Витяг з Правил благоустрою, санітарного утримання територій, забезпечення чистоти і порядку в м. Славута у новій редакції» (рішення Славутської міської ради від 31.01.2014р. №15- 38/2014)

9. Відповідальність підприємств, установ, організацій усіх форм власності, фізичних осіб-підприємців, у тому числі орендарів приміщень, громадян за порушення Правил благоустрою, забезпечення чистоти, порядку і дотримання тиші у м. Славута.
9.1. За порушення цих Правил винні особи несуть відповідальність, встановлену Кодексом України про адміністративні правопорушення, Законом України «Про благоустрій населених пунктів», цими Правилами, іншими нормативно-правовими актами та рішеннями Славутської міської ради та її виконавчого комітету. У разі невиконання або порушення суб’єктами господарської діяльності, передбачених Правилами вимог та обов’язків, органи місцевого самоврядування передають матеріали про невиконання або порушення до відповідних органів державної виконавчої влади, прокуратури, порушують питання про призупинення дії або анулювання наданої раніше дозвільної документації.
9.2. Адміністративна відповідальність посадових осіб і громадян за порушення Правил благоустрою, санітарного утримання територій, забезпечення чистоти і порядку в м.Славута настає у випадках:
9.2.1. Виконання робіт пов’язаних з порушенням об’єкту благоустрою без письмового дозволу на проведення даних робіт, якщо отримання такого дозволу передбачено чинним законодавством.
9.2.2. Відсутності огорожі небезпечної зони та освітлення розкопаного місця чи перехідного містка при прокладанні підземних інженерних комунікацій, згідно з проектом виконання робіт.
9.2.3. Неякісне відновлення благоустрою об’єкта після виконання земляних, будівельних, ремонтно-будівельних робіт.
9.2.4. Розміщення рекламних конструкцій без відповідного дозволу.
9.2.5. Засмічення території (під час будівництва, реконструкції та експлуатації об’єктів чи споруд) за межами огорож цих об’єктів і споруд грунтом, будівельним сміттям тощо, утворених при виконанні відповідних робіт.
9.2.6. Несвоєчасне вивезення будівельного сміття з будівельних майданчиків.
9.2.7. Завантаження контейнерів для побутового сміття будівельним сміттям, металобрухтом.
9.2.8. Ухилення від укладання типового договору з спеціалізованим підприємством про надання послуг вивезення та утилізації побутових відходів.
9.2.9. Вивіз та звалювання в не відведених для цього місцях відходів, трави, гілок, деревини, листя, снігу.
9.2.10. Спалювання на території міста листя, гілок, відходів виробництва, а також спалювання сміття в контейнерах, урнах та на контейнерних майданчиках, у дворах.
9.2.11. Забруднення доріг й інших міських територій внаслідок виносу бруду за колесами автомобілів.
9.2.12. Знищення зелених насаджень без спеціального на те дозволу.
9.2.13. Захаращення зеленої зони будь-якими матеріалами, влаштування звалищ сміття, вибірка піску, глини, випасання худоби на зелених зонах, розпалювання вогнища, засадження городів у не відведених для цього місцях, ламання дерев, кущів, установлення на зелених зонах торгових точок без дозволу виконкому міської ради.
9.2.14. Наїзд транспортним засобом на тротуари (крім випадків, передбачених Правилами дорожнього руху), пішохідні доріжки, зелені зони, декоративні огорожі та паркування на них.
9.2.15. Миття, заправка, ремонт транспортних засобів на проїжджій частині вулиць, тротуарах, у житлових мікрорайонах та необладнаних для цього місцях.
9.2.16. Самовільне встановлення літніх майданчиків, відгороджень, постійної і тимчасової огорожі, риштування, палаток, спеціальних конструкцій зовнішньої реклами (несвоєчасна їхня перереєстрація), місць торгівлі з лотків, автомобілів, причепів, столиків, візків тощо у не відведених для цього місцях та без наявності відповідного дозволу.
9.2.17. Самовільне влаштування городів.
