Дорога славутсько громадо!

У скорботний день 23 листопада ми згадуємо мільйони наших земляків, яких було приречено на голодну смерть лише за те, що вони були українцями.
Апофеозом зла, який на довгі роки й десятиліття підірвав генетичні, інтелектуальні, творчі сили нації і поставив її на межу необоротного цивілізаційного зламу, ми називаємо Великий Голод 1932-1933 років. Правда про нього пробила собі дорогу крізь товщу часу, лукавого замовчування і підступних міфів, щоб відтепер і назавжди залишитися пам’ятником безвинно загубленим і нагадуванням та пересторогою для живих.
Експертизою встановлено, що внаслідок Голодомору Україна втратила майже 4 млн. померлими та більше 6 млн. ненародженими. Безжальна рука голоду торкнулася практично кожної родини. Надто високу ціну заплатив наш народ за прагнення бути господарем на власній землі. Ще й до сьогодні спогад про страшний голод в Україні – це незагоєна рана, невичерпаний біль, непрощений злочин. Десятки країн світу офіційно визнали Голодомор в Україні геноцидом та засудили його.
Шановні славутчани!
Прошу вас взяти активну участь у заходах в рамках меморіального тижня вшанування жертв Голодомору!
23 листопада о 10.30 год. у зв’язку із 80-ми роковинами Голодомору 1932-1933 років в Україні відбудеться скорботна хода від Будинку Рад (вул. Соборності, 7 до Пам'ятника жертвам політичних репресій і Голодомору (вул. Соборності,3), де об 11.00 год. відбудеться мітинг-реквієм пам'яті жертв Голодомору.
о 16 годині розпочнеться Всеукраїнська акція «Запали свічку». Кожний громадянин, небайдужий до цієї скорботної дати, має встановити запалену свічку на підвіконня своєї домівки. Сподіваюсь, що цей святий вогник – символ нашої пам’яті – не омине жодної славутської домівки!
Розбудовуючи державу, ми маємо пам'ятати про сумні і радісні періоди нашого життя, вчитися на помилках, робити все можливе, аби не повторилося подібне. Мир та злагода в суспільстві будуть сприяти розбудові нашої держави на принципах демократії, толерантності та гуманізму.

З повагою – міський голова Славути Василь Сидор

Розміщенно в Без категорії