Звернення Славутської міжрайонної прокуратури

Відповідно до ст. 39 Конституції України громадяни мають право збиратися мирно, без зброї і проводити збори, мітинги, походи і демонстрації, про проведення яких завчасно сповіщаються органи виконавчої влади чи органи місцевого самоврядування.
З огляду на події, які сьогодні відбуваються в державі міжрайонна прокуратура застерігає жителів міста Славути та Славутського району від вчинення протиправних дій та попереджає, що відповідно до ст. 260 Кримінального Кодексу України Створення не передбачених законами України воєнізованих формувань або участь у їх діяльності — карається позбавленням волі на строк від двох до п'яти років.
Створення не передбачених законом збройних формувань або участь у їх діяльності — карається позбавленням волі на строк від трьох до восьми років.
Керівництво зазначеними в ч. 1 або ч. 2 ст. 260 КК України формуваннями, їх фінансування, постачання їм зброї, боєприпасів, вибухових речовин чи військової техніки — караються позбавленням волі на строк від п'яти до десяти років.
Участь у складі передбачених ч. 1 або ч. 2 ст. 260 КК України формувань у нападі на підприємства, установи, організації чи на громадян — карається позбавленням волі на строк від семи до дванадцяти років.
Діяння, передбачене ч. 4 ст. 260, що призвело до загибелі людей чи інших тяжких наслідків, — карається позбавленням волі на строк від десяти до п'ятнадцяти років.
Звільняється від кримінальної відповідальності за цією статтею особа, яка перебувала в складі зазначених у цій статті формувань, за дії, передбачені ч.ч. 1, 2 ст. 260 КК України, якщо вона добровільно вийшла з такого формування і повідомила про його існування органи державної влади чи органи місцевого самоврядування.
З огляду на викладене, з метою уникнення можливих конфліктних ситуацій, закликаємо мешканців м. Славута і Славутського району діяти виключно в межах чинного законодавства і утримуватися від протиправних вчинків.
В свою чергу, прокуратура гарантує забезпечення конституційного права кожному громадянину на свободу об'єднання у політичні партії та громадські організації для здійснення і захисту своїх прав і свобод та задоволення політичних, економічних, соціальних, культурних та інших інтересів, за винятком обмежень, встановлених законом в інтересах національної безпеки та громадського порядку, охорони здоров'я населення або захисту прав і свобод інших людей, передбачене ст. 36 Конституції України.
Міжрайонна прокуратура

Розміщенно в Без категорії