Перша сесія нового 2014-го року була особливо продуктивною

Двадцять п’ять різнопланових питань було винесено на сесійне засідання міської ради, яке відбулося 31 січня. Депутати проаналізували бюджет, виконані роботи і досягнення за 2013 рік та схвалили ряд важливих рішень на 2014 рік.

Підсумовуючи бюджетний рік
Перший заступник міського голови Сергій Микульський поінформував, що дохідна частина загального фонду міського бюджету у 2013 році була виконана на 93,7%, доходи спеціального фонду складають 31,6% від запланованих. Податок на доходи фізичних осіб є основним джерелом формування доходної частини місцевого бюджету. В бюджет міста поступило 31172926 грн. податку на доходи фізичних осіб, виконання складає 88,8 відсотка.
За підсумками 2013 року видаткова частина бюджету міста по загальному фонду виконана в сумі 101001255грн. або на 96,90% до уточненого плану на 2013 рік. Виконання видатків по спеціальному фонду бюджету становить 11989645грн. або 68,99% до річного показника уточненого плану.
У 2013 році забезпечено всі галузі бюджетної сфери міста коштами на виплату заробітної плати і нарахувань на неї, на оплату за спожиті комунальні послуги та енергоносії, на придбання медикаментів і продуктів харчування.
І надалі проблемним питанням в бюджетній сфері залишається несвоєчасне проведення платежів Славутським управлінням Державної казначейської служби України. Станом на 01.01.2014р. заборгованість щодо непроплачених платіжних дорученнях склала: по загальному фонду – 131739,10 грн., по спеціальному – 1175449,78 грн.

Новий бюджет міста
За доходами бюджет Славути на 2014 рік сформовано в обсязі 127695457 грн. Співвідношення загального і спеціального фондів бюджету збереглися на рівні минулих років.
Доходи загального фонду сформовано в обсязі 113519757 грн. Основними бюджетоутворюючими податками, як і в попередні роки, залишаються податок з доходів фізичних осіб (ПДФО). Від ПДФО в 2014 році надійде більше 34805300 грн. Разом з тим, стабільному наповненню бюджету сприяють податок на прибуток, збір за провадження деяких видів підприємницької діяльності, орендна плата за користування майном, що перебуває в комунальній власності.
Спеціальний фонд бюджету за доходами сформовано в обсязі майже 14175700 грн. Основними джерелами його наповнення є доходи бюджету розвитку – це 74% всіх доходів спецфонду, власні надходження бюджетних установ та субвенція з державного бюджету на будівництво, ремонт і утримання доріг комунальної власності. Надходження доходів бюджету розвитку зростають до 10500000 грн. Джерелами його наповнення є єдиний податок (5748,7 тис. грн.), кошти від продажу землі ( 2533 тис. грн.), відчуження майна (1799,3 тис. грн.), кошти пайової участі у розвитку інфраструктури міста (394,1 тис. грн.) та податок на нерухоме майно (24,9 тис.грн.).
Видатки бюджету затверджено в обсязі 127695457 грн. У видатках бюджету також врахована сума кредиторської заборгованості по загальному фонду, яка утворилась на початок року. Щодо структури видатків, то більший їх відсоток направляється на фінансування трьох основних галузей – освіти, соціального захисту і соціального забезпечення та житлово-комунального господарства.

Регуляторна політика міста
З метою детального обговорення громадскісьтю проектів регуляторних актів, які суттєво впливають на провадження підприємницької діяльності, були проведені засідання координаційних рад з питань підприємництва та громадські слухання за участю славутчан, керівників управлінь та відділів Славутської міської ради та державних органів виконавчої влади і представників громадських організацій міста.
За результатами проведених заходів у 2013 році прийнято 9 регуляторних актів, з яких: 8 прийнято міською радою та 1 – виконавчим комітетом міської ради.
Відповідно до сформованого Реєстру діючих регуляторних актів виконавчого комітету Славутської міської ради станом на 01 січня 2014 року діє 37 регуляторних актів.
На веб-сайті Славутської міської ради та її виконавчого комітету створено розділ «Регуляторна політика» із 8 підрозділів, який постійно доповнюється та оновлюється.

