Витяг з правил утримання домашніх тварин в місті Славуті (Славутської міської ради від 31.01.2014р. №16- 38/2014) Витяг з правил утримання домашніх тварин в місті Славуті (Славутської міської ради від 31.01.2014р. №16- 38/2014)

4. Особливості утримання домашніх тварин
4.1. Особа, яка утримує домашню тварину зобов’язана:
4.1.1. зареєструвати тварину;
4.1.2. дбати про домашню тварину, забезпечувати її достатньою кількістю їжі та постійний доступ до води;
4.1.3. надавати можливість домашній тварині здійснювати необхідні рухи, контактувати з собі подібними;
4.1.4. забезпечити наявність намордника, повідка, нашийника з номерним індивідуальним знаком (жетоном);
4.1.5. дотримуватися санітарно – гігієнічних норм експлуатації житлового приміщення, де утримується домашня тварина, та норм співжиття. Не допускати забруднення тваринами квартир, місць загального користування в житлових будинках, прибудинкових територій, на вулицях, парках, скверах тощо;
4.1.6. запобігати безконтрольному виходу тварини поза межі місця її утримання;
4.1.7. запобігати небезпечним проявам тварин, які утримуються, по відношенню до людей, інших тварин або майна;
4.1.8. запобігати неконтрольованому розмноженню домашніх тварин. З метою регулювання чисельності тварин, які не мають племінної цінності, проводити стерилізацію як гуманний шлях до зменшення чисельності тварин;
4.1.9. негайно повідомляти медичну або ветеринарну установу про випадки заподіяння домашньою твариною ушкоджень здоров’ю людині або іншим тваринам, а також доставляти у ветеринарну установу тварин, що завдали шкоди здоров’ю людей чи тварин для огляду і карантинування, а покусаних тварин – для огляду і лікування;
4.1.10. своєчасно доставляти тварину до ветеринарної лікарні для огляду та імунізації проти сказу;
4.1.11. відшкодувати шкоду, заподіяну твариною особі або майну відповідно до законодавства.
4.2. Якщо особа, яка утримує домашню тварину є юридичною особою, то в обов’язковому порядку повинна бути визначена особа, яка безпосередньо несе відповідальність за тварину.
4.3. При використанні собак для охорони території повинні бути встановлені відповідні попереджувальні таблички.
4.4. Якщо відсутня можливість подальшого утримання тварини особа, яка її утримує, зобов’язана передати тварину іншій особі або здати в притулок для тварин.
4.5. Особи, які утримують тварин в багатоквартирних будинках, повинні забезпечити тишу.
4.6. Особи, що займаються дресируванням тварин, повинні мати дозвіл на таку діяльність, відповідну професійну підготовку та реєстраційне свідоцтво встановленого зразка.
5. Вимоги до вигулу домашніх тварин
5.1. Особи, які утримують домашніх тварин або особи, які супроводжують їх, мають право знаходитись з тваринами поза межами їх постійного утримання (супроводжувати її).
5.2. Дозволяється виводити собак за межі квартири, території подвір’я, організацій, підприємств тощо лише на повідку з прикріпленим до ошийника номерним індивідуальним знаком (жетоном) і в наморднику.
5.3. Особа, яка супроводжує тварину, має бути не молодше 14-ти річного віку та фізично спроможною керувати твариною.
5.4. Особа, яка супроводжує тварину, зобов’язана:
5.4.1. забезпечити безпеку супроводжуваної тварини, оточуючих людей і тварин, а також майна від заподіяння шкоди супроводжуваною твариною, забезпечити безпеку дорожнього руху при проходженні з твариною біля транспортних шляхів і при їх переході шляхом здійснення безпосереднього контролю за поведінкою тварини;
5.4.2. прибирати екскременти за своїми тваринами в під’їздах багатоквартирних будинків, на сходах, в ліфтах та інших місцях загального користування;
5.4.3. навчати собак за визнаними навчальними програмами без повідків і намордників на майданчиках для дресирування.
5.5. При вигулі домашніх тварин забороняється:
5.5.1. супроводжувати тварин у стані алкогольного або наркотичного сп’яніння;
5.5.2. приводити тварин (за винятком собак-поводирів) у приміщення магазинів і кафе, крім спеціалізованих магазинів для тварин, об’єктів громадського харчування, установ охорони здоров’я, освіти та культури, на територію дитячих та спортивних майданчиків тощо;
5.5.3. залишати тварин бездоглядними.
7. Заборони щодо утримання тварин
7.1. Особам, які утримують домашніх тварин забороняється:
7.1.1. утримувати собак та котів у місцях загального користування (коридорах, приміщеннях підвального типу, на сходах, горищах тощо);
7.1.2. утримувати собак незареєстрованими належним чином;
7.1.3. займатися розведенням тварин з уродженими вадами, виявленими генетичними змінами, зі спадково закріпленою агресивністю тощо;
7.1.4. жорстоко поводитись з тваринами або знущатися, знищувати їх;
7.1.5. проводити собачі бої, а також селекціонувати, навчати та використовувати собак для боїв, використовувати інших тварин для дресирування собак тощо;
7.1.6. використовувати тварин для отримання з них м’яса і шкурок;
7.1.7. вигулювати тварин в невідведених для цього місцях;
7.1.8. навчати собак атакувати людину;
7.1.9. купати тварин на території міських пляжів та у фонтанах;
7.1.10. залишати тварин бездоглядними;
7.1.11. вигулювати собак без повідка та намордника.
