Із сесійної зали

22 листопада відбулося пленарне засідання 35 сесії Славутської міської ради, яке розпочалося внесенням змін до бюджету міста Славути на 2013 рік.
Заступник міського голови Сергій Микульський повідомив, що з метою забезпечення виконання делегованих державних повноважень, перерозподілено кошти загального фонду бюджету міста без зміни його річного планового обсягу асигнувань. Також перерозподілено кошти бюджету розвитку спеціального фонду бюджету міста без зміни його річного планового обсягу асигнувань з метою оптимізації видатків та задоволення нагальних потреб, які виникли в ході виконання бюджету міста.
Сергій Володимирович поінформував і про внесення змін до рішення Славутської міської ради від 27.05.2011 року №10-7/2011 «Про затвердження нового складу комітету з конкурсних торгів виконавчого комітету Славутської міської ради».
Депутати затвердили міську цільову Програму захисту населення і території міста Славути від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на 2014-2017 та цільову соціальну програму забезпечення пожежної безпеки на 2014-2015 роки в місті Славута.
Про затвердження Положення про центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді в новій редакції доповів директор центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Олексій Заєць.
Із блоком земельних питань ознайомила присутніх заступник міського голови Людмила Калюжнюк .
Міський голова зачитав лист, який надійшов з Хмельницької облдержадміністрації, в якому йдеться про те, що згідно з Законом України «Про аквакультуру», який набрав чинності з 01.07.2013, змінено існуючий підхід до процедури надання водних об’єктів в користування на умовах оренди. Зокрема, розпорядження водними об’єктами та земельними ділянками водного фонду (поза межами населених пунктів та в межах міст обласного значення) віднесено до компетенції обласної державної адміністрації:
– З цього випливає, що водний об’єкт, який є у нас, який ми чистимо, зариблюємо, охороняємо, дозволяємо людям безкоштовно ловити рибу сьогодні уже не наш. Ми не маємо права сьогодні втрачати цей об’єкт і не дозволимо комусь ним розпоряджатися, бо знаємо, які будуть наслідки. Наші люди мають право сьогодні використовувати його за призначенням.
Також Василь Богданович повідомив про те, що уже готується закон про іпотеку, і невідомо, які наслідки нас чекають . Секретар міської ради Борис Семенюк зачитав послання від славутчан співвітчизникам, які вшановуватимуть пам’ять жертв Голодомору українського народу 1932 – 1933 років у 100-ті роковини трагедії. Депутати підтримали текст послання, який надаємо нижче.
Тетяна Дубіна – депутат міськради, ознайомила колег із листом-зверненям Візантійського Вселенського (Католицького) Патріархату, в якому висловлено прохання в жодному випадку не підтримувати законопроект № 3403 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо подолання соціального сирітства в сім’ях громадян, які працюють за кордоном), який вноситься народними депутатами України О. Б. Фельдманом та І. Г. Бережною з гендерного міжфракційного об’єднання «Рівноправ’я». Згідно цього законопроекту українські заробітчани будуть змушені віддавати своїх дітей системі ювенальної юстиції на час роботи за кордоном.
Із усіма рішеннями ви можете ознайомитись на офіційному веб-сайті міста – www.slavuta-mvk.gov.ua.
Прес-служба
Славутського МВК

Послання від славутчан співвітчизникам, які вшановуватимуть пам’ять жертв Голодомору українського народу 1932 – 1933 років у 100-ті роковини трагедії

Цього року вся українська та світова громадськість вшановує пам’ять жертв голоду-геноциду тисяча дев’ятсот тридцять другого – тридцять третього років. Ця подія стала українською національною катастрофою, наслідки якої відчуваються впродовж багатьох десятиліть.
Голодомор приніс не лише величезні втрати, а й суттєво підірвав життєвий потенціал народу, деформував свідомість тих, хто вижив. Нівелювалися людська і національна гідність, патріотизм. Натомість культивувалися рабські прикмети – покірність, пристосування, страх перед владою.
Планомірне й тотальне винищення українців штучним голодом – це акт свідомого геноциду, який здійснювала комуністична система за підтримки колабораціоністів з метою зруйнувати соціальні основи української нації, підірвати духовну культуру та етнічну самобутність українців.
Цілком очевидно, що ця страшна гуманітарна катастрофа відбулася в умовах втрати власної держави, панування окупаційної влади.
Ми з вами маємо знати правду про те, що пережили люди, які жили на нашій землі. У 80-ті роковини Голодомору славутська громада зробила найцінніший вклад у збереження реальної історичної картини Славутчини. Сьогодні нашим посланням до нащадків стало видання, підготовлене за сприяння Славутської міської ради та впорядковане кандидатом історичних наук Владиславом Берковським «Колективізація та Голодомор на Славутчині 1928-1933». Саме у цій книзі вперше якнайповніше опубліковані архівні документи про перебіг колективізації, яка привела до штучного Голоду 1932-1933 років на теренах Славутського району Хмельницької області. Завдяки проробленій роботі наші майбутні покоління зможуть самі зробити висновки про роки цілеспрямованого нищення українського народу.
Сьогодні, маючи на руках реальні докази геноциду українського народу, не тільки безглуздо, а й аморально говорити, що Голоду в Україні не було. А ті особи, які намагаються спростувати очевидне є зрадниками свого народу, своєї Батьківщини.
Вся українська спільнота повинна повсякчас шанувати пам’ять про жертв тоталітарного режиму та докласти усі зусиль, аби ніколи більше не допустити такого знущання над людьми.
Нині ми схиляємо голови перед пам’яттю двадцяти мільйонів українців, котрі загинули мученицькою смертю за те, що були українцями, безмежно любили свою землю, прагнули волі і гідного життя.
ВІЧНА ПАМ’ЯТЬ ЗАМОРДОВАНИМ УКРАЇНЦЯМ!
Схвалено на пленарному засіданні 35 сесії Славутської міської ради
22 листопада 2013 року та на зібранні громадян міста під час мітингу реквієму, присвяченого 80-ми роковинами Голодомору 1932-1933 років в Україні 23 листопада 2013р.

Розміщенно в Без категорії