Соціально-економічний та культурний розвиток міста
Міський голова Василь Сидор ознайомив присутніх з виконанням програми соціально-економічного розвитку міста, зупинившись на головних її показниках. Детально було проаналізовано діяльність кожної галузі. Основна увага у виконанні завдань програми була спрямована на забезпечення стабільної роботи підприємств та організацій міста, закладів освіти, культури, медицини і соціального захисту.
Із впевненістю можемо говорити про успішний результат роботи підприємств міста, а це – біля мільярда реалізованої продукції та впровадження новітніх технологій. Середня заробітна плата склала всього по місту – 2668,12 грн., що на 5% більше, ніж в загальному по області. Найприємнішим показником 2013 року є народжуваність, адже на світ з’явилося біля п’ятсот малят, а це найкращий показник за останні роки. Маємо й міграційний приріст населення – 162 людини.
Виконані усі зобов’язання, які взято перед комунальними підприємствами та організаціями міста – своєчасно виплачували заробітну плату та розраховувалися за використані енергоносії. Докладено максимум зусиль, щоб славутчани могли вчасно отримувати необхідні послуги, зокрема, житлово-комунальні.
В 2013 році для міста Славута була надана субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження, за рахунок якої вдалося виконати ряд робіт з реконструкції мереж водопостачання, будівництва мереж вуличного освітлення та електропостачання, поточний ремонт вулиць та доріг міста. Найбільшими проектами, які вдалося розпочати за рахунок даної субвенції є реконструкція басейну ДНЗ №3 та об’єктів благоустрою мікрорайону «Сонячний». Щоквартальний звіт про використання коштів субвенції оприлюднюється в місцевих ЗМІ.
Також міському бюджету була надана субвенція з державного бюджету на будівництво та розвиток доріг місцевого значення, за рахунок якої проведено реконструкцію вул. Ярослава Мудрого (842,971 тис. грн.) та поточний ремонт та утримання доріг комунальної власності на загальну суму 408,061 тис. грн., зокрема: на вул. Миру, Соборності, Острозька, Я. Мудрого, Б. Хмельницького, Кузовкова, Сокола.
За рахунок коштів бюджету міста фінансуються заходи щодо соціальної захищеності інвалідів згідно програми «Піклування». З початку року надана матеріальна допомога на суму 48,0 тис. грн., допомога на поховання в сумі 11,5 тис.грн. та грошова компенсація фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам похилого віку, інвалідам, дітям-інвалідам, хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують сторонньої допомоги – 175,6 тис. грн.
Великий об’єм робіт виконано з розробки проекту зі створення індустріального (промислового) парку «Славута». Покладаються великі надії на втілення цього проекту в життя. Адже індустріальний парк забезпечить економічний розвиток, підвищить конкурентоспроможність міста, активізує інвестиційну діяльність, сприятиме запровадженню сучасних технологій виробництва промислової продукції та створенню нових робочих місць.
Цього дня також було затверджено Програму соціально-економічного та культурного розвитку м. Славута на 2014р.
Із повним текстом звіту по програмі за 2013 рік та з новим текстом на 2014 рік Ви можете ознайомитись на офіційному веб-сайті міста – www.slavuta-mvk.gov.ua.

Робота виконавчих органів
міської ради
Також міський голова проінформував депутатів та присутніх про роботу виконавчих органів міськради.
Станом на 01.01.2014 року у структурних підрозділах виконавчого комітету працюють 113 посадових осіб місцевого самоврядування. Була виконана змістовна робота щодо підготовки до відкриття у місті Центру надання адміністративних послуг. Проведено 25 засідань виконавчого комітету, на яких прийнято 454 рішення з різних питань. Підготовлено 350 проектів рішень для проведення засідань сесій міськради, близько 30 проектів програм та проектів розвитку міста. Опрацьовано 5530 документів, що надійшли на адресу виконавчого комітету. Опрацьовано 1486 звернень громадян.
Ускладнювалася робота виконавчих органів численними перевірками. Так, протягом 2013 року правоохоронними, фіскальними, контролюючими органами у виконавчих органах Славутської міської проведено 172 перевірки, що складає 195 робочих днів, крім того, за 2013 рік на адресу виконавчого комітету надійшло з вищезазначених установ 555 листів. З 2010 проведено 562 перевірки, що складає 1311 днів. У 2013 році відбулось 18 судових засідань по оскарженню вимог ДФІ та результатів прокурорських перевірок.

Профілактика злочинності у місті
Особливу увагу привернула присутніх звітна інформація про стан дотримання законності, боротьби із злочинністю, охорони громадського порядку за 2013 рік та хід виконання Комплексної програми профілактики злочинності в місті Славута на 2011-2015. Виступили з даного питання заступник міського голови Василь Остапчук, Славутський міжрайонний прокурор Андрій Калужинський та начальник Славутського РВ УМВС України у Хмельницькій області Степан Кшевжінський.
На виконання програми у місті створено Громадське формування з охорони громадського порядку «Славутський курінь». Станом на 1 січня 2014року в складі ГФ нараховується 199 чол., серед яких є працівники підприємств, установ та організацій міста, вчителі, підприємці, пенсіонери, безробітні, службові особи виконавчого комітету. Члени формування беруть активну участь в забезпеченні правопорядку в місті на всіх загальноміських заходах та в дні патрулювання.
Виконавчим комітетом Славутської міської ради разом з санстанцією, ветеринарною службою, міліцією, за участю інших державних служб протягом 2013 року неодноразово проводилися зустрічі з власниками та представниками закладів торгівлі і громадського харчування щодо вироблення стратегії належного дотримання санітарних норм, громадського порядку, правил торгівлі та благоустрою біля торгових точок і закладів торгівлі, забезпечення безпеки та правопорядку. Для попередження недопущення продажу дітям алкогольних напоїв та тютюнових виробів, створено робочу групу щодо відпрацювання торгових точок.
Виконання адміністративного законодавства в частині Документування правопорушень та притягнення винних до відповідальності адміністративною комісією розглянуто 140 адміністративних справ, по яких винесено 45 попереджень, накладено штрафів на суму 6035грн. Найбільше розглянуто протоколів, складених за куріння тютюнових виробів у заборонених місцях – 57; 29 протоколів за порушення правил благоустрою; 20 – за порушення тиші; 16 – за порушення правил торгівлі.
З метою скорочення кількості злочинів і правопорушень у громадських місцях, порушень правил дорожнього руху, покращення стану благоустрою міста, міська рада у цьому році планує під Програму профілактики злочинності та розвитку житлово-комунального господарства здійснити встановлення на території міста сорока камер зовнішнього відео спостереження та 50 у наступному році. Відповідні зміни до програм були внесені на цій же сесії міськради.
За інформацією виступаючих, незважаючи на напружену ситуацію в державі, в місті Славуті суспільно-політична ситуація залишається стабільною. Ніяких заборон щодо мирних зібрань громадськості не здійснювалося. У відповідь на отриману інформацію депутати міської ради схвалили відкрите звернення до працівників Славутського РВ УМВС України у Хмельницькій області, Славутської міжрайонної прокуратури та інших правоохоронних органів, текст якого публікуємо нижче.