7.2. При дресируванні тварин не допускається:
7.2.1. нанесення тваринам побоїв, залякування, видалення кликів, кігтів тощо;
7.2.2. перевищувати фізіологічне навантаження;
7.2.3. примушувати тварин до дій або використовувати засоби, що травмують їх.
8. Реєстрація та ідентифікація домашніх тварин
8.1. Реєстрація домашніх тварин проводиться з метою:
8.1.1. єдиного обліку цих тварин у місті, у тому числі для організації пошуку загублених тварин та повернення їх власникам чи особам, які їх утримують;
8.1.2. контролю за чисельністю безпритульних тварин;
8.1.3. здійснення контролю за дотриманням ветеринарно – санітарних вимог;
8.1.4. забезпечення епізоотичного благополуччя;
8.1.5. вирішення проблемних питань і конфліктних ситуацій, пов’язаних з утриманням домашніх тварин в м. Славута.
8.2. Реєстрація проводиться одноразово і вважається дійсною протягом усього життя тварини, крім випадків, передбачених цими Правилами.
8.3. З метою здійснення реєстрації тварини, особа звертається із відповідною заявою до Центру надання адміністративних послуг (вул. Соборності,15).
Обов’язкову реєстрацію здійснює Комбінат комунальних послуг або заклади ветеринарної медицини чи лікарі ветеринарної медицини, діяльність яких ліцензована відповідно до вимог чинного законодавства України (з обов’язковим повідомленням ККП про вчинену реєстрацію).
8.4. Ідентифікація домашніх тварин під час реєстрації проводиться лікарем ветеринарної медицини.
8.5. Обов’язковій реєстрації підлягають собаки, що утримуються фізичними або юридичними особам протягом 10 діб з моменту їх придбання або 60 діб з моменту народження.
8.6. Особи, які проживають (зареєстровані) поза межами м. Славута, але перебувають на території міста з собакою більше 30 діб, повинні зареєструвати тварину у встановленому порядку.
8.7. Реєстрація котів та інших тварин (крім собак) проводиться за бажанням власника або особи, що їх утримує відповідно до вимог чинного законодавства України.
8.8. У випадках втрати реєстраційного посвідчення, номерного індивідуального знаку тварини, зміни її власника або місця його проживання (реєстрації) обов’язково проводиться перереєстрація тварини.
8.9. Реєстрація та перереєстрація домашніх тварин відбувається при пред’явленні особою, яка їх утримує квитанції (платіжного доручення) про внесення плати, паспорту особи, ветеринарний документ встановленого зразка на тварину з відміткою про проведення необхідних досліджень та щеплень.
Для проведення перереєстрації власником домашньої тварини додатково надається попередньо видане реєстраційне посвідчення на домашню тварину встановленого зразка.
При перереєстрації видається лише нове посвідчення про реєстрацію, без зміни номерного індивідуального знаку (жетону), крім випадків, коли реєстрація була проведена в іншому населеному пункті.
Кошти за послуги, пов’язані з реєстрацією чи перереєстрацією домашніх тварин, сплачуються власником, іншою особою відповідно до встановленого розміру плати, що встановлюється виконавчим комітетом Славутської міської ради.
Від внесення плати за реєстрацію та перереєстрацію собак звільняються інваліди по зору, для яких собака слугує поводирем.
8.10. Присутність реєстрованої тварини при проведенні реєстрації є обов’язковою.
8.11. Процедура реєстрації передбачає заповнення відповідної форми з відомостями щодо особи, яка утримує тварину (П. І. Б., дата народження, місце проживання, телефон), виду тварини, породи, клички, дати народження або відчуження, проведення протиепізоотичних заходів (щеплень) тощо з подальшим внесенням цієї інформації до загальної електронної бази даних тварин у м. Славута.
Ця інформація є конфіденційною та надається лише у випадках, що передбачені чинним законодавством.
8.12. ККП зобов’язаний у 14-денний термін з моменту реєстрації або перереєстрації видати особі, яка утримує тварину, реєстраційне посвідчення та номерний індивідуальний знак (жетон) тварини, витяг з Правил, а також ознайомити особу з ветеринарно-санітарними вимогами щодо утримання тварини.
Факт ознайомлення з документами підтверджується підписом власника тварини у відповідному журналі.
10. Вилов та тимчасова ізоляція домашніх тварин
10.1. Собаки, незалежно від породи, належності і призначення, в тому числі і ті, що мають нашийники з особистими номерними знаками і намордники, але знаходяться без власника на вулицях, площах, ринках, у скверах, садах, на бульварах, пляжах, у громадському транспорті, дворах та інших громадських місцях вважаються безпритульними і підлягають вилову.

Розміщенно в Без категорії