Громадян цікавить

5 листопада міський голова Василь Сидор провів особистий прийом громадян, на якому був присутній депутат міської ради Борис Семенюк. За вирішенням проблемних питань звернулося 10 мешканців міста.
Питання, порушені у зверненнях, стосувалися: працевлаштування, наміру мешканців багатоповерхового будинку перейти на індивідуальне опалення, вирішення земельних спорів. Найбільше звернень надійшло стосовно вирішення останнього питання.
За коментарем ми звернулися до заступника міського голови Людмили Калюжнюк, яка пояснила, що актуальність даного питання пов’язана з тим, що Конституція України гарантує кожному громадянину України право на землю (ст.14). Це право громадяни реалізують в процесі безоплатної приватизації землі.
Громадянин може приватизувати кілька ділянок – по кожному виду цільового призначення землі (п. 4 ст 116 ЗКУ ). І якщо він, наприклад, використовував своє право на приватизацію землі, відведеної для гаражного будівництва, то може отримати ще й ділянку, призначену для будівництва та обслуговування житлового будинку.
Право на безоплатну приватизацію може бути використано громадянином лише один раз по кожному виду цільового призначення землі.
Повернемося до питань, які піднімалися під час особистого прийому міського голови. Тут спори між громадянами виникли із приводу меж земельної ділянки, а також із приводу користування суміжними земельними ділянками ще до приватизації земельних ділянок, у процесі виготовлення землевпорядної документації, до одержання правовстановлюючих документів на землю. Найчастіше такі випадки пов’язані з тим, що громадяни не дотримуються правил добросусідства, знищують раніше встановлені межові знаки, самовільно зводять будови на чужих ділянках.
При Славутській міській раді діє комісія по розгляду земельних спорів, яка й допомагає вирішувати подібні ситуації та дійти спільної згоди між громадянами. До складу комісії входять спеціалісти виконавчих органів ради та депутати міськради.
За результатами вивчення і розгляду питань комісія готує висновки і рекомендації.
У разі незгоди власників землі або землекористувачів з рішенням органів місцевого самоврядування, органу виконавчої влади з питань земельних ресурсів спір вирішується судом.

Прес-служба
Славутського МВК

Розміщенно в Без категорії