А також…
• Депутатами задоволено звернення Славутської міськрайонної організації ВГО «Майдан» щодо введення до складу виконавчого комітету Славутської міської ради Шульги Степана Миколайовича, приватного підприємця.
• З метою налагодження та координації діяльності органів місцевого самоврядування та суб’єктів господарювання, спрямованої на раціональне економне та ощадливе використання енергії, максимальної ефективності використання паливно-енергетичних ресурсів, а також з метою розробки спільних заходів щодо енергозбереження в різних галузях економіки та соціальній сфері на території м. Славута у місті створено Славутську міську раду громадськості з питань енергозбереження та затвердити Положення про неї.
• Надано згоду ПАТ «Хмельницькобленерго» на безоплатну передачу в комунальну власність територіальної громади міста Славута одноквартирного та триквартирного житлових будинків по вул. Ганнопільське шосе, 2а з елементами благоустрою, зовнішніми мережами, необхідними для їх обслуговування.
Із усіма рішеннями сесії Славутської міської ради Ви можете ознайомитись на офіційному веб-сайті міста – www.slavuta-mvk.gov.ua.
Прес-служба Славутського МВК

ВІДКРИТЕ ЗВЕРНЕННЯ
депутатів Славутської міської ради
Хмельницької області
Працівникам Славутського РВ УМВС України у Хмельницькій області, Славутської міжрайонної прокуратури та інших правоохоронних органів

Представляючи інтереси та висловлюючи позицію територіальної громади міста Славути, враховуючи суспільно-політичну та соціально-економічну ситуацію в державі, відповідно до ст. 22, 40 Конституції України, статей 2, 3, 4 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст. 3 Європейської хартії місцевого самоврядування, ми, депутати Славутської міської ради, закликаємо усіх працівників органів внутрішніх справ та представників усіх правоохоронних та інших органів влади бути з народом, публічно підтримати його волю та вжити усі необхідні заходи щодо захисту конституційних прав і законних інтересів громадян України.
Всім потрібно зрозуміти, що причиною виникнення такої критичної ситуації в країні є не дії українського народу, а обставини, до яких призвело невиконання державними органами влади конституційних зобов’язань щодо захисту прав, свобод громадян, їх честі і гідності та недотримання норм суспільної моралі.
Наполегливо вимагаємо не виконувати злочинних розпоряджень чи наказів, не вчиняти жодних актів насильства щодо мирних громадян та не брати участь у спробах розгону мирних акцій протесту на всій території України.
Просимо вас неухильно виконувати дану присягу служити українському народу. Докладіть усіх зусиль, щоб професійно, коректно виконувати свої службові обов’язки, не застосовуючи при цьому зброю та засоби катування. Пам’ятайте, що ви, будучи громадянами своєї держави, зобов’язані неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.
Вирішення ситуації в державі має проходити виключно мирним шляхом. Ми усі разом маємо подолати цю страшну кризу, зберегти цілісність держави і повернути Україну на шлях європейського розвитку.
У свою чергу, Славутська міська рада вважає своїм першочерговим завданням у нинішній ситуації зробити все необхідне, щоб забезпечити нормальну та стабільну життєдіяльність м. Славута і захист інтересів славутчан, територіальної громади міста.
Протягом усього цього часу ми намагались і будемо намагатись далі зберегти спокій та мир у нашому місті. Ми показували і повинні надалі показувати усій країні приклад виваженості в діях і мудрості кожного члена нашої громади – приклад того, що вирішення проблем можна шукати не через насильство, залякування чи вплив на діяльність правоохоронних та фіскальних органів.
Ми просимо усіх славутчан проявити виваженість та активну громадську позицію у цей непростий час. Ще раз наголошуємо – кожен славутчанин має право виражати свою думку і свою позицію. Але кожен з нас повинен зробити все від нього залежне, щоб не допустити насильства у нашому місті. Будьмо сильними і мудрими!
З нами Бог та Україна!

Звернення схвалено 31 січня 2014 року на 38 сесії
Славутської міської ради

Розміщенно в Без категорії