У Славуті буде введено реєстрацію домашніх тварин!

Після громадських слухань щодо проблеми безпритульних собак у місті, депутати ініціювали позачергове зібрання постійної депутатської комісії з питань комунального господарства, управління комунальною власністю, будівництва та енергозбереження, яке відбулося 14 листопада. В робочій нараді також взяли участь представники комунального підприємства «Славутське ЖКО», виконавчих органів міськради, Славутської ветеринарної лікарні та Товариства захисту тварин «За життя».
В результаті доволі конструктивного обговорення було вирішено впровадити ряд важливих заходів, які на думку учасників зібрання стануть ефективним засобом у боротьбі з безпритульними тваринами. Зокрема, планується:
– розширити міський собачий притулок до 100 місць (на даний час притулок може вмістити максиму 35 тварин);
– впровадити реєстрацію домашніх тварин – котів та собак.
Процедура реєстрації собак та котів не є новою в нашій державі та вже давно передбачена чинним законодавством.
• Ще з 1980 року на теренах України діють офіційні Правила тримання собак, котів і хижих тварин у населених пунктах, затверджені трьома міністерствами УРСР: житлово-комунального господарства, сільського господарства та охорони здоров’я. Зокрема, у пункті 6 цих правил зазначається, що власники собак, котів і хижих тварин зобов’язані щороку реєструвати (перереєстровувати) собак, котів і хижих тварин віком від двох місяців і старше. При первинній реєстрації собак, котів і хижих тварин їх власникам видаються реєстраційні посвідчення і правила їх тримання, а на собак, крім того, і номерні знаки. Номерний знак собаки прикріплюється до її ошийника. Новопридбані собаки, коти і хижі тварини повинні бути зареєстровані в 5-денний строк.
• Про реєстрацію тварин говориться і в статті 24 Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження»: «Виловлені безпритульні домашні тварини протягом семи днів з дня їх вилову обов’язково утримуються на карантинних майданчиках служби або підприємства, що здійснює вилов, і можуть бути повернуті власникам із дозволу ветеринарної установи після пред’явлення реєстраційного посвідчення та оплати вартості витрат на вилов і утримання.»
• Стаття 154 Кодексу України про адміністративні правопорушення визначає відповідальність за порушення правил тримання собак і котів:
«Тримання собак і котів у місцях, де це заборонено відповідними правилами, чи понад установлену кількість, чи незареєстрованих собак, або приведення в громадські місця, або вигулювання собак без повідків і намордників (крім собак, у реєстраційних свідоцтвах на яких зроблено спеціальну відмітку) чи в невідведених для цього місцях – тягне за собою попередження або накладення штрафу на громадян від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і попередження або накладення штрафу на посадових осіб — від трьох до п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.»
Отож, реєстрація домашніх тварин (собак та котів) у Славуті буде проводитись на вимогу чинного законодавства. Такі впровадження будуть відображені у міських Правилах утримання домашніх тварин, які попередньо пройдуть обговорення серед громадськості міста впродовж місяця. Із текстом даних правил ви можете ознайомитись на офіційному веб-сайті міста – www.slavuta-mvk.gov.ua.

Управління ЖКГ, енергозбереження та благоустрою
Славутського МВК

Розміщенно в Без категорії