9.2.18. Розміщення дорожніх знаків без погодження із Державтоінспекцією, власником доріг.
9.2.19.Розміщення оголошень, афіш, листівок, плакатів тощо у не відведених для цього місцях. Відповідальність за порушення цієї заборони несе організація, власник чи особа, яка здійснює розповсюдження оголошень, афіш, листівок, плакатів тощо.
9.2.20.Проведення робіт, пов’яза-них з переобладнанням, реконструкцією основних конструктивних елементів будівель, інженерних комунікацій і мереж, у т.ч. систем інформаційних комунікацій та обладнання, без узгодження з організаціями й підприємствами, у веденні яких знаходиться житловий фонд, інженерні комунікації та мережі.
9.2.21. Розміщення зливових ям та септиків з порушенням Державних будівельних норм та за межами приватних домоволодінь.
9.2.22. Усунення від утримання території ( викошування бур’янів) поблизу прибудинкових територій та територій прилеглих до земельних ділянок приватного сектору, а також територій підприємств, установ, організацій усіх форм власності, фізичних осіб-підприємців, у тому числі орендарів приміщень, та прилеглих та закріплених територій до підприємств, організацій, установ, об’єктів торгівлі та побутового обслуговування.
9.2.23. Несвоєчасне прибирання снігу і льоду із тротуарів, пішохідних доріжок, доріг, місць паркування автомобілів, покрівель, прибудинкових територій, територій підприємств, установ, організацій усіх форм власності, фізичних осіб-підприємців, у тому числі орендарів приміщень, прилеглих до них територій; несвоєчасне посипання їх піском, скидання снігу на проїжджу частину вулиць.
9.2.24. Відсутність урн для сміття на об’єктах, де їх обов’язкова наявність передбачена цими Правилами.
9.2.25. Витоки води, фекалій на впорядковані території.
9.2.26. Самовільне зайняття території ( частини території) об’єкта благоустрою міста.
9.2.27. Випасання худоби, вигулювання та дресирування тварин у не відведених для цього місцях.
9.2.28. Відсутність аншлагів (табличок) з назвою вулиці та номером будинку.
9.2.29. Скидати у водоймища побутові та виробничі відходи, що забруднюють воду.
9.2.30. Самовільно встановлювати господарські будівлі, вести підсобне господарство, утримування тварин та птиці на об’єктах благоустрою.
9.2.31. Неналежне утримання вулично-дорожньої мережі, зливової каналізації, дощоприймальників, ревізійних, оглядових, переливних колодязів, акумулюючи ємкостей, вигрібних ям, колодязів зв’язку та інших елементів системи інженерних мереж.
9.2.32. Неналежне утримання орендарями та наймачами приміщень, споруд і будівель, несвоєчасне виконання робіт з реставрації, ремонту й фарбуванню фасадів вказаних об’єктів або їх окремих елементів, не виконання робіт та не вжиття заходів по підтримуванню чистоти й справного стану розташованих на фасадах інформаційних табличок, пам’ятних дошок.
9.2.33. Порушення режиму використання і охорони територій та об’єктів рекреаційного призначення.
9.2.34. Незаконне підвищення або зниження рівня води у водних об’єктах, що знаходяться в межах міста.
9.3. Допущення порушень не позбавляє винну особу від обов’язку
припинення порушення та вчинення дій по відновленню благоустрою. У разі порушення Правил благоустрою особи, винні у їх порушенні, зобов’язані
вчинити всі необхідні дії для усунення наслідків такого порушення. Усунення наслідків порушення здійснюється негайно. У виняткових випадках, коли усунення зазначених наслідків пов’язане із значним об’ємом робіт або необхідністю залучення третіх осіб для виконання відповідних робіт, усунення порушення може бути здійснено у триденний строк. У випадках, коли порушення вимог цих Правил пов’язане із аварією, стихійним лихом, усунення наслідків такого порушення здійснюється у п’ятиденний строк.
9.4. Законом може бути встановлена відповідальність і за інші види правопорушень у сфері благоустрою.

Розміщенно в Без категорії