч. Водії вам сигналили і не могли проїхати перехрестя. Ви порушили всі правила дорожнього руху.
Ю.І.:- Я ніколи на перехресті не залишав автомобіль.
Питання громади до заступника начальна ОДПІ Лариси Андріївни Бондарчук:
Гр.: -Чи є щорічні або щоквартальні плани збору податків від Міністерства доходів і зборів України? Як вони виконуються?
Л.Б.:- Планування здійснюється не на низах, а доводиться централізовано з Києва до області, а далі область доводить нам план на інспекцію в розрізі податків місцевого і державного бюджетів. Планування здійснюється відповідно до бюджету країни. Ми не маємо можливості його змінювати. Плани доводяться щомісячно, в середині місяця, на поточний місяць. На початку року помісячного плану ми не маємо.
Гр.:- Чи доводяться вам плани від вищестоящих органів, під час проведення перевірок, зібрати з підприємців певну суму штрафними санкціями?
Л.Б.:- Є план-графік перевірок, який також затверджується Києвом. Сума штрафу не доводиться. Ми не маємо впливу на те, кого ми плануємо перевірити. Виходячи з бази даних, Київ визначає ризики і визначає підприємства, які плануються на перевірку.
Далі, присутні спілкувалися з міським головою Василем Богдановичем.
Громадські активісти міста в черговий раз підняли питання щодо функціонального використання спорткомплексу «Здоров’я», що належить на праві власності ПрАТ«Об’єднання «Прогрес». Було прийнято рішення звернутися до керівника ПрАТ «Об’єднання «Прогрес» Артура Фрідмана з проханням щодо передачі спорткомплексу у комунальну власність громади міста.
Дане питання було предметом розгляду і на пленарному засідання 39 сесії міської ради, яке відбулося 28 лютого 2014 року, де депутатами міськради пропонувалося вирішити питання передачі вищезазначеного приміщення спортивного комплексу територіальній громаді міста Славута.
Одного з громадян занепокоїло те, що на території колишнього шпиталю є ніби-то пошкоджений водопровід, який включений в загальну мережу міста. Того ж дня очільник міста разом із начальником УВКГ Леонідом Степанюком виїхав перевірити факт, який в результаті не підтвердився.
Велика увага акцентувалася на роботі ринку, громадянами були висловлені нарікання та зауваження щодо прозорості його роботи. Прийнято рішення додатково провести зустрічі щодо розгляду окремих питань.
Спільна думка представників громадськості та міського голови – направити на новостворювані міністерства України звернення щодо передачі до комунальної власності міста занедбаних колишніх військових об’єктів, в тому числі шпиталь та столову, а також приміщення збанкрутілого заводу ЗБВ, та Будинку культури «Будфарфору».
Міський голова проінформував про створення у місті індустріального парку. Сприятливі умови для інвесторів, як вітчизняних, так і закордонних, сприятимуть розвитку промисловості у Славуті та створення нових робочих місць. Окрім того, буде можливість поступового перенесення вже існуючих заводів за межі міста на ділянку землі, виділену під індустріальний парк. Таким чином, і екологія міста з таким впровадженням значно поліпшиться.
Інше питання, підняте міським головою, стосувалося збереження існуючих потужностей підприємств міста. Адже довгий час політика держави була спрямована не на підтримку підприємництва, а навпаки – його знищення. Яскравим прикладом може слугувати ситуація, яка склалася з багатьма місцевими підприємствами – ЗЗБВ, суконна фабрика, склозавод та ін. Щоб не дозволити подальшого руйнування вітчизняних підприємств, необхідно термінового втручання на загальнодержавному рівні.
З метою збереження об’єктів благоустрою міста (зупинок, сміттєвих урн тощо), славутчани підтримали ініціативу влади встановити на вулицях міста відеокамери.
І наостанок, міський очільник висловив сподівання, що усі жителі Славути будуть свідомими громадянами своєї держави і на наступних виборах будуть голосувати не за гроші олігархів, а за особистим переконанням. Свідомий підхід має бути і до проблемних питань свого міста, які мають вирішуватися конструктивно через надання конкретних пропозицій, діалогу із владою та особистої ініціативності і самоорганізації. Тільки в такому випадку покращиться ситуація і в місті, і загалом в країні.
Підводячи підсумки такого доволі конструктивного зібрання Василь Богданович звернувся до присутніх славутчан:
– Запрошую усіх бажаючих громадян брати активну участь у роботі комісій різного спрямування, створених при міській раді та її виконавчих органах, в тому числі й у забезпеченні громадського контролю у сфері державних закупівель та розгляду бюджетних питань міста. Спільна ж робота громадськості і міської влади, подібні зустрічі матимуть своє подальше продовження.

Власкор

Розміщенно в Без категорії