В Славуті може з’явитися індустріальний парк

30 січня в Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України відбулося засідання постійно діючої міжвідомчої комісії з підготовки рекомендацій щодо включення індустріального (промислового) парку «Славута» до Реєстру індустріальних (промислових) парків.
Взяли участь у засіданні міський голова Василь Сидор та начальник управління економічного розвитку Галина Дарчик.
За результатами засідання та презентації, яку провів Василь Богданович, Славутська міська рада отримала погодження Міжвідомчої комісії при Міністерстві економічного розвитку України на внесення індустріального парку до Реєстру індустріальних (промислових) парків України.
Індустріальний парк «Славута» створений рішенням Славутської міської ради від 31.05.2013 року, відповідно до вимог спеціального Закону України «Про індустріальні парки». Його розташування заплановано на відведеній вільній земельній ділянці колишньої території військової частини, площею 50 га (вул. Військова).
Метою створення індустріального (промислового) парку «Славута» є залучення інвестицій в економіку міста, забезпечення сприятливих умов для функціонування та розвитку промислових підприємств, поліпшення інвестиційного іміджу міста, забезпечення економічного розвитку та підвищення конкурентноспроможності території, створення нових робочих місць, збільшення надходжень до міського бюджету міста Славута та Державного бюджету України, розвитку сучасної виробничої та ринкової інфраструктури.
Функціональним призначенням да-ного індустріального парку є створення сучасних і високотехнологічних виробництв, що здатні забезпечити отримання виробів, які б відповідали б сучасним національним і європейським стандартам. Розміщення малих, середніх та великих підприємств за галузями середнього та точного машинобудування, деревообробки та галузі фармацевтики за наступними видами діяльності:
-оброблення деревини та виготовлення виробів з деревини;
-виробництво основних фармацевтичних продуктів і препаратів;
-виробництво готових металевих виробів;
-виробництво комп’ютерів, електронної та оптичної продукції;
-виробництво електричного устаткування;
-виробництво машин і устаткування;
-виробництво автотранспортних засобів, причепів та напівпричепів.
В індустріальному парку працюватимуть переважно жителі міста, але оскільки зона охоплення індустріального (промислового) парку «Славута» знаходиться неподалік міста Нетішин, Шепетівка та Шепетівського району, ближніх сіл Славутського району, Білогірського, Ізяславського, Полянського району, буде можливість частково працевлаштувати жителів даної місцевості. Кількість зареєстрованих безробітних у містах і районах в радіусі 50 км. від території індустріального парку становить понад 4358 осіб.
Таким чином, очікувані результати від створення індустріального (промислового) парку «Славута» наступні:
Орієнтовний розмір очікуваних інвестицій – 75 млн. дол. США.
Орієнтовна кількість створених нових робочих місць – 1000 чол.
Згідно норм Закону України «Про індустріальні парки» для тих індустріальних парків, що включені до державного реєстру передбачено цілий ряд пільг та переваг, що робить їх максимально цікавими для інвесторів. Наразі інвесторам обіцяють скасувати ввізні мита на імпорт обладнання, яке не виробляється в Україні, та деякі податкові пільги, зокрема скорочення нарахувань на зарплату.
Влада міста веде відкриту до інвесторів політику, готова співпрацювати з ними та надавати допомогу на кожному етапі інвестиційного процесу.
На сьогоднішній день міськрада проводить процедуру щодо визначення керуючої компанії.

Управління економічного розвитку Славутського МВК

Розміщенно в Без категорії