Розвиток фізичної культури та спорту у Славуті

Робота у сфері фізичної культури і спорту у Славуті спрямована на проведення загальноміських спортивно-масових заходів, на створення умов для фізичного виховання і масового спорту в усіх типах навчальних закладів, за місцем роботи, у місцях проживання та масового відпочинку населення, на участь в обласних та Всеукраїнських змаганнях та на підготовку спортивних споруд до роботи впродовж року. Рішенням 13 сесії VI скликання від 25 листопада 2011 року прийнято Комплексну цільову програму розвитку фізичної культури і спорту в м. Славута на період 2012-2015 роки. Сьогодні можна впевнено говорити про ефективність даної програми.
Нині спортивна база міста налічує 130 споруд. Велика увага приділялася розвитку та модернізації матеріально-технічної спортивної бази за місцем проживання та у місцях масового відпочинку населення. Наявні спортивні споруди ремонтуються, модернізуються та щорічно встановлюються нові спортивні майданчики. За останні роки відремонтовано всі майданчики на території міста та збудовано п’ять нових: на вул. Перемоги,21, вул. Ярослава Мудрого,39 – майданчики для настільного тенісу, вул. Сокола,6/12, вул. Гвардійська,25 – гімнастичні майданчики, міський пляж – майданчик для армспорту.
Керівництво міста прикладає максимум зусиль, щоб стадіон Славутської ДЮСШ відповідав сучасним стандартам. На даний час на міському стадіоні проводяться всі офіційні ігри як міські, так і обласного значення. В приміщені ДЮСШ реконструйовано роздягальні та встановлено сучасне освітлення в спортивному залі.
Міським бюджетом у 2013 році на функціонування Міського ЦФЗН «Спорт для всіх» було виділено 174,0 тисяч гривень. Славутське ЖКО виділило 44,0 тисяч гривень на ремонт та благоустрій спортивних майданчиків і спортивних клубів за місцем проживання. В даний час Центр має в своєму розпорядженні власну матеріально-спортивну базу. Так, протягом року на даній базі 3 чоловіка виконали спортивне звання «Майстер спорту України» у жимі штанги лежачи, 4 чоловіка спортивний розряд кандидата у майстри спорту та 24 різних спортивних розряди. Спортсмени спортивних клубів успішно виступали на всеукраїнських та міжнародних змаганнях.
Вся спортивно-масова робота проводиться у відповідності до календарного плану оздоровчих та спортивно-масових заходів. Найбільшою популярністю у населення користуються спортивні свята, дні активного відпочинку, фестивалі спортклубів, літні та зимові спартакіади. Планом передбачено проведення різних змагань з урахуванням віку, статі населення міста. Постійно шукаються нові форми залучення до змагань більшого числа учасників. Активно впроваджуються нетрадиційні види спорту, такі як: воркаут, фрізбі, стрічбол, скейт, різні види аеробіки, жим штанги лежачи, вуличні шахи та інше.
Налагоджено роботу кінноспортивної школи. Працюють різноманітні фізкультурно-оздоровчі клуби за інтересами. При спорткомплексі ЗАТО «Прогрес» діє клуб «Спорт для всіх», в якому у вечірній час доросле населення міста може пограти у міні -футбол, настільний теніс та шахи.
Спортивний резерв у місті Славута готується на базі Славутської ДЮСШ. Для проведення занять відділень футболу та легкої атлетики орендується спортивний зал фізкультурно-оздоровчого комплексу «Здоров’я», який належить ЗАТО «Прогрес». Також за угодами співпраці учні спортивної школи мають можливість займатись на базах ЗОШ №1 та ЗОШ №4, НВК-гімназії №5, НВК-ліцей «Успіх» та у клубі «Золота ракетка» з настільного тенісу Славутського ЖКО. Тренери спортивної школи співпрацюють з спеціалізованими навчальними закладами спортивного профілю.
Без належної уваги щодо оновлення спортивного інвентаря та обладнання неможливо проведення на сучасному рівні навчально-тренувального процесу, тому було закуплено 16 комплектів футбольної форми, маніжки, баскетбольні, футбольні та волейбольні м’ячі. За сприянням міського голови закуплено та передано стіл для настільного тенісу, на якому мають можливість тренуватись наші вихованці. Закуплено та встановлено на території закладу гімнастичний майданчик для занять силовими видами спорту учнів та жителів міста.
В 2013 році проведено 136 різних спортивно-масових заходів, в яких взяли участь 12370 людей. У рамках Спартакіади серед освітніх закладів було проведено 13 змагань з видів спорту, в яких взяли участь 1436 учнів. Суддівство змагань здійснювали тренери спортивної школи. Велику популярність набули турніри, які проходять на базі ДЮСШ та ФОК «Здоров’я». Протягом року проведено 14 відкритих Першостей з видів спорту, які культивуються в ДЮСШ. Взяли участь 704 учасники з Хмельницької, Рівненської, Житомирської, Волинської областей. Традиційними стали змагання до державних свят, Дня фізичної культури та спорту та Дня міста.
За зверненням громадян при наявності умов та кваліфікованого тренера в місті постійно відкриваються нові секції з різних видів спорту. Введено в практику проведення різноманітних фізкультурно-оздоровчих заходів в певному районі міста. Протягом року проведено Спартакіаду міста серед виробничих колективів з настільного тенісу, міні-футболу, волейболу, шахів, шашок та армспорту.

Начальник відділу
молоді та спорту Олександр Косюк

Розміщенно в Без категорії