Славутська міськрада вкотре висловила свою позицію

Неодноразово ми мали можливість спостерігати за тим, як депутатський корпус Славути оперативно реагував на суспільно-політичне життя в Україні. Захищаючи в першу чергу інтереси своєї громади, депутати схвалили ряд важливих звернень до вищих органів державної влади. Також славутські депутати не залишилися осторонь ситуації, яка нині склалася в державі. Зібрання 3 грудня позачергової сесії Славутської міської ради стало відповіддю на політичний настрій в Україні та, зокрема, у нашому місті.
Як повідомив міський голова Василь Сидор, відкриваючи сесію, офіційним приводом до скликання стало негайне реагування на два важливих питання:
– на вимогу чинного законодавства необхідно було анулювати результат земельних торгів з продажу права оренди земельної ділянки на вул. Я. Мудрого у зв’язку із несплатою у встановлений строк розміру річної орендної плати за вказану земельну ділянку;
– до Славутської міськради надійшли звернення учасників народного віча в м. Славута, яке відбулося 1 грудня та окреме звернення cпівголови Славутського комітету національного спротиву, голови міської партійної організації ВО «Батьківщина» О. Мазуркевича, голів громадських організацій «Край» А. Казімірова, «Спілки офіцерів України» В. Скоморохи та голови Славутської міської партійної організації «Удар» О. Кузьмінчука.
Після розгляду першого питання щодо анулювання земельних торгів, по другому питанню порядку денного сесії звернувся до присутніх депутатів та запрошених міський голова Василь Сидор:
– Ми не можемо стояти осторонь, коли йдеться про долю наших дітей. На превеликий жаль, на сьогоднішній день дії, які проводяться владою, спрямовані на знищення країни та, в тому числі, місцевого самоврядування. Останні роки ми бачимо як приймаються рішення, що прямо обмежують повноваження органів місцевого самоврядування, забирають кошти, які ми не можемо використати на важливі для міста роботи та завдання, які ми з вами ставили перед собою. Нині перед Україною постає серйозне питання щодо якості національної продукції, модернізації ліній виробництва. І єдиний шлях тут – це прийняття європейських стандартів якості продукції. Тоді в нас не буде продуктів харчування з сумнівними добавками, бракованої продукції, а українські товари стануть безпечними та конкурентноспроможними. Люди не будуть рабами в своїй же державі, отримуючи мізерну заробітну плату, а їхня праця буде гідно оплачуватися за європейськими стандартами. Сьогодні ми не можемо мовчати, коли бачимо як б’ють на Майдані дітей, які, не чекаючи дорослих, першими вийшли висловити привселюдно свою позицію.
Багато славутчан цими днями теж знаходяться на київському Майдані. Свою позицію висловили і інші депутати міської ради.
Андрій Смолійчук:
– Я нещодавно повернувся із Києва і на власні очі бачив як проти наших дітей задіюють внутрішні війська, які застосовують шкідливий газ невідомого походження. Я бачив, як було зле дітям після того газу. Напружена ситуація на Майдані спричинена провокаторами, які очевидно підіслані, щоб лише збурити загальне напруження між мирними мітингувальниками та правоохоронними органами. Хочу закликати усіх дорослих підтримати українську молодь і разом захищати Україну.
Олег Костирко зачитав звернення від політичної партії «Свобода», яке також відобразило нинішні події в державі.
Володимир Кушніров:
– Буквально двадцять хвилин тому я повернувся з Києва і скажу, що провокації тривають. Підприємці ГО «Край» змогли протидіяти їм, зменшити загальну напругу. Мене дивує як міг на Майдан проїхати бульдозер, коли правоохоронці жодну машину туди не пропускали. Очевидно, що то була спланована акція проти мирних людей. Зараз організація євромайдану стала кращою за підтримки приїжджих з різних регіонів України. Разом з тим, нам стало відомо, що до столиці відправляють працівників міліції, які теж є нашими дітьми. На яких підставах, незрозуміло. Прошу усіх небайдужих громадян допомогти славутчанам, які перебувають зараз на Майдані в Києві.
Микола Климковецький:
– Працівники міліції мали право застосовувати силові методи лише за наявності кримінального порушення з боку громадян. Та навіть в цьому випадку міліціонер повинен попередити особу, проти якої має намір застосувати силу. Попереджаючи про застосування сили, працівник міліції повинен дати особі, яка посягає, час для виконання його вимог. Я глибоко здивований відношенням правоохоронних органів – міліції та прокуратури – до випадків побиття студентів. Чому реальних провокаторів так і не було наказано та й самі правоохоронці не понесли відповідальність за перевищення службових повноважень, а поплатилися за все діти.
Борис Семенюк:
– Я до останнього надіявся, що Президент виступить перед народом та дасть конкретні пояснення своїм діям. Усі мої сподівання були зведені нанівець після того як прослухав прес-конференцію нашого гаранту. Ця людина не бачить в якій країні вона живе і що зараз в ній робиться. Як можна було наголошувати, що правоохоронці захищені законом, при тому ні слова не сказати про 50 побитих журналістів, які захищені законом не менше, ніж правоохоронці в усьому світі.
Свою принципову позицію висловили також Петро Душкевич, Іван Панчук, Володимир Скомаровський. Виступив і представник Комуністичної партії України Анатолій Максимчук, позиція якого дещо різнилася від позиції більшості та все ж таки була заслухана присутніми.
Долучилися до виступу і просто присутні на сесії славутчани.
Анатолій Казіміров, голова ГО «Край»:
Повідомляю, що в Славуті діє Славутський комітет національного супротиву, до якого входять три політичні сили – «Батьківщина», «Свобода» та «Удар», а також усі небайдужі громадяни. Ми за те, щоб наші дії були організованими, а тому хто хоче стати учасником подій на Майдані звертайтеся за телефоном: 0964428499.
Приєднався до виступу і представник Славутського комітету національного спротиву Віктор Золотарук.
Приємно, що наша славутська громада є такою активною та відкрито висловлює свою позицію проти дій вищих державних органів. Люди, які нині стоять на чолі країни, здається не читали і не чули про те, яким довгим кривавим шляхом Україна йшла до незалежності, якщо так зухвало сьогодні перекреслюють її майбутнє, майбутнє українського народу.
34 депутати Славутської міської ради схвалили звернення до Президента України В.Ф. Януковича про дострокове припинення ним повноважень шляхом подачі у відставку, звернення до Кабінету Міністрів України про складання повноважень всіма членами уряду, до Верховної Ради України про дострокові вибори та до народного депутата України С. В. Буряка.
Роман Бачинський,
депутат Славутської міської ради

Рішення Славутської міської ради від 3 грудня 2013р. №2- 36/2013 «Про звернення щодо дотримання прав і свобод громадян України»

Враховуючи неспроможність Президента України, Верховної Ради України, органів державної виконавчої влади, правоохоронних органів забезпечити демократичні процеси в державі, а також захистити права, свободи та законні інтереси громадян України, Славутська міська рада вирішила:

1.Схвалити звернення до Президента України Януковича В.Ф. про дострокове припинення ним повноважень шляхом подачі у відставку, схвалити звернення до Кабінету Міністрів України про складання повноважень всіма членами уряду, звернутись до Верховної Ради України про дострокові вибори та до народного депутата України Буряка С.В.
(тексти звернень додаються)

2.Контроль за виконання рішення доручити постійній комісії з питань
регламенту, депутатської діяльності та етики, зв’язків з об’єднаннями
громадян та засобами масової інформації, законності,
правопорядку(Климковецький М.О.)
Міський голова В.Б.Сидор.

Президенту України
Януковичу В.Ф.
Прем’єр-міністрові України
Азарову М.Я.
Голові Верховної Ради України
Рибаку В.В.

ЗВЕРНЕННЯ
депутатів Славутської міської ради

Події 30 листопада та 1 грудня 2013 року в місті Києві, під час яких були спроби жорстоко придушити мирний протест українських громадян на Майдані Незалежності, стали останньою краплею, яка переповнила чашу народного терпіння по відношенню до влади.
У зв’язку із цим, представляючи інтереси територіальної громади нашого міста, ми, депутати Славутської міської ради, висловлюємо вам недовіру.
Вимагаємо негайної відставки уряду та дострокових виборів Президента України, Верховної Ради України.

Звернення схвалено 3 грудня 2013 року на 36 позачерговій сесії Славутської міської ради шостого скликання.

Народному депутату України
Буряку С.В.
 ЗВЕРНЕННЯ
депутатів Славутської міської ради

Сергію Васильовичу!
Події 30 листопада та 1 грудня 2013 року на столичному Майдані Незалежності глибоко обурили жителів виборчого округу, який ви маєте честь представляти в стінах Верховної ради України.
Від імені територіальної громади нашого міста, закликаємо вас бути з народом, публічно підтримати волю виборців та вплинути на колег-депутатів щодо захисту конституційних прав і законних інтересів громадян України.

Звернення схвалено 3 грудня 2013 року на 36 позачерговій сесії Славутської міської ради
 

Розміщенно в Без категорії