Казначейство підриває авторитет міських рад

Уже довгий час регіони потерпають від непроведення платежів місцевих бюджетів органами державного казначейства. Така ситуація паралізує діяльність міст.
На рахунку казначейств місяцями «осідають мертвим грузом» кошти, які до кінця року мали би бути використані на потреби територіальних громад. Недоотримання цих коштів призупиняє виконання багатьох робіт, на які в міському бюджеті передбачаються реальні кошти.
Міські голови викручуються як можуть. В окремих вже і справді «крайні міри»: беруть все під чесне слово в борг, але в те «чесне слово» вже не вірять підприємці, бо у них робота з Податковою «під чесне слово» не проходить… У зв’язку з тим, що казначейство реально підриває авторитет міських рад, виконувати роботи у містах стає вкрай складно, адже суб’єкти господарювання більше не хочуть працювати з бюджетними установами.
Отож криза неплатежів боляче б’є як по комунальних підприємствах, так і по бізнесу, що ризикнув співпрацювати з органами місцевого самоврядування.
Виконавчим комітетом Славутської міської ради минулого року було проведено аж сім тендерів по придбанню спецтехніки, необхідної для вивозу євроконтейнерів під роздільне побутове сміття. Було обіцяно людям, що вже з травня 2013 року запрацює у місті роздільний збір сміття, було закуплено вже біля 80-ти євроконтейнерів. На превеликий жаль, ніхто не виявив бажання працювати з міськрадою так, як не хочуть мати справу з бюджетними коштами. Схожа ситуація виникла і по освітній галузі, де доводиться по декілька раз оголошувати тендер на закупівлю продуктів харчування для навчальних закладів. Для прикладу, повторно мають оголошувати тендер на закупівлю молока та масла із-за того, що бажання працювати виявив лише один підприємець, а це суперечить тендерному законодавству.
Ще 22 листопада 2013 року Хмельницький окружний адміністративний суд визнав протиправною бездіяльність Славутського управління державної казначейської служби України. Було закликано казначейство виконати постанову суду та здійснити оплату поданих виконавчим комітетом Славутської міської ради платіжних доручень. Проте ситуація залишилася незмінною і тому був направлений відповідний позов до апеляційного суду, який задовольнив вимоги міськради. Та й це рішення залишилося поза увагою, держказначейство і надалі не проводить платежі.
Як бачимо, недосконала робота казначейських служб робить кожний день органів місцевого самоврядування все гіршим і гіршим… Висловлюємо сподівання, що вищі державні органи влади з часом все-таки виведуть міські ради з глухого кута фінансових тенет, адже вони є лише заручниками недосконалої політики.
Власкор

Розміщенно в Без категорії