Наша безпека у наших руках

Всі ми прагнемо забезпечити своїм дітям щасливе дитинство. Щасливе – означає безтурботне, цікаве, радісне, але найголовніше – безпечне. А найважливішою умовою безпеки маляти є прищеплення йому з самого раннього віку необхідних знань про безпечну поведінку.
Протягом навчального року у всіх загальноосвітніх навчальних закладах проводяться Тижні безпеки дитини, і наш заклад в цьому не виняток. З 18 по 22 листопада в дошкільному закладі № 9 «Теремок» проведено Тиждень безпеки дитини, який проходив під гаслом: «Правила руху треба знати та вивчати». Метою проведення є поліпшення якості навчально-виховної роботи з дітьми з питань особистої безпеки та захисту життя; формування у кожного вихованця активної життєвої позиції щодо власного життя та власної безпеки, озброєння його знаннями та навичками безпечної поведінки вдома, на вулиці, у дитячому садку, тощо, збереження та зміцнення здоров’я, формування здорового способу життя дошкільнят; вироблення у дітей дошкільного віку умінь та навичок щодо захисту свого життя і здоров’я під час надзвичайних ситуацій.
Педагоги нашого закладу провели низку тренінгів та занять, рухливих та дидактичних ігор бесід під час яких діти ознайомились із правилами дорожнього руху, вивчили найважливіші правила безпеки в побуті, навіть замалювали те, що запам’яталося.
З молодшого дошкільного віку починається робота по підготовці малечі до участі у дорожньому русі. Саме у цьому віці закладається фундамент життєвих орієнтирів у навколишньому середовищі, і все, що дитина засвоїть у дошкільному закладі, залишиться назавжди в її пам’яті. Вихователь ІІ молодшої групи Л.Окуневська провела заняття «Чарівний світлофор».
Вихователь середньої групи А.Савіцька організувала моделювання ситуацій «Прогулянки містом», під час яких закріпила з дітьми знання про дію світлофора, визначила поняття дорожнього руху, основні обов’язки пасажирів і пішоходів та їх права, правила дорожнього руху, правила перевезення людей, правила дорожнього руху в житлових зонах, а також правила дорожнього руху на велосипеді.
Вихователем І.Самощук виготовлено посібник для батьків «Забороняється давати дітям».
Робота безпеки учасників дорожнього руху у нашому дитячому садку передбачає навчання дітей дошкільного віку привалам поведінки на вулицях, ознайомлення з різними видами транспорту, з регулюванням руху на вулицях населених пунктів.
Уявлення, отримані на цільових прогулянках, закріплюються на заняттях: діти виконують тематичні аплікації, малюють, ліплять транспорт, розглядають картини, читають твори, складають спеціальні пазли, будують дороги і автомістечка.
На заняттях з фізичного виховання дошкільнят навчаємо рухатись у певному напрямку, знаходити своє місце. Проводимо рухливі ігри «Трамвай», «Рухаємось – не рухаємось», «Горобці і автомобіль», «Найди свій колір», «Абетка дорожнього руху», «Магазин транспорту», «Про що розповідають знаки», «Де знаходиться знак?», «Перехрестя», «Наша вулиця», у яких закріплюють навички просторової орієнтації, вміння розрізняти кольори. Дуже важливо, щоб робота будувалася на взаємодії з родинами вихованців. Розуміючи, що батьки – найкращі помічники з питань формування безпечної поведінки дошкільників на дорозі, проводилися консультації: «Вулиця і діти», «Пам’ятайте! Батьки – приклад для дітей», «Щоб дорога була безпечною», оформили пам’ятки і буклети: «Діти і вулиця», «Сам вдома» які розташували в куточках для батьків.
Музичний керівник І.Ніколаєнко залучила до проведення лялькових вистав та музичних розваг вихователів груп. Потрібно зазначити, що подібні заходи проводяться постійно. Діти спостерігали за розвитком сюжету музичної розваги «Школа світлофора Моргайка» та визначили причини небезпечних ситуацій – це дитячі пустощі. Педагоги нашого закладу сподіваються, що вся проведена робота сприятиме профілактиці травматизму серед дітей.
Шановні дорослі – батьки, педагоги! Тільки спільними зусиллями ми зможемо відвернути біду від наших дітей. Ми відповідаємо за наше майбутнє!

Вихователь ДНЗ №9,
Н.Полівода

Розміщенно в Без